Mérföldkövek napja az NHL-ben

Anze Kopitar a 700., Joe Pavelski az 500. gólpasszát adta. David Pastrnak elérte az 500 pontos határt.

A Buffalo a New York Islanders legyőzésével ebben a szezonban először nyert meg négy egymást követő mérkőzést. A KeyBank Centerben az első harmadban volt egy gólváltás a csapatok között, a másodikban viszont a Sabres lejátszotta a jégről a New Yorkot: kétszer annyi kapura lövése volt és 3-0-ra nyerte a játékrészt. A vendégek az utolsó játékrészben mindent egy lapra tettek fel, minimalizálták is a különbséget, de Jeff Skinner bebiztosította a vendéglátók 5-3-s sikerét. A Buffalo legutóbb 2018 novemberében tudott négy egymást követő meccset megnyerni.

Detroitban gálázott a Pittsburgh, ugyanis 7-2-re győzött az autóvárosban. A Red Wings 0-2 után még egyenlített, de ezután a Penguins állva hagyta ellenfelét és simán behúzta a meccset a Little Caesars Arenában. A Pensben Kris Letang három pontot gyűjtött, az eltiltásból visszatérő Jevgenyij Malkin duplázott, Sidney Crosby pedig megszerezte a 30. gólját. A Pittsburgh kapitánya tizedszer érte el ezt a határt, a klub történetében ez csak a Mario Lemieux (11), Jaromir Jagr (10) párosnak sikerült.

A Carolina fantasztikusan hajrázott New Jerseyben, aminek kettő pont lett a jutalma. A Prudential Centerben a Hurricanes 56 percig nem találta az utat Jon Gillies kapujához. Az utolsó négy és fél percben viszont megtörte az újonc ellenállását és Brady Skjei, valamint Nino Niederreiter góljaival kiharcolta a hosszabbítást, ahol Seth Jarvis révén a győztes találatot is megszerezte. A Carolina kapujában Pjotr Kocsetkov 17 védéssel és győzelemmel mutatkozott be az NHL-ben.

A Metropolitan-csoport elsőségéért folytatott harcban a New York Rangers hátrányba került a Carolinával szemben, mivel 3-1-re kikapott Bostonban. A Bruins minden harmadban bevette egyszer Igor Sesztyorkin kapuját, így Mika Zibanejad harmadik harmadban szerzett találata nem osztott, nem szorzott a hazaiak szempontjából. A nyolc mérkőzést kihagyó David Pastrnak góllal és gólpasszal tért vissza és megszerezte karrierje 500. pontját, amihez 508 mérkőzésre volt szüksége. Ez a Boston történetének harmadik legjobb eredménye Bobby Orr (396) és Ray Bourque (484) mögött. A Rangers hátránya kettő pont a Carolinával szemben három mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt.

pastrnak

A Montreal kikapott Ottawában, ezzel egymás után nyolcadik vereségét gyűjtötte be. Az első harmad egy-egy találata után a második igazi gólzáport hozott, ekkor ugyanis összesen hét gól született, amiből ötöt a Senators szerzett. Az utolsó húsz percre már csak egy találat maradt, ezt a Canadiens lőtte beállítva a 6-4-es végeredményt. Az Ottawában Mark Kastelic duplázott és megszerezte első két gólját az NHL-ben, Alex Formenton pedig megszerezte idénybeli ötödik találatát emberhátrányban, amivel utolérte a ligaelső Trevor Moore-t.

A Florida egymás után a 13. mérkőzését nyerte meg és ezzel új franchise-rekordot állított fel. A Panthers soros áldozata a Toronto volt, amelyet hosszabbításban vert 3-2-re a délkeleti gárda. Az első húsz percben kettőt lőtt a Leafs, majd a másodikban szintén kettőt a Florida. A harmadik harmadban mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek bőven, de nem született meg a győztes találat. Erre a hirtelen halál közepéig kellett várni, amikor Brandon Montour tökéletesen szúrt bele Mason Marchment passzába. A Floridának ez volt az idei 13. sikere a ráadásban, ezzel megdöntötte a Pittsburgh (2018), a Los Angeles (2016, 2017) és a Vancouver (2007) NHL-csúcsát.

