34 éve nem láttak ilyet Buffalóban

Rasmus Dahlin hátvéd létére szerzett 5 pontot. Kirill Marcsenko, Kevin Fiala és Tim Stützle triplázott, Patrice Bergeron megelőzte Phil Espositót.

A New Jersey a hosszabbításban győzött a Rangers ellen, ezzel véget vetett nyolc találkozót felölelő hazai nyeretlenségi sorozatának. Sokáig úgy nézett ki, hogy a Devils nem tudja lezárni a szériáját, hiszen kétszer is kétgólos hátrányba került, de a vendégek pillanatnyi megingását kihasználva a Jersey végül meg tudta fordítani a meccset. A hazaiak a harmadik harmad közepén két perc alatt egyenlítettek Jesper Bratt és Jack Hughes találatával, a ráadásban pedig Damon Severeson góljával a győzelmet is megszerezték.

A nap meglepetését a Metroploitan-csoport utolsó helyén álló Columbus szolgáltatta azzal, hogy büntetőlövésekkel legyőzte a divíziót vezető Carolinát. A mérkőzés hőse egyértelműen az a Kirill Marcsenko volt, aki nemcsak karrierje első mesterhármasát jegyezte, de a rávezetések során is betalált. Az orosz szélső ütötte a találkozó első két gólját, majd a Hurricanes három találatát követően ő maga szerezte a hosszabbítást jelentő gólt. Marcsenko 3-3 után a szétlövések során is eredményes volt, a győztes büntetőt azonban nem ő, hanem Kent Johnson lőtte az ötödik körben.

kirill marcsenko2

A játéknap aktuális Original Six-rangadóját a Toronto nyerte a Detroit ellen. Az első harmadot még a Red Wings vitte egy góllal, a Leafs viszont a másodikban és a harmadikban kettőt-kettőt ütve könnyedén fordított, és végül 4-1-re nyerte az összecsapást. A hazaiaknál John Tavares duplázott, Mitch Marner pedig a 467. mérkőzésén megszerezte az 500. és az 501. pontját. A Toronto történetében csak Auston Matthews érte le gyorsabban a félezres határt, akinek csak 445 találkozóra volt erre szüksége.

A Buffalo fordulatos meccsen, az összesen öt pontot szerző Rasmus Dahlin vezetésével győzött a hirtelen halálban a Minnesota ellen. A KeyBank Centerben a Sabres ütötte az első gólt, majd kettőt a Wild. Erre hárommal felelt a Buffalo, ám hiába vezetett már 4-2-re, a Minnesota másodszor is meg tudott újulni és három gólt ütve fordított. Itt azonban nem volt vége a meccsnek: két perccel a befejezés előtt Dahlin 5-5-re módosította az állást és kiharcolta a ráadást, ahol maga készítette elő Viktor Oloffson győztes találatát. Dahlin előtt mindössze négy hátvéd, Jerry Korab (1978), Richie Dunn (1980), John Van Boxmeer (1981) és Phil Housley (1989) tudott legalább öt pontot szerezni a Buffalo mezében.

Nem sok izgalom volt a T-Mobile Arenában, ahol a mesterhármast szerző Kevin Fiala vezette Los Angeles 5-1-re győzött a Vegas ellen. A karrierje második tripláját szerző csatár mellett a három gólpasszt kiosztó Gabriel Vilardit, valamint a 19 védést bemutató és a shutouttól mindössze 2 percre lévő Pheonix Copleyt kell kiemelni.

fiala

Az ottawai Tim Stützle közel sem volt olyan szerencsés, mint Fiala és Marcsenko, hiszen hiába lőtt mesterhármast és adott egy gólpasszt, csapata hazai pályán szenvedett 8-4-es vereséget a Seattle-től. A harmadéves német szélső 3-3-ig tudta ellensúlyozni a vendégek csapatmunkáját, ezt követően viszont a Kraken rálépett a gázra és zsinórban négy gólt ütve eldöntötte a meccset. A Seattle két legjobbja az egyaránt 1+2-vel záró Jordan Eberle, Andre Burakovsky páros volt.

A Montreal a St. Louis legyőzésével vetett véget hetes nyeretlenségi sorozatának. Martin St. Louis gárdája alaposan megdolgozott a sikerért, hiszen háromszor is hátrányba került a Bell Centerben, ám így is sikerült győzni. A befejező játékrész közepén ugyanis a másodszor eredményes Joel Armia egyenlített, három perccel később pedig Josh Anderson a győztes gólt is megszerezte. Cole Caufiled a 117. meccsén megszerezte az 50. gólját, ami a negyedik leggyorsabb volt a Canadiens történetében Maurice Richard (76), Jean Beliveau (105) és Bernie Geoffrion (114) mögött.

A Colorado kétgólos hátrányból fordítva győzött a hirtelen halálban az Edmonton otthonában. Az Oilers Zach Hyman révén egy-egy gólt szerzett az első és a második felvonásban, a harmadik első felében viszont az Avalanche öt perc alatt egyenlíteni tudott. 2-2 után már csak egy gól született, ezt Cale Makar lőtte a ráadás harmadik percében, ennek köszönhetően öt vereség után gyűjtött ismét pontokat.

A Boston 4-2-re győzött és ezzel egymás után a 13. mérkőzésén szerzett pontot a fekete-sárga gárda. A SAP Centerben először kettőt lőtt a Bruins, majd kettőt Sharks, végül ismét kettőt Bruins David Pastrnák révén, aki jelenleg 29 találatnál jár, és ha tudja tartani ezt a tempót, akkor a hatvanas határt is elérheti a szezon végére. A cseh csatár mellett a két gólpasszt kiosztó Patrice Bergeront kell kiemelni, aki megszerezte az 1013. pontját a Bostonban és ezzel feljött a házi rangsor harmadik helyére Phil Espositót (1012) megelőzve. A képzeletbeli dobogó első két helyén Ray Bourque (1506) és Johnny Bucyk (1339) áll.