Magyarország?Dél-Korea 5-1

A magyar válogatott a mesterhármast szerző és egy gólpasszt is kiosztó Erdély Csanád és az 58. percig hibátlanul védő Rajna Miklós vezérletével magabiztos sikerrel indította a divízió 1/A-s világbajnokságot.

Magyarország kapujában ugyanúgy Rajna kezdett, mint a csütörtöki edzőmérkőzésen, ahogyan Dél-Koreánál is Dalton kapott lehetőséget a vasak között. Jól kezdte a mérkőzést a válogatottunk, az első nagy helyzet a 4. percben adódott, amikor Fejes lövésébe Terbócs próbált beleérni a koreai kapu előtt. A két korábbi MAC-játékos összjátéka három perccel később már gólt ért: Fejes magasan lőtt, Terbócs takarta a kilátást Dalton előtt, a korong pedig bejutott a koreai kapuba (1-0). Másfél perccel később megdupláztuk előnyünket. Egy semleges harmadban elhozott buli után Erdély kapura tört, az első és a második próbálkozását is védte Dalton, ám a korongra lecsapó Sofron lövésével szemben már tehetetlen volt (2-0). A nyitó harmad közepén Terbócs korongot szerzett a koreai kapu mögött, Nagynak passzolt, akinek próbálkozását blokkolták a koreaiak. Nem sokkal később feljegyezhettük az első ázsiai kapura lövést. A játékrész második felében is kezünkben tartottuk a meccset, a 16. percben Hári botjában maradt a harmadik magyar gólt. Dél-Korea másfél perccel a dudaszó előtt az első komolyabb magyar védelmi hibából szépíthetett volna, de Rajna védte a ziccert.

A második felvonást a koreaiak kezdték jobban, de aztán nem sokkal később még eredményesebbé vált Magyarország. A 24. percben Erdély egyedül maradt az ellenfél harmadában, előbb hatalmas kapuvasat lőtt, aztán éles szögből rálőtte a korongot Daltonra, akiről a kapuba került a pakk (3-0). Nem sokkal később eljött a mérkőzés első kiállítása, Kim Hjo Szuk bottal akasztotta Hárit. Éltünk az emberelőnnyel: Hári Terbócsnak passzolt, aki Erdélynek adta a korongot, 26-osunk pedig meglőtte önmaga 2., Magyarország 4. gólját (4-0). Dél-Korea ekkor időt kért. A meccs közepén előbb Kim Von Dzsun, aztán Kulmala ült ki a büntetőpadra. A 4 a 4 elleni játékhelyzet nekünk kedvezett: Szirányi passzából Erdély mesterhármasig jutott (5-0). A középső játékrész folytatásában Magosi kapuvasat lőtt, Papp kiállítása nyomán kivédekeztünk egy emberhátrányt, de a 4 az 5 elleni helyzet krónikájához hozzátartozik, hogy Ahn Dzsin Hui kihagyott egy büntetőt.

A harmadik húsz perc elején kibekkeltünk egy újabb hátrányt. A koreaiak a becsületgólért, a mieink a hatodik találatért hajtottak, a pörgős játékot végül Szirányi kiállítása törte meg, aki jól tette, hogy gyötörte Kim Szang Vukot, ugyanis így csak kapuvasat lőtt, akárcsak néhány másodperccel korábban Ahn Dzsin Hui. A hátrányban Erdély kiugorhatott, Dalton védte a szólót. A végjátékban az ázsiaiak voltak élesebbek, ez végül góllá érett, az 58. percben Kim Szang Vuk éles szögből megtalálta a rést Rajna mamutja és a kapuvas között.

Magyarország 5-1-re nyert, szerdán 15:30-től a kedd este Szlovénia ellen jégre lépő Litvániával játszik.