A Rangers vetett véget a Carolina nagy sorozatának

A Hurricanes 17 találkozót felölelő pontszerző sorozata és a franchise-rekordot jelentő 11 meccses győztes szériája ért véget a Gardenben. Matthew Tkachuk és Tage Thompson is triplázott.

A Florida a Matthew Tkachuk, Eric Staal páros vezetésével győzött 5-3-ra az ellen az Arizona ellen, amely egymás után a tizedik mérkőzést vesztette el vendégként. A veterán center kettőt vágott, a nyáron a Calgaryból délkeletre kerülő csatár pedig az első mesterhármasát lőtte az új csapatában, és a tripla mellett még egy gólpasszt is kiosztott. A tavalyi alapszakaszt 122 ponttal nyerő Panthers idén nem találja a ritmust, az utolsó hat mérkőzéséből ötöt elvesztett, és egy győzelemre van az 50%-os mérlegtől.

A Buffalo a mesterhármast szerző és egy találatot előkészítő Tage Thompsonnak köszönhetően győzött Washingtonban 5-4-re a hosszabbításban. A Sabres már 3-1-re is vezetett, de a fővárosiak fordítani tudtak a duplázó Alekszandr Ovecskinnek köszönhetően. A fordulatoknak azonban itt nem volt vége. A vendégek a hajrában egyenlítettek, a ráadás harmadik percében pedig a már említett Thompson révén a plusz pontot is zsebre tették. Thompson 36 mérkőzésen már 30 gólnál jár, amitől jobb mutatóval csak Pat Lafontaine (31, 1991/92) és Alekszandr Mogilnij (30, 1992/93) rendelkezik a klub történetében.

New Yorkban ért véget a Carolina 17 találkozót felölelő pontszerző sorozata és franchise-rekordot jelentő 11 meccses győztes szériája. A Hurricanesnek minden esélye megvolt a két sorozat folytatására, mert háromszor is vezetést szerzett a mérkőzésen, de a Rangers emberelőnyös játékára nem volt ellenszere, emiatt nem tudta elkerülni a vereséget. A Carolina az ezt megelőző négy mérkőzésen mind a 14 hátrányát kivédekezte, Panarinék viszont ötből három fórt gólra váltottak, ez pedig döntőnek bizonyult az 5-3-as győzelem szempontjából. A Carolina nem győzni jár New Yorkba: az utolsó 25 találkozójából 22 alkalommal szenvedett vereséget a Gardenben.

A Columbus simán kikapott 4-0-ra Ottawában és ezzel egyvégtében a nyolcadik idegenbeli vereségét könyvelhette el. A Senators a második játékrészben ágyazott meg a győzelemnek, amikor nyolc perc alatt hármat lőtt, amihez a befejező etap során hozzácsapott még egyet emberhátrányban Austin Watson jóvoltból. A fővárosiak kapujában Anton Forsbergnek 22 védés is elég volt a shutouthoz.

A játéknap egyetlen szétlövését a St. Louis nyerte Torontóban. A rávezetésekig azonban többször is eldönthette volna a meccset a Blues, hiszen négyszer is kétgólos vezetésre tett szert. 5-3 után azonban megszakadt a sorminta, a Leafs Auston Matthews és Michael Bunting révén egyenlíteni tudott. A büntetők végül a negyedik körben értek véget Pavel Bucsnyevics találatát követően. A vendégeknél Brayden Schenn három pontot szerzett, Brandon Saad pedig duplázott, a hazaiaknál Auston Matthews a 445. mérkőzésén átlépte a félezer pontos határt, amivel megdöntötte Mats Sundin és Rick Vaive (495) klubcsúcsát.

fewest 500 point by american

A Winnipeg a Calgary legyőzésével szerezte meg egymás után a harmadik sikerét. A Canada Life Centre-ben felváltva voltak eredményesek a csapatok: egyet lőtt a Jets és egyet a Flames. Sam Gagner gólja után viszont már érintetlenek maradtak a kapuk, így a Winnipeg 3-2-re győzött.

A Nashville semmi esélyt sem adott a Montrealnak, sima 6-3-mal abszolválta a mérkőzést. A Predators gyorsan dűlőre vitte a dolgokat, hiszen a 11. percben már 3-0-ra vezetett és ez a különbség a végső dudaszóig meg is maradt. Nino Niederreiter három találatot készített elő, Mattias Ekholm egy gólpasszt adott és győztes találatot szerzett. A Canadiens egymás után a hatodik zakóját tehette a szekrénybe.

Továbbra is mélyrepülésben van a Chicago, amely az utolsó 14 mérkőzéséből 13. alkalommal hagyta el vesztesen a küzdőteret. A Hawks ezúttal a Tampa ellen hajtott fejet, miután hazai pályán maradt alul 1-4-re. Az elmúlt három szezont a szeles városban töltő Brandon Hagel egy-egy góllal és gólpasszal keserítette egykori csapatát.

A visszatérő Leon Draisaitl sem tudott segíteni az Edmontonon, amely meglepetésre hazai pályán szenvedett verséget a Seattle-től 5-2-re. Az Oilers jól kezdett és még vezetett is 2-0-ra, ezután viszont a Kraken zsinórban ötöt lőtt, amiből az első négyet a második játékrészben ütötte bő 10 perc leforgása alatt. A meccs embere a három egységgel záró Jaden Schwartz volt.

A Vancouver hiába szerzett vezetést hazai pályán a New York Islanders ellen, a következő hét gólból hatot a vendégek ütöttek és tükörsima meccsen győztek a nyugati parti nagyvárosban 6-2-re. Jean-Gabriel Pageau duplázott, Mathew Barzal három pontot tett a táblára.

A Los Angeles zárta le a Dallas négyes győzelmi sorozatát. A Kingsnek a sikerhez elég volt annyi, hogy minden harmadban egyet lőjön, Pheonix Copley pedig 28 lövésnek állja az útját. A győztes gólt 2-2 után Adrian Kempe ütötte emberelőnyben a harmadik harmad közepén.