Elias Pettersson: 5 pont és győztes büntető

A Vancouver svéd csillaga a Seattle ellen parádézott. Jeff Carter és Brett Burns is mérföldkőhöz ért.

A Toronto egygólos sikere a különbség ellenére sima volt a Philadelphia ellen. A Maple Leafs már 4-1-re is vezetett, a Flyers pedig csak azt követően tudta minimálisra faragni a különbséget, hogy a házigazda látványosan kiengedett az utolsó percekben. William Nylander három pontot jegyzett, Ilja Szamszonov pedig 16 lövést fogott, és újabb győzelmével már 9-0-s mérleggel áll hazai pályán, amivel beállította Bruce Gamble 1967/68-ban felállított rekordját.

A Carolina a hosszabbításban nyert Pittsburghben 4-3-ra, ezzel hét mérkőzésre növelte a győzelmi sorozatát. A PPG Paints Arenában az első gólt a Penguins lőtte, ami után szép sorminta szerint követték egymást a gólok: kettőt lőtt a Hurricanes, majd kettőt a Pens és végül ismét kettőt a vendégek. A két utolsó találatot Jordan Staal és Jacob Slavin jegyezte, előbbivel egyenlített és kiharcolta a ráadást a Canes bő négy perccel a befejezés előtt, utóbbival pedig lezárt a meccset a hirtelen halál 23. másodpercében. A Pittsburghben Jeff Carter az 1200. mérkőzését játszotta, amivel az aktív hokisok között a 10. A vendégeknél Brett Burns megszerezte a 800. pontját, amivel az aktív hátvédek között toronymagasan az első.

brent burns

A Rangers a legutóbbi öt hazai mérkőzését elvesztette a városi riválisa, az Islanders ellen, de most pontot tett a rossz sorozat végére. Sokáig úgy nézet ki, hogy az Isles folytatni tudja a szériáját, hiszen háromszor is vezetést szerzett a mérkőzés feléig. Az utolsó harmadban viszont feltámadt a Rangers és három gólt ütve fordított, végül 5-3-mal abszolválta a meccset, és ennek köszönhetően a nyolcadik mérkőzését húzta be a legutolsó kilencből. A Kékek legjobbja ezúttal egy kiegészítőember volt, a három ponttal záró Barclay Goodrow.

A Canadian Tire Centre-ben a két fővárosi gárda csapott össze, amit végül a Washington nyert 3-2-re a ráadásban. Alekszandr Ovecskin zsinórban a negyedik mérkőzésén nem tudott a hálóba találni – így továbbra is egy találattal van lemaradva a 801-ig jutó Gordie Howe mögött -, ám a gólképtelenség ellenére nem lehet azt mondani, hogy az orosz szélső ne lett volna aktív részese a diadalnak. Ovecskin két találatot készített elő, a hős azonban a hirtelen halálban győztes gólt szerző Marcus Johansson volt.

A Winnipeg sem tudta megállítani azt a Bostont, amely egymás után a 20. mérkőzésén szerzett pontot hazai pályán – ezúttal kettőt. A Jets az első felvonásban kétszer köszönt be, amire szintén kettővel válaszolt a Bruins a középső etap során. A befejező húsz percre egy találat maradt, ezt Nick Foligno vágta be a játékrész derekán, beállítva a 3-2-es végeredményt. Josh Morrissey egymás után a 11. meccsén adott egy gólpasszt, ez korábban mindössze 8 hátvédnek sikerült az NHL történetében, és csak Phil Housleynak a Winnipeg mezében.

Elias Pettersson jutalomjátékát hozta a Seattle elleni mérkőzés. A Rogers Arenában a Kraken háromszor is vezetett két góllal, de a duplázó és három gólpasszt kiosztó Petterssonnak köszönhetően még ez is kevés volt a sikerhez. Az egykori Calder-trófea győztes valamennyi találatból kivette a részét, sőt, ő maga volt az, aki kereken 100 másodperccel a befejezés előtt kiharcolta a hosszabbítást. Pettersson a rávezetések során tette fel a koronát a teljesítményre, hiszen a harmadik párban győztes büntetőt értékesített, beállítva a 6-5-ös végeredményt.

A Los Angeles a Calgary legyőzésével szerezte meg egymás után a negyedik sikerét. A Crypto.com Arénában mindhárom játékrész döntetlenre végződött: az első felvonásban egy-egy gól született, a másodikban egy sem, a harmadikban viszont két-két alkalommal is a hálóba került a pakk. 3-3 után jöhetett a hirtelen halál, ahol Adrian Kempe zárta le az összecsapást. Kempe a 2016-os bemutatkozása óta az ötödik gólját lőtte a ráadásban, az azóta eltelt időben csak Jeff Carter (6), Drew Doughty (5) és Dustin Brown (5) tudott ennyit szerezni.

A Minnesota meglepetésre simán kikapott 5-2-re San Joséban, amivel véget ért a hatos győzelmi sorozata. A Sharks minden harmadot egy góllal nyert meg, köszönhetően Erik Karlsson a jóvoltából, aki egy góllal és három előkészítéssel járult hozzá a győzelemhez. Az ismét régi fényében csillogó svéd bekk egymás után a kilencedik mérkőzésen szerzett pontot, amivel beállított egyéni legjobbját. Emellett 13 góljával és 46 pontjával mindkét kategóriában listavezető a hátvédek között.