A hetes a Rangers szerencseszáma

A New York hét gólt ütve szerezte meg egymás utáni hetedik sikerét, ami az NHL jelenlegi leghosszabb aktív sorozata.

Carolinában ért véget a Pittsburgh hetes sikerszériája. Sokáig úgy tűnt, a Penguins folytatni tudja jó sorozatát, hiszen a harmadik harmad közepén még 2-1-re vezetett, ám a Hurricanes jobban bírta a végjátékot, és először Brady Skjei egyenlített, majd Jorda Staal a győzelmet is megszerezte. A Carolina zsinórban a 11. találkozóján szerzett pontot, ebből kilencszer kettőt.

Egymás után az ötödik győzelmét aratta a Minnesota az Ottawa legyőzésével. A Wild már a mérkőzés felénél 3-0-ra vezetett, végül magabiztosan tartotta otthon a pontokat 4-2-es sikerével. Mats Zuccarello neve mellé ezúttal két egység került, ezzel 10 meccsesre hizlalta a pontszerző sorozatát, míg Kirill Kaprizov három egységgel zárt, és a 167. meccsén átlépte a 200 pontos határt ? az aktív mezőnyből ez csak Sidney Crosbynak (142), Alekszandr Ovecskinnek (165) és Jevgenyij Malkinnak (166) sikerült kevesebb összecsapáson.

A New York Rangers Chicagóban vizitált, s ha már ott volt, akkor 7 gólt ütve szerezte meg egymás után a hetedik győzelmét. A manhattaniek két legjobbja az egyaránt 3-3 ponttal záró Artyemij Panarin, Adam Fox kettős volt. A Rangers tizedszer ütött legalább hét gólt a Hawks otthonában, és mindegyik ilyen találkozóját meg is nyerte, a legutóbbit 1983. december 28-án, amikor 7-4-re verte házigazdáját. A Chicagóban Patrick Kane és Jonathan Toews az 1000. mérkőzését játszotta együtt, a liga történetében a 11. duóként érték el a nem mindennapi mérföldkövet.

1000 games together

A Seattle kétszer is hátrányba került a Winnipeg ellen, ennek ellenére győzni tudott hazai pályán 3-2-re. A Kraken először Jordan Eberle góljával egyenlített a mérkőzés derekán, majd Ryan Donato tette ugyanezt a harmadik harmad 16. másodpercében. A győzelmet jelentő találatot végül Jared McCann verte be bő négy perccel a végső dudaszó előtt. A Seattle-nek nagyon kellett ez a siker, hiszen az ezt megelőző hat meccséből ötöt elvesztett.

A Calgary a San José otthonában tett pontot ötös nyeretlenségi sorozatára. A Flames 1-1 után állva hagyta a vendéglátóját, és egyvégtében négyet ütött, amiből az utolsó három alig több, mint másfél perc alatt született meg. A befejező játékrész derekán a Sharks még szépített, de ez már nem sokat számított, a Calgary 5-2-re győzött. A kanadaiaknál Elias Lindholm duplázott, a Sharksban Erik Karlsson két gólpasszt adott és megszerezte karrierje 700. pontját.