Kazahsztán?Magyarország 3-2

Bár 40 percet követően Mihalik András duplájával 2-0-ra vezetett a magyar válogatott, a harmadik harmadban Kazahsztán 7 perc alatt megfordította a mérkőzést.

Az első mérkőzéshez hasonlóan Kazahsztán ellen is Hegedüs kezdett a kapuban, a keretből betegség miatt hiányzott a dánok ellen gólt szerző Mihalik Gergő. Az első harmadban a mieink kihagytak egy emberelőnyt, majd a 22. percben második speciális lehetőségüket már kihasználták: a kiállítást kiharcoló Dobos kékvonalas lövése jött le a mamutról, a kipattanót Mihalik András lőtte be. A 37. percben két nagy helyzet is adódott a magyar csapat előtt: előbb Hadobás helyzete maradt ki, majd Varga Balázs ziccerét fogta Sefer. A harmad utolsó percében újból emberelőnyből került Magyarország, amiből megduplázta vezetését: Fekete Alex hozta be a korongot a támadó harmadba, a második gólját jegyző Mihalik kapásból a hálóba lőtt.

Mihalik Andras

Fotó: Dobos Sándor / MJSZ

A harmadik felvonás elején gyorsan szépítettek a kazahok: a KHL-s Kajirzsan kerülte meg a magyar kaput, ismétlése balszerencsésen átpattant Hegedüs felett. A 45. percben már 2-2 állt az eredményjelzőn: Cibin maradt bántóan üresen a kapu előtt. Az egyenlítés felhozta az ázsiai válogatottat, emberelőnyben már a vezetésért támadhattak. A hátrányt kivédekezte a magyar válogatott, ám az 50. percben 2 az 1 ellen elmentek a kazahok, Kajirzsan duplázott. A folytatásban remekül ölte a játékot a kazah válogatott, Horváth Bencéék nem igen értek oda a kapu elé. A végjátékban Hegedüs lekorcsolyázott, de egyenlíteni nem sikerült, Kazahsztán 3-2-re legyőzte Magyarországot.

A magyar válogatott a keddi szünnapot követően szerdán a házigazda Norvégiával találkozik.