Jake DeBrusk döntötte el a Winter Classicot

A Bruins csatára a harmadik harmadban duplázott és ennek köszönhetően a Boston az öt szabadtéri mérkőzéséből a negyediket nyerte meg.

Mindössze 40 másodpercen múlt, hogy a Philadelphia kapott gól nélkül lehozza az anaheimi kirándulást. A Honda Centerben rendezett mérkőzésen a Flyers a játék minden elemében felülmúlta házigazdáját, ennek köszönhetően már 4-0-ra is vezetett. Travis Konecny és Joel Farabee egy-egy góllal és gólpasszal zárt, a mindössze negyedik NHL-mérkőzésén védő Samuel Ersson pedig 28 lövést fogott és egészen az utolsó percig bízhatott abban, hogy megszerzi első shutoutját a legjobbak között. A Ducks becsületét végül Ryan Strome mentette meg, beállítva az 1-4-es végeredményt.

A hazai jégen játszó Colorado a Vegas elleni mérkőzés elején és végén is eredményes tudott lenni, ez azonban csak arra volt elég, hogy keretbe foglalja a vendégek három találatát. A Vegas még az első harmadban egyenlíteni tudott, majd a másodikban Nicolas Roy duplájával a győzelemnek is megágyazott. A befejező húsz percben az Avs szépített, de az egyenlítést már nem sikerült kiharcolnia, így zsinórban a negyedik mérkőzését bukta el a bajnok.

A Boston Bruins két késői góllal 2-1-re verte a Pittsburghöt a klasszikus nyitott pályás mérkőzésen, ezzel idei 23. hazai mérkőzésén is szerzett pontot, amivel megdöntötte az 1973/74-es klubrekordot, és már csak 3 mérkőzésre van a Philadelphia 1980-as 26 meccses abszolút csúcsától. A Fenway Park 40 ezer nézője az első harmadban nem láthatott gólt, azt viszont igen, hogy a Penguins kapuját addig hibátlanul védő Tristan Jarryt negyedóra elteltével Casey DeSmith váltotta. A szó szerint hidegen beugró DeSmith kiválóan mozgott és egészen a harmadik harmad közepéig tartani tudta a Pittsburgh egygólos előnyét, amit a találkozó közepén Kaspari Kapanen harcolt ki. A hazai nyomás a befejező játékrész nyolcadik percében érett góllá, amikor Jake DeBrusk a kiállítás leteltével gyakorlatilag egyidőben vette be a vendégek kapuját. 1-1 után a hazaiak lendületben maradtak, és két és fél perccel a befejezés előtt bevitték a győztes találatot. A gólszerző ezúttal is DeBrusk volt, Taylor Hall kipattanóját vágta a hálóba. A Pittsburgh ezzel a vereséggel egymás után az ötödik mérkőzésén maradt nyeretlen.