Malkin a 106. percben döntött

A Pittsburgh a harmadik hosszabbítás elején szerezte a győztes gólt New Yorkban. Lavina zúdult Nashville-re.

Két óriási meglepetéssel indult Sunrise-ban a Florida?Washington csata. Az orvosok a párharc első meccsére összefoldozták Alekszandr Ovecskint, a fővárosiak vezérét, aki ha már ott volt a jégen, 4-2-es győzelemre vezette az övéit. A FLA Live Arenában az a Tom Wilson szerzett vezetést a Capitalsnak, akinek mindössze két perc jutott a meccsből, ugyanis a gólja után szinte azonnal megsérült és már nem is tért vissza. A Panthers az első harmad végén és a második legelején szerzett találattal fordított, de ezt követően képtelen volt bevenni a remekül mozgó Vanecek kapuját. A rengeteg kihagyott helyzet a befejező játékrész derekán bosszulta meg magát, amikor a Washington két perc alatt fordított Jevgenyij Kuznyecov és T.J. Oshie találatával. A Panthersnek 2-3 után 9 perce maradt az egyenlítésre, de nem bírt Vanecekkel akkor sem, amikor lehozta a kapusát és 6 emberrel támadhatott. A végeredményt Larc Eller állította be egy üres kapuba lőtt góllal.

A Scotiabank Saddledome-ban már öt perc játék után kialakult a végeredmény a Calgary?Dallas párosítás első mérkőzésén. A Flames Elias Lindholm emberelőnyös góljával szerezte meg a vezetést, és mint később kiderült, a kanadai gárdának ennyi is elég volt a sikerhez. A Flames kapusát, Jacob Markströmöt nem állította nagy feladat elé a Dallas: mindösszesen 16-szor célozták meg a kapuját, ebből tízszer a második harmadban.

markström2

A Colorado nem kegyelmezett a Nashville-nek és az első negyed órában eldöntötte a széria első mérkőzését. Az Avalanche az első két lövésből bevette David Rittich kapuját, majd ezt megtette még háromszor az első negyed óra végére, így a 13 lövésből ötöt bekapó hálóőrt Connor Ingram váltotta a vasak között. 5-0 után már nem igazán volt tétje a meccsnek, ennek köszönhetően az összecsapás békés hokiba ment át. A második és a harmadik játékrész egyformán 1-1-re végződött, így az Avs magabiztos, 7-2-es győzelemmel indította a párharcot. Nathan MacKinnon, Cale Makar és Mikko Rantanen együttesen kilenc pontot szerzett, igazságosan elosztva háromfelé.

A Pittsburgh a harmadik hosszabbítás 6. percében szerzett góllal győzött a New York Rangers elleni párharc első felvonásán. A hazaiak sokkal jobban kezdtek és egészen a második harmad elejéig, a második góljukig uralták is a meccset. 2-0 után a vendégek részéről a Crosby, Guentzel páros vette a kezébe az irányítást és óriási offenzívát indítottak: csak ebben a játékrészben a Penguins 25-ször célozta meg Igor Sesztyorkin kapuját. A rengeteg lövésnek meg is lett az eredménye, hiszen a Pens háromszor mattolta az oroszt. A három találat közé azonban beékelődött Kreider emberhátrányos gólja, így két harmad után újra indult minden 3-3-ról. A következő három harmad gólt nem, csak rengeteg kihagyott ziccert és fantasztikus védéseket hozott mindkét oldalon. A második hosszabbítás közepén megsérült a Pens kapusa, Casey DeSmith, akit a végül 17 védésig jutó Louis Domingue váltott. A meccset Jevgenyij Malkin döntötte el, miután tökéletesen szúrt bele John Marino lövésébe. Igor Sesztyorkin 79 lövést fogott, ami új franchise-rekord és az NHL történetének második legjobb eredménye a playoffban Joonas Korpisalo (85) mögött.