A St. Louis és a Los Angeles máris pályaelőnyt szerzett

A Blues David Perron triplájával győzött Minnesotában.

Nem sok izgalom volt a Scotiabank Arenában a Toronto?Tampa Bay párharc első felvonásán, ahol a Leafs 5-0-val lépett át a bajnokcsapaton. A hazaiak a nyitó és a záró harmadot csak minimálisan egy-egy góllal nyerték, a középsőben viszont háromszor köszöntek be Vasziljevszkijnek. Auston Mathhews és Mitch Marner három pontot tett a közösbe, David Kampf hátrányban volt eredményes, Jack Campbellnek pedig mindössze 24 védés is elég volt a shutouthoz. Kampf lett az NHL történetének nyolcadik játékosa, aki karrierje elő két playoffgólját emberhátrányban lőtte. Az előző hét játékos Tobias Rieder (3), Claude Loiselle, Donnie Marshall, Bill McCreary Sr., Rick Paterson, Serge Savard és Tom Younghans voltak.

Sima meccset játszottak Ralieghben is, ahol a Carolina egy 5-1-es győzelemmel indította a Boston elleni csatát. A PNC Arenában a meccs feléig becsületesen gyűrték egymást a felek, de minden eredmény nélkül, hiszen Antti Raanta és Linus Ullmark is minden kísérletet hárított. A gólcsendet végül a Hurricanes tört meg Seth Jarvis révén, amit rögtön követett Nino Niederreiter találta. A Bruins a harmadik harmad elején szépített ugyan, de Teuvo Teravainen gyorsan visszaállította a kétgólos differenciát. A meccset lényegében Vincent Trochek fonákja zárta le, hiszen Andrej Szvecsnyikov üres kapuba lőtt gólja már nem sok vizet zavart.

raanta

A St. Louis a mesterhármast vágó és minden gólban szerepet játszó David Perron, valamint a hibátlanul védő Ville Hussónak köszönhetően rögtön ellopta a Minnesota pályaelőnyét. A 4-0-ra végződött találkozón Perron minden harmadban lőtt egyet, az első legvégén pedig előkészítőként volt benne Ryan O’Reilly találatában. Torey Krug három gólpasszt adott, a vasak között Ville Husso 37 lövést fogott. A mérkőzésen Perron és Husso is történelmet írt: a csatár lett a 14. játékos a Bluesban, aki mesterhármast lőtt a playoffban, de a legelső, aki ezt a rájátszás nyitányán tette. A finn hálóőr pedig azzal lett első, hogy ő lett a St. Louisnál az első kapus, aki shutouttal mutatkozott be a rájátszásban. Ami a Minnesotát illeti, a klubnak nagyon rossz előjel, hogy elbukta a széria első mérkőzést hazai pályán, mert korábban erre háromszor volt példa és egyszer sem jutott tovább.

A játéknap egyetlen kiélezett meccsét az Edmonton?Los Angeles derbi hozta, amit a Kings úgy nyert 4-3-ra, hogy egyszer sem volt hátrányban. A meccs első két gólját a vendégek ütötték, amire kettővel feleltek a hazaiak alig több mint három perc alatt. Kailer Yamamoto egyenlítő gólja után Brendan Lemieux juttatta ismét vezetéshez a Los Angelest. Erre ismét egy emberelőnyös gól volt a válasz a hazaiaktól, amit Leon Draisaitl lőtt. 3-3 után még éppen a meccs fele volt vissza, de hiába jöttek sorra a helyzetek, gól nem született a hajráig. A meccs végül öt perccel a befejezés előtt dőlt el, amikor Sean Durzi lövése Philip Daneult testén megpattanva jutott az Oilers kapujába.