A Washington egy kilencessel búcsúztatta az óévet

A Capitals a Montrealt ütötte ki a triplázó Ovecskin vezérletével. Hármat lőtt Filip Forsberg is, Connor McDavid 17 mérkőzés után maradt pont nélkül.

Szó szerint a csapata mind a négy találatában szerepet játszó Alex Tuch nyerte meg a meccset a Buffalónak Bostonban. A végig kiélezett összecsapáson a Sabres másfél perccel a befejezés előtt harcolta ki a ráadást Dylan Cozens révén, amit természetesen Tuch készített elő. A hosszabbításban fordult a sorrend: Cozens passzát Tuch vágta be, így a 26 éves szélső 2+2-vel zárta a 4-3-ra megnyert összecsapást. A Buffalo zsinórban a hatodik mérkőzését nyerte, a Bruins pedig mind a 21 hazai mérkőzésén szerzett pontot a TD Gardenben, huszonegy alkalommal kettőt is.

Igazi alsóházi összecsapást rendeztek a Nationwide Arenában, ahol a Keleti sereghajtó Columbus a ligautolsóként szégyenkező Chicagót fogadta. A két borzasztóan gyenge idényt futó klub csatájából ezúttal a Blue Jackets került ki győztesen, amely 4-1-re nyert, és ezzel végett vetett hetes nyeretlenségi sorozatának. A meccs egyértelmű hőse az a Gustav Nyquist volt, aki először a klub történetében két emberhátrányos gólt tudott szerezni egy mérkőzésen.

A Washington kilenc gólt ütve felmosta a jeget Montreallal. A 9-2-re nyerő fővárosi gárdában négyen is három ponttal zártak, ám a győzelemért az az Alekszandr Ovecskin tette a legtöbbet, aki háromszor is bevette a rekordbajnok kapuját és ezzel a 30. mesterhármasát szerezte az NHL-ben. A harmincas határt ezt megelőzően csak Wayne Gretzky (50), Mario Lemieux (40), Mike Bossy (39), Brett Hull (33) és Phil Esposito (32) érte el. A Washington az utolsó 13 meccséből 11-et megnyert és a megszerezhető 26 pontból 23-at begyűjtött.

A Minnesota 5-2-re győzött St. Louisban, ezzel nemcsak a nyolcadik győzelmét jegyezte a legutóbbi tíz találkozón, de zsinórban elszenvedett kilenc vereséget követően tudott nyerni az Enterprise Centerben. A Blues 2-2-ig tudta tartani a lépést a Wilddal, amely a meccs második felében felpörgette a játékot és három gólt ütve eldöntötte a meccset. Ryan Hartman tavaly április óta először duplázott, Marc-André Fleury pedig 29 lövést fogott.

A Dallas gyakorlatilag ugyanolyan forgatókönyv szerint nyert a San José ellen 5-2-re, mint a Minnesota a St. Louis ellen. Az American Airlines Centerben ugyanúgy 2-2-ig mentek együtt a felek, majd a Stars berámolt hármat és eldöntötte a meccset. Joe Pavelski három ponttal zárt, a meccs hőse mégis a karrierje első gólját és a győztes találatot szerző Fredrik Olofsson volt. A Sharksban Erik Karlsson egy gólpasszal 12 meccsre növelte pontszerző sorozatát, amivel beállította Rob Gaudreau (1992/93) és Jonathan Cheechoo (2005/06) klubcsúcsát.

erikkarlsson

Az Arizona hiába vezetett bő hat perc után már kettővel Tampában, végül pontot sem tudott szerezni az Amalie Arenában. A sokkal jobb erőkből álló Lightning a következő hat gólból ötöt szerzett és végül 5-3-ra győzött a sivatagi alakulat ellen. Az utolsó hét hazai mérkőzését kivétel nélkül megnyerő Tampában Victor Hedman három gólpasszt adott, Steven Stamkos pedig egyet lőtt és mindössze két találatra került a félezres határtól.

Megvolt a párhuzam a Detroit és a Tampa között is, a Red Wings is ugyanúgy kétgólos hátrányból tudott győzni, mint az elmúlt három szezon döntőse. A Little Caesars Arenában a Detroit a második harmadban szépített az Ottawa ellen, majd a befejező játékrészben újabb három gólt ütve 4-2-vel húzta be a meccset. A Detroit 1936 óta a legtöbb esetben hazai pályán játszik a naptári év utolsó napján. Az elmúlt közel egy évszázadban a Red Wings 66-szor meccselt saját közönsége előtt, 34-23-2-es mérleget ért el a tradicionális mérkőzéseken.

A Philadelphia 4-2-re győzött Los Angelesben, és közel két hónap után tudott ismét két egymást követő mérkőzést megnyerni. A Kings egy harmadnyi játék után még vezetett 2-1-re, de a Flyers a második játékrészben egyenlített, a harmadikban pedig két gólt ütve behúzta a meccset. A győztes gólt hét perccel a befejezés előtt Noah Cates ütötte emberhátrányban. A Los Angeles hátvédje, Alexander Edler az 1000. alapszakasz-mérkőzését játszotta.

A közel egy hónap után visszatérő Nathan MacKinnon sem tudott segíteni a Coloradón, amely hazai pályán kapott ki nagyon simán a Torontótól 6-2-re. Az egyoldalú mérkőzésen Michael Bunting kettőt vágott, Matt Murray 26 lövést fogott, Auston Matthews pedig két pontot szerzett és egyetlen egységre került az 500-as határtól.

A Leon Draisaitl nélkül felálló Edmonton nem tudta megismételni a Seattle elleni bravúrját, amikor a német center hiányában, az 5 pontot szerző Connor McDavid vezérletével kiütötte a Krakent. McDavid ugyanis 17 mérkőzés után pont nélkül maradt, ezt pedig nem bírta el a hazai pályán játszó Oilers, és 2-1-es vereséget szenvedett a Winnipegtől. Neal Pionk és Kyle Connor góllal és gólpasszal zárt a Jetsben, Connor Hellebuyck pedig 31 lövést fogott.

A Calgarynak kevesebb, mint negyedóra jó játék elég volt ahhoz, hogy megszerezze a pontokat a Vancouver ellen. A Flames a középső etapban bő 12 perc alatt vágott hármat, majd ebből a különbségből a mérkőzés végéig egyet meg is tudott tartani, így 3-2-re győzött. A Calgaryban Elias Lindholm góllal tette emlékezetessé a 700. mérkőzését, míg a nyáron a szerződését nyolc évvel meghosszabbító MacKenzie Weegar első gólját lőtte a szezonban.

A Vegas a hosszabbításban győzött a Nashville ellen 5-4-re. A T-Mobile Arenában felültek a hullámvasútra a csapatok, hiszen a találkozó első két gólját a Predators lőtte, majd zsinórban négyet a Golden Knights, zárásként pedig ismét kettőt a Preds Filip Forsberg révén, aki így mesterhármast ért el a rendes játékidőben. 4-4 után jöhetett a ráadás, amit Nicolas Hague zárt le a harmadik perc legelején. Forsberg karrierje 8. tripláját lőtte és megszerezte az 500. pontját, amihez 601 mérkőzésre volt szüksége.