800. pontját szerezte Paul Stastny

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén a Winnipeg nyert a Seattle ellen.

Az NHL történetében elvétve volt arra példa, hogy az alapszakasz befejezése után egy nappal már kezdődik is a playoff. Idén ez úgy fordulhat elő, hogy a Winnipeg?Seattle meccset egy korábbi időpontról kellett az alapszakasz és a rájátszás közötti szünetre halasztani. A két gárdának a playoffesélyei már régen elszálltak, ettől függetlenül a Seattle szempontjából még volt tétje a mérkőzésnek. Ha ugyanis a 30. helyen álló Kraken nyer, akkor megelőzi a Philadelphiát, amivel romlottak volna az esélyi a draftlottón. Ugyanez nem volt igaz a Jetsre, amely bármilyen eredmény mellett is marad a 19. pozícióban.

A Canada Life Centrerben egy gyors góllal indult a mérkőzés, miután Morgan Barron megszerezte a vezetést a Winnipegnek. A hazaiak vezető gólja után meglepetésre a Seattle vette át fokozatosan az irányítást, de a fölényét ekkor még nem tudta gólokra váltani. Erre egészen a második játékrészre kellett várni, amikor a Kraken tovább fokozta a nyomást: nemcsak 14-5-re nyerte a lőpárbajt, de bő hét perc alatt háromszor is mattolta a Jets védelmét, sorrendben Alex Wennberg, Daniel Sprong és Riley Shehan találataival. A 3-1-es hátrányba kerülő hazaiakat ekkor csak a remekül védő Eric Comrie tartotta meccsben és csak neki volt köszönhető, hogy nem nőtt a különbség. A szünet kellett a hazaiaknak, akik a második harmadban rendezték a soraikat és a befejező játékrészre egy teljesen más felfogásban léptek jégre. A Winnipeg azonnal a kapujához szegezte a Krakent, aminek gyorsan meg is lett az eredménye. Az addig alvó Jets a játékrész első felében alig több mint négy perc alatt megfordította az összecsapást Blake Wheeler, Dominic Toninato és Kyle Connor góljaival. 4-3 után még 11 perc volt a találkozóból, ami kiélezett küzdelmet ígért. Ez nem is maradt el, ám az eredmény már nem változott: a Winnipeg nyert és győzelemmel búcsúzott a 2021/22-es szezontól. A meccs embere az egy gólpasszt kiosztó Paul Stastny lett, aki 1072. mérkőzésén megszerezte a 800. pontját. A másik oldalról a hátvéd Adam Larssont kell kiemelni, aki a Seattle bemutatkozó idényében az egyetlen olyan játékos lett, aki a csapat mind a 82 mérkőzésén pályára lépett.