Keleten minden hely elkelt a rájátszásra

Nyugaton óriási küzdelem várható az utolsó három helyért, amelyért öt csapat küzd.

A Washington 3-2-re győzött Coloradóban, amivel megszakította a hazaiak 9 meccses győzelmi sorozatát. Az első és a harmadik harmad 1-1-re végződött a Ball Arenában, a középsőt viszont megnyerte a Capitals Alekszandr Ovecskin góljával, akinek ez volt az idei 48. találata. A fővárosiak kapitánya 36 évesen jutott közel félszázig, ami korábban csak Teemu Selannénak sikerült a liga történetében. Az Avsban Cale Makar idei 83. pontját szerezte, amivel megdöntötte Steve Duchene hátvédekre vonatkozó idényrekordját.

Seattle-ben éppen fordított koreográfia szerint zajlott a mérkőzés, mint Denverben. A Kraken a nyitó és a záró harmadot egy góllal megnyerte az Ottawa ellen, míg a középső játékrész 2-2-re végződött a Climate Pledge Arenában. A Seattle védelme remekül játszott a meccsen: Vince Dunn három gólpasszt adott, a teljes hátvédsor pedig 14 lövésen tartotta az Ottawát, és ezzel a Senators a szezon leggyengébb teljesítményét produkálta.

A Calgary Chicagóban győzött 5-2-re. A Flames már a 22. másodpercben megszerezte a vezetést a United Centerben Dillon Dube révén, innentől kezdve pedig végig vezetve könnyedén vitte el a pontokat. Jacob Markström 22 lövést fogott, Johnny Gaudreau kettőt vágott és átlépte a 600 pontos határt. Erre korábban csak négy játékosnak volt képes a klubban, a Jarome Iginla, Theo Fleury, Al MacInnis, Joe Nieuwendyk kvartett. Gaudreau a szezonban már 107 pontnál jár, amivel a negyedik helyen helyre lépett Guy Chouinard mellé. Gaudreau még könnyedén lehagyhatja Joe Mullent (110) és Bob MacMillan (108), azonban az első helyen álló Kent Nilsson a 131 pontjával beláthatatlan messzeségben van.

johnny gaudreau

A Carolina 51-26-ra nyerte a lőpárbajt Arizonában, ám ennek ellenére csak nagyon nehezen hozta el a pontokat a Gila River Arénából. A Hurricanes dominanciája a meccs első felében kijött, hiszen 3-0-ra, majd 4-1-re is vezetett, de a második harmad második felében a Coyotes két gyors góllal ismét nyílttá tette a meccset. A Carolina fokozta a tempót, de az összesen 47 védésig jutó Karel Vejmelka meccsben tartotta a csapatát. A meccset végül Sebastian Aho döntötte el, beállítva az 5-3-as győzelmet.

A rájátszásra hajtó Vegas nagyon fontos két pontot bukott el a New Jersey ellen. A Golden Knights végig támadta a meccset, ám hiába nyerte 44-28-ra a kapura lövéseket, a helyzeteit jobban kihasználó Devils elvitte a pontokat. A meccs a harmadik harmad elején dőlt el 1-1 után, amikor a vendégek Andreas Johnsson és Jesper Boqvist révén 3-1-re módosította az állást. A meccs legjobbja a 42 lövést hárító Andrew Hammond volt.

A Vegasszal ellentétben nem hibázott a szintén playoffért küzdő Vancouver, amely négypontos meccset nyert a Dallas ellen. A Canucks könnyedén győzött 6-2-re az egyaránt három pontot szerző Elias Pettersson, Jason Dickinson, Brock Boeser trió vezetésével. A nyugati hatodik és hetedik Nashville, Dallas páros egyformán 91-91 ponttal áll. A nyolcadik Los Angelesnek 90, a kilencedik a Vegasnak 87, a tizedik Vancouvernek 86 egység van a neve mellett. A Knightsnak és a Kingsnek öt, míg a második három csapatnak hat mérkőzése van az alapszakaszból, így az öt csapat között kiélezett küzdelem várható a fennmaradó három helyért.