Alsóházi rangadót nyert a San José a szezon második felére teljesen széteső Chicago ellen. A Sharks 4-1-re nyert a 27 védést bemutató Kaapo Kahkonen, valamint az idei 34. gólját szerző Timo Meier vezérletével. A Blackhawks becsületét háromgólos hátrányban, a második harmad végén Tyler Johnson mentette meg.

A St. Louis saját magának tette nehézzé a győzelmet Arizonában. A Blues negyed óra után már hárommal ment, és még 14 perccel a befejezés előtt is 4-1-re vezetett. A Coyotes azonban fantasztikusan hajrázott és a Bokondji Imama, Michael Carcone, J.J. Moser trió góljaival megmentett egy pontot. A végezetét azonban nem kerülhette el: a ráadás 30. másodpercében a meccsen másodszor eredményes Juston Faulk megszerezte a győzelmet a Bluesnak. Vlagyimir Taraszenko megszerezte idei 80. pontját. Közel két évtizede nem szerzett senki ennyit a Bluesban, legutóbb a legendás Pavol Demitrának sikerült még 2003-ban.

A Tampa Bay könnyedén intézte el 6-2-re a Nashville-t. A bajnokcsapatban szokás szerint a Steven Stamkos, Nyikita Kucserov, Victor Hedman trió villogott, amely három góllal és összesen nyolc ponttal vette ki a részét a sikerből. A vasak között Brian Elliottnak sem kellett élete formáját nyújtania, mindössze 19 védést kellett bemutatnia. A Predators kapitánya, Roman Josi egy gólt lőtt és megszerezte a 90. pontját a szezonban. Erre korábban csak nyolc hátvéd volt képes, legutóbb Ray Bourque még 1994-ben.

josi 90

A hazai jégen játszó Dallas kétgólos hátrányból győzött a Seattle ellen, amivel óriási lépést tett a rájátszás felé. Az American Airlines Centerben az első harmadban a Kraken ütött kettőt, amire hárommal válaszolt a Stars a másodikban. A hazaiak az utolsó felvonásban csak az eredmény tartására törekedtek, ami a lőlapon is meglátszott. A vendégek 14-5-re nyerték a kapura lövéseket, de a hatalmas fölényüket nem tudták gólra váltani a pazarul védő Jake Oettinger miatt. Joe Pavelski, a Dallas csatára az 500. gólpasszát osztotta ki Roope Hintz találatánál.

A Vancouver 6-3-ra kikapott Calgaryban és ezzel gyakorlatilag búcsút is mondhat a rájátszásnak. A Canucks a második és a harmadik harmad fordulóján még ledolgozta a kétgólos hátrányát, de 2-2 után zsinórban hármat kapott, ami megpecsételte a sorsát. A végjátékra még egy-egy gól maradt, de ez már érdemben nem befolyásolta a Canucks jövőjét. Johnny Gaudreau megszerezte idei 111. pontját, ami a franchise történetének második legjobb eredménye. Gaudreau az 1989-ben 110-ig jutó Joe Mullent előzte meg, ám az első helyen álló Kent Nilsson beláthatatlan messzeségben van a maga 131 pontjával. A Vancouvernek három mérkőzéssel a befejezés előtt hat pont a hátránya a még rájátszást jelentő helyen álló Nashville, Dallas párossal szemben, ennek következtében pedig szinte esélytelen a playoffba kerülésre.

A Los Angeles 4-2-re nyert Anaheimben és ezzel asikerrel fél lábbal már a rájátszásban érezheti magát. A Crypto.com Arenában szép sorminta alapján követték egymást a gólok: kettőt lőtt a Kings, kettőt a Ducks, majd ismét kettőt a Ducks. A hazaiaknál hárman is két pontot szereztek, ám közülük is kiemelkedett Anze Kopitar, aki Marcel Dionne (757) után a klub történetének második játékos lett, aki elérte a 700. gólpasszos határt. A másik oldalon Trevor Zegras megszerezte az 58. pontját, amivel megdöntötte Bobby Ryan újoncokra vonatkozó klubrekordját.