Ezt a rekordot nem akarták a Vancouver szurkolói

A Canucks lett az első csapat az NHL-ben, amely úgy bukta el első három meccsét, hogy mindegyik találkozón legalább kétgólos előnyben volt. Meglepő, de az Arizona otthonosan mozog Torontóban.

A New York Rangers a 6-4-es eredmény ellenére is nagyon simán verte az Anaheimet. A Ducks az első és a második harmad fordulóján még ledolgozta a kétgólos hátrányát, de a Rangers ezt követően gyorsan berámolt hármat és érdemben eldöntötte a meccset. A befejező játékrész kezdetén már 5-2 volt és 36-14 állt a lőlapon, így hazaiaknak az is belefért, hogy az utolsó 20 percben kiengedjenek. A New Yorkban Artyemij Panarin és Mika Zibanejad négy pontot szerzett, Adam Fox három gólpasszt adott. Panarin 4 meccs után már 10 pontos, ezzel új franchise-rekordot állított fel.

A játéknap meglepetését az Arizona szállította azzal, hogy 4-2-re győzött a Toronto otthonában, és ezzel megszerezte idei első sikerét. A Coyotes a harmadik harmad közepén 24 másodperc alatt leadta kétgólos előnyét, de az utolsó másfél percben Shayne Gostisbehere és Lawson Crouse révén visszaállította a kétgólos differenciát. Az Arizona a legutóbbi 11 Torontóban lejátszott meccséből kilencet megnyert, de a maradék kettőn is szerzett egy-egy pontot. A Leafs utoljára 21 éve, 2002. október 17-én tudta legyőzni az Arizonát a rendes játékidőben, amikor 5-3-ra nyert.

Lawson Crouse

A Boston 5-3-ra győzött a Florida ellen, ezzel három mérkőzés után továbbra is hibátlan. A Panthers 1-1-ig bírta vendéglátója tempóját, ezt követően a Bruins magasabb fokozatba kapcsolt és zsinórban háromszor vette be Szergej Bobrovszkij kapuját. A fekete-sárga gárdában Linus Ullmark 38 lövést fogott, Jake DeBrusk két gólt lőtt és egyet előkészített, Patrice Bergeron pedig a 402. gólját lőtte, amivel befogta a házi rangsorban a harmadik helyen álló Rick Middletont. A lista első két helyén Johnny Bucyk (545) és Phil Esposito (459) áll.

A Montreal kétgólos hátrányból fordítva győzött a Pittsburgh ellen a hosszabbításban. A Penguins Jevgenyij Malkin duplájával lépett el, amire a harmadik harmadban Nick Suzuki válaszolt, Cole Caufield pedig két perccel a befejezés előtt a ráadást is kiharcolta. A ráadásban Kirby Dach emberelőnyös találata jelentette a pluszpontot a Canadiensnek.

A Vancouver nem akármilyen negatív rekordot állított fel. Az első meccsét +2-ről, a másodikat +3-ról, a harmadikat ismét +2-ről vesztette el, ráadásul egyik találkozón sem szerzett pontot. A Canucks a Washington vendége volt a legutóbbi találkozón, és úgy nézett ki, megszakad a negatív sorozata, hiszen 40 perc játék után még 4-2-re vezetett. A fővárosiak azonban az utolsó etap során lejátszották a jégről a kanadai gárdát: négy gólt ütöttek és 6-4-re nyerték a találkozót. A Capitals két húzóembere Alekszandr Ovecskin és Jevgenyij Kuznyecov voltak, akik két gólt és összesen hét pontot raktak a közösbe.

A Los Angeles úgy győzött Detroitban túlórában 5-4-re, hogy a rendes játékidőben már háromszor is nyerésre állt. A Red Wings azonban egyszer sem adta fel, mindannyiszor egalizálni tudott, utoljára 41 szekundummal a befejezés előtt Oscar Sundqvist révén. A Kings a ráadásban negyedszer is vezetéshez jutott a korábban is eredményes Phillip Danault révén, ami ebben az esetben már a győzelmet jelentette a kaliforniaiaknak.

Továbbra sem megy a Minnesotának, amely a harmadik mérkőzését is elvesztette, így továbbra is nulla ponttal áll. A hazai pályán játszó Wild a Colorado tempóját 2-2-ig, a mérkőzés derekáig bírta. A bajnokcsapat ezt követően állva hagyta vendéglátóját, és a meccs második felében négy gólt ütve végül 6-3-mal húzta be a meccset. Az Avalanche-ben Nathan MacKinnon és Valerij Nyicsuskin egyaránt 1+2-vel zárta a meccset.

A Dallas egy nagyon sima meccsen győzött a Winnipeg ellen 4-1-re, így három mérkőzés után ugyanúgy hibátlan, mint a Boston. Jake Oettingernek 23 védés is elég volt a győzelem megszerzéséhez, a mezőnyjátékosok közül pedig egyedül Mason Marchment jutott két pontig.

Seattle-ben sem volt sok izgalom, itt 5-1 re nyert a Carolina. A három meccsből hármat nyerő Hurricanesben ezúttal Andrej Szvecsnyikov és Sebastian Aho vitték a prímet, akik egyaránt három ponttal járultak hozzá a sikerhez. A vasak között Frederik Andersennek nem volt sok dolga, mindössze 22 védést kellett bemutatnia.