Roman Josi lett a Nashville történetének legjobbja

A svájci védő David Legwandot előzte meg a Predators örökranglistáján.

A New Jersey a Florida otthonában zárta le hatmeccses nyeretlenségi sorozatát. Két harmadnyi játék után még úgy nézett ki, a Devilsnek sorozatban meglesz a hetedik zakója is, hiszen 1-2-re állt a FLA Live Arenában. A befejező húsz percben viszont a New Jersey lejátszotta a jégről a házigazdát, és három gólt ütve 4-2-re győzött. A vendégek legjobbja a két gólt szerző Jesper Bratt, valamint a 34 lövést hárító Mackenzie Blackwood volt.

Az Edmonton és a Minnesota gyakorlatilag lemásolta a New Jersey teljesítményét, mindkét gárda a befejező húsz percben hármat ütve nyerte meg a meccset. Az Oilers a Dallas vendége volt, az American Airlines Centerben pedig az első harmadban egy-egy, a másodikban két-két gól született. A befejező húsz percben az Edmonton még tudta fokozni a játékát, a Stars viszont nem, így a vendégek 6-3-ra győztek Texasban. Mattias Janmark kettőt vágott, Ryan Nugent-Hopkins három egységgel zárt, Connor McDavid pedig egy újabb találattal 14 mérkőzésesre nyújtotta pontszerző sorozatát.

A Minnesota az Anaheim otthonában vizitált. A Honda Centerben az első felvonásban érintetlenek maradtak a kapuk, a másodikban viszont vezetést szerzett a Ducks. A Wild még a szünet előtt egalizált, majd akárcsak az Oilers és a Devils, a befejező etapban három gólt ütve eldöntötte a meccset. Az egymás után a hatodik győzelmét szerző Minnesotában ezúttal Matt Boldy és Marc-André Fleury vitte a prímet: a balszélső két gólpassz mellett győztes találatot jegyzett, a veterán hálóőr pedig 21 lövést fogott meg.

A Vegas és a Detroit még a New Jersey, Edmonton, Minnesota hármast is felülmúlta azzal, hogy mindkét gárda négy gólt szerzett az utolsó harmadban. A Golden Knights az első két harmadban nem bírt az Arizonával, ugyanis az első két játékrész döntetlenre végződött a T-Mobile Arénában. Az utolsó harmadban viszont magasabb fokozatba kapcsolt a Vegas, és végül 5-2-vel abszolválta a meccset. Mark Stone egy találatot készített elő, és a Vegas történetének az első játékosa lett, aki egy mérkőzésen előnyben és hátrányban is eredményes tudott lenni.

A Detroit a Tampa Bayt látta vendégül, és a Little Caesars Arenában ugyanaz volt a forgatókönyv, mint a szerencsejáték fővárosában. Az első és a második harmad egálra végződött egy-egy, illetve két-két góllal. A befejező húsz percben viszont a hazaiak négy találatára csak egy válasz érkezett, így a Detroit 7-4-re nyerte az ütközetet. Michael Rasmussen 2+2-vel karrierje legjobb teljesítményét nyújtotta, Dylan Larkin és David Perron egyaránt három pontot szerzett. A Detroit hat vereség után győzött ismét, az utolsó sikerét éppen a Tampa ellen aratta még december 6-án.

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Colorado nyerte a Montreal ellen. A Canadiens már a második perc végén megszerezte a vezetés, ezt az előnyét egészen a befejező játékrész harmadik percéig tartani tudta. 1-1 után már csak egy gól született, ezt Mikko Rantanen ütötte a ráadásban. Az Avs az utolsó öt mérkőzéséből a negyediket nyerte meg.

A Chicago a Nashville ellen sem tudott javítani: 4-2-re kapott ki hazai pályán a csoportriválistól, ezzel együtt egymás után nyolcadszor hagyta el vesztesen a pályát. A Hawksnak a második harmad derekán még volt egy fellángolása, 37 másodperc alatt fordított, de a győztes gólt szerző és még egy találatot jegyző Roman Josi vezetésével a Predators három gólt ütve hat perc alatt fordított. A svájci bekk a két egységgel már 567 (147+420) pontos a Nashville mezében, amivel megdöntötte David Legwand 566-os (210+356) franchise-rekordját. Érdekesség, hogy amíg Legwandnak 956 mérkőzés kellett ehhez a pontterméshez, addig Josinak elég volt 791 is. A Nashville mellett mindössze egy csapat van, ahol egy hátvéd áll az all-time kanadai táblázat élén: ez a Boston, ahol Ray Bourque az első 1506 ponttal.