Nem tudják megállítani a Carolinát

A kapott gól nélkül záró Canes 9 győzelemnél jár zsinórban, McDavid győztes albertai derbin nyújtotta tovább sorozatát, Arizonában szenvedett meglepetésvereséget a bajnok.

Ottawában rögtön egy szétlövésig húzódó összecsapással folytatódott az NHL a karácsonyi szünetet követően. A gól nélküli nyitó periódus utána a középsőben a Sens kétszer is vezetést szerzett Stützle, majd DeBrincat találatával, ám a ligaelső Boston előbb DeBrusk, az 57. percben pedig Zacha révén mindkétszer egalizált. A pluszpontnak végül a hazaiak örülhettek, a rendes játékidőben eredményes DeBrincat egyedüliként értékesítette rávezetését a szétlövés során.

A szünet sem zavarta meg a bomba formában lévő Carolinát. A Hurricanes ott folytatta, ahol abbahagyta: Raanta 24 védéssel nullázta le a harmatgyenge Chicagót, a raleigh-i gárda ezzel 15 mérkőzésesre nyújtotta pontszerző sorozatát, kilencmeccsesre pedig győzelmi szériáját, utóbbi franchise-csúcsbeállítás.

Meglepetésre gólt sem tudott ütni otthon a New York Rangers a Washington ellen. A fővárosiak kapujában Kuemper 32 hárítással ért el shutoutot, míg a mezőnyben az észak-európai különítménye vezetésével, mindhárom harmadban betalálva értek el végül magabiztos, 4-0-s sikert.

Kicsivel odébb az Islanders a Pittsburghöt simázta le. Az összecsapás negyedóráig volt izgalmas, az 1-1-es első játékrész után azonban a szigetlakók sebességet váltottak, három gólt ütve eldöntötték a mérkőzés sorsát, a meccset keretbe foglaló Anders Lee találata a záró periódus elején már csak a biztosítékot jelentette.

Már mindenki a hosszabbításra készülődött Nashville-ben, amikor jött az egész szezonban ihletett formában játszó Roope Hintz, és második találatával 53 másodperccel a vége előtt megnyerte a meccset a Dallasnak. A finn csatárnak ez volt a 38. pontja 34. bajnokiján, a házi pontversenyben csak a ligaszinten is top 3-as Jason Robertson előzi meg, aki a biztonság kedvéért most is kiosztott egy gólpasszt.

Ezúttal Winnipegből vitte el a pontokat a Minnesota. A Wild végig vezetett a Canada Life Centerben, végül négy különböző gólszerző segítségével nyert 4-1-re, legutóbbi nyolc bajnokijából a hetediket behúzva.

A játéknap egyetlen túlórás találkozóját a St. Louis vívta a Torontóval. A fordulatos meccsen a Blues háromszor is egyenlíteni tudott, a középső harmadban kétgólos hátrányból, az utolsóban pedig öt perccel a lefújás előtt. A hirtelen halálban végül Nylander megmozdulása döntött 57 másodperccel a vége előtt, a svéd klasszis túloldali honfitársa, Calle Järnkrok így hiába zárt góllal és két assziszttal, be kellett érnie az egy ponttal.

Meglepetésre Arizonában szenvedett sima vereséget a címvédő Colorado. A csapatkapitányát, Nathan MacKinnont továbbra is nélkülöző bajnokcsapat egyszer sem vezetett a Coyotes otthonában, a harmadik etap elején már háromgólos hátrányban volt (5-2), végül a mérkőzést is ilyen arányban bukta el 6-3-ra. A phoenixi együttesben a hat találatot hat különböző játékos jegyezte, közülük kiemelkedett a góllal és két assziszttal záró Lawson Crouse, valamint a szezondebütálása alkalmával egyből betaláló Michael Carcone.

Ki más, mint Connor McDavid győztes találatával húzta be az albertai derbit az Edmonton Calgaryban. A liga pontlistáját idén is vezető Oilers-kapitány az utolsó harmadban jobbkeze, Leon Draisaitl passzából talált be és döntötte el a rangadót idei 31. góljával, ezzel 16 meccsesre növelte pontszerző sorozatát. A két edmontoni szupersztár mellett külön kiemelést érdemel csapattársuk, Stuart Skinner is, aki 47-ből 46 lövést hárítva alapozta meg az Oilers sikerét.

Nem kegyelmezett a Vancouver San Joséban, a Canucks az egyaránt négypontos Bo Horvat és Ilja Mihejev vezetésével minden kérdést lezárt a második harmad elejére. A kaliforniaiaknál a társak ezúttal sem tudtak felnőni a Sharks mindkét gólját összehozó Timo Meier, Erik Karlsson duóhoz, a vége így sima 6-2 lett a kanadaiaknak.

A délnyugati rangadón sokáig ikszre állt egymással a Los Angeles és a Vegas, végül a harmadik harmad derekán Alex Iafallo gólja jelentette a mérleg nyelvét. A győzelmet végül az Arvidsson üres kapus góljával bebiztosító Kings az utóbbi időben remek formába lendült, az újabb sikerrel elmúlt 6 bajnokijából az ötödiket nyerte meg.