A Colorado egy győzelemre került a söpréstől

Az Avalanche harmadik sikeréből Gabriel Landeskog 4 ponttal vette ki a részét.

A Washington könnyedén nyert 6-1-re a Florida ellen és ismét vezetéshez jutott a párharcban. Az alapszakaszgyőztes szerezte meg a vezetést a fővárosban a harmadik percben, de ezután Ilja Szamszonov lehúzta a rolót, és összesen 29 védéssel járult hozzá a győzelemhez. A Capitalst ezúttal a csapatjáték és a speciális egység segítette a győzelemhez. Az egymás után hatot berámoló csapatban 12 játékos szerzett pontot, akik közül Alekszandr Ovecskin, Marcus Johansson és John Carlson lőtt gólt és adott gólpasszt is. A Washington ezúttal hat emberelőnyéből kettőt váltott gólra, miközben a Panthers mindhárom lehetőségét kihagyta, és a teljes szériát tekintve kilenc fórjából egyet sem használt ki.

A Colorado a harmadik meccset is megnyerte a Nashville ellen, így egyetlen győzelemre került attól, hogy kisöpörje az ellenfelét. A mérkőzés első felében mindkét oldalon az emberelőnyös játék dominált: a csapatok úgy jutottak el 3-3-ig, hogy a hazaiak háromból kettő, a vendégek négyből három fórt váltottak gólra. A meccs végül 3-3 után a második játékrész második felében dőlt el véglegesen, amikor az Avalanche 39 másodperc alatt kettőt lőtt, az egyik természetesen emberelőnyben született. A befejező húsz percre még két találat maradt Toews és Nyicsuskin jóvoltából, amivel nemcsak a meccset, de valószínűleg az egész párharcot eldöntötték. A találkozó két legjobbja Gabriel Landeskog és Cale Makar voltak, előbbi 2-2 góllal és előkészítéssel, utóbbi három gólpasszal zárta a meccset.

A Coloradóhoz hasonlóan hetet lőtt a Pittsburgh is, de sokkal nehezebben győzött, mint a denveri alakulat. A Penguins azonnal nekiesett a Rangersnek, és az első harmadban három pontot szerző Evan Rodrigues vezérletével 4-1-re nyerte az első harmadot. Az első szünetben a Rangers mestere, Gerard Gallant rendet rakott a fejekben, és a kapuban Sesztyorkint Georgijevre cserélte, aminek az lett az eredménye, hogy a New York negyedóra alatt egyenlített. A 4-4-ről induló utolsó húsz percben mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, de sokáig érintetlenek maradtak a kapuk. A gólcsendet végül Danton Heinen törte meg, majd a Pens további két üres kapus góllal állította be a 7-4-es végeredményt. Sidney Crosby megszerezte a 197. pontját a playoffban, ezzel megelőzte Paul Coffeyt (196) és feljött az örökranglista hatodik helyére.

A Dallas 4-2-re győzött a Calgary ellen és összesítésben 2-1-re vezet a párharcban. Az American Airlines Centerben az első két felvonás teljesen kiegyenlített küzdelmet és egy-egy gólt hozott mindkét oldalon. A harmadik közepén a már korábban is eredményes Joe Pavelski másodszor is vezetéshez juttatta a Starst egy emberelőnyös találattal. 3-2 után a Flamesnek tíz perce maradt a hosszabbítás kiharcolására, de képtelen volt még egyszer bevenni az összesen 39 védésig jutó Jake Oettinger ketrecét. A 4-2-es végeredményt Roope Hintz állította be egy üres kapuba lőtt góllal.

NHL: Dallas Stars at St. Louis Blues