Zsinórban 3. meccsén nem kapott gólt a Rangers

A New York sorrendben a Philadelphiát, a Detroitot és a Winnipeget nullázta le. Ezredik győzelmét szerezte az Ottawa Senators.

A Toronto 5-2-re győzött a Philly ellen és ezzel a 11. győzelmét szerezte a legutóbbi 13 meccsén. A Flyers 1-1-ig bírta a Toronto tempóját, de ezután a hazaiak zsinórban hármat lőttek és könnyedén behúzták a meccset. William Nylander kettőt vágott, Jack Campbell 37 lövést fogott és idei 30. mérkőzését nyerte meg.

A Minnesota 2-0-ra győzött Montrealban. Cam Talbot 26 védéssel nullázott, Kevin Fiala pedig mindkét gólban szerepet játszott: először megütötte idei 30. találatát, majd a harmadik harmad elején előkészítette Matt Bold gólját. A Wild az újabb sikerének köszönhetően pontszámban befogta és több győzelmének köszönhetően megelőzte a Central-csoport második helyén álló St. Louist.

A Detroit meglepetésre 4-3-ra győzni tudott Tampában. A Red Wings már 3-1-re is vezetett, ahonnan még visszajött a bajnokcsapat, de 3-3 után a második gólját szerző Jakub Vrana eldöntötte a meccset a befejező játékrész elején. A Lightningban Steven Stamkos három gólpasszt adott, amivel pontjai számát 953-ra növelte és ezzel beállította Marty St. Louis franchise-rekordját. A Bolts kapusa, Anderej Vasziljevszkij 13 győzelmet követően karrierje során először szenvedett vereséget a Detroit ellen.

A Rangers a duplázó Ryan Strome és hibátlanul védő, 31 lövést hárító Igor Sesztyorkin vezérletével győzött a Winnipeg ellen 3-0-ra. A Rangersnek egymás után a harmadik meccsén maradt érintetlen a kapuja, amire legutóbb 1973 februárjában volt példa a klub történelmében. A győzelemmel a Rangers nemcsak befogta a Metropolitan-divíziót vezető Carolinát, hanem fennállása során ötödször szerzett legalább félszáz győzelmet.

A rájátszásért hajtó Vancouver nagyon fontos pontot bukott az Ottawa ellen, miután büntetőkkel vereséget szenvedett a fővárosi gárdától. A Canucks már 2-0-ra is vezetett a meccsen, a befejező játékrészben azonban mégis neki kellett mennie az eredmény után. Travis Dermott ki is harcolta a hosszabbítást, ám a rávezetések ötödik körében Adam Gaudette megszerezte a győzelmet a fővárosiaknak. Quinn Hughes 2 előkészítéssel ünnepelte a 200. mérkőzését és megszerezte idei 55. gólpasszát, amivel beállította Dennis Kearns 1977-ből származó klubrekordját.

ottawa 1000wins

A játéknap első 3-2-s sikerét a Florida aratta a New York Islanders csarnokában, amivel zsinórban 11. győzelmét szerezte meg. Az UBS Arenában az alap játékidő mindhárom szakasza döntetlenre végződött: az elsőben nem született gól, a másodikban és a harmadikban egy-egy. A meccset végül a korábban kétszer is eredményes Aleksander Barkov döntötte el, aki ezzel karrierje harmadik tripláját szerezte meg.

A Floridához hasonlóan a Boston is a hirtelen halálban győzött 3-2-re, mégpedig a St. Louis csarnokában. Az Enterprise Centerben a rendes játékidőben egyszer-egyszer vezetett a Bruins és Blues is, így 2-2 után jöhetett a ráadás, ahol Charlie McAvoy gólja döntött a ráadás 48. másodpercében. A Bluesban Robert Thomas 14, Vlagyimir Taraszenko 13, Pavel Bucsnyevics 11 meccses pontszerző sorozaton van, míg a St. Louis a legutóbbi 13 találkozóján volt pontszerző, amivel beállította a 2015-ös franchise-rekordot.

A Nashville szétlövések után győzött 3-2-re a Calgary ellen. A Bridgestone Arenában a Predators ütötte az első kettőt, ám a Flames Andrew Mangiapane duplájával megmentette az egyik pontot. A rávezetések során már csak egy gól született, ezt Mikael Granlund lőtte a harmadik körben. A Nashville második gólját szerző Matt Duchene-nek ez volt az idénybeli 40. gólja, és ezzel ő lett a franchise történetében az első, aki elérte ezt határt. Őt még idén követheti az első találatot jegyző Filip Forsberg, aki 39-nél jár.

A forduló negyedik 3-2-s győzelmét a San José aratta a Columbus felett és ezzel lezárta a 10 meccset felölelő nyeretlenségi sorozatát. A négy találkozóból ez olt az egyetlen, amely a rendes játékidőben dőlt el oly módon, hogy a Sharks az első harmadban volt eredményes háromszor, míg a Jackets az utolsóban kétszer. Mindkét oldalon volt egy-egy duplázó: a hazaiaknál Scott Reedy, a vendégeknél Jack Roslovic.

A Los Angeles 2-1-re nyert Anaheimben és ezzel megőrizte a Pacific-csoportban a harmadik helyét. Jonathan Quick 29 védéssel szerezte meg idénybeli 20. győzelmét, Adrian Kempe pedig a 34. gólját lőtte a szezonban. Az elmúlt két évtizedben ettől többet csak Alekszandr Frolov (2007) és Anze Kopitar (2018) tudtak lőni, akik mindketten 35 találattal zárták a szezont.