A Minnesota is a rájátszsában

A Wild az utolsó 10 idényből kilencedik alkalommal kvalifikálta magát. Az Islanders kiesett, a Washington játék nélkül jutott be, a St. Louis egy harmadban lőtt hetet.

A Florida Detroitban szerezte meg egymás utáni 10. győzelmét. Az alapszakasz-elsőségre hajtó Panthersnek semmi esélyt sem adott a Red Wingsnek: a második játékrészben bő kilenc perc alatt bepakolt négyet, amihez a befejező húsz percben hozzácsapott még kettőt és 6-1-re győzött. Anton Lundell kétszer köszönt be, Spencer Knight 33 lövést fogott, Jonathan Huberdeau-nak pedig véget ért a 13 mérkőzésen át tartó pontszerző sorozata.

A Buffalo 24 óra leforgása alatt kétszer is legyőzte a Philadelphiát. A Sabres a hazai 4-3 után most vendégként győzött 5-3-ra a Wells Fargo Centerben. A Buffalo az első két játékrészt egyaránt 2-1-re nyerte, az utolsóban pedig csak arra ügyelt, hogy ez a különbség a végéig meg is maradjon. Ez nem okozott gondot a Flyersnek, hiszen Zack MacEwen góljára a találkozón a második találatát jegyző Tage Thompson szinte azonnal válaszolt. Thompson mellett kettőt lőtt Victor Olofsson is, Rasmus Dahlin pedig megszerezte az 50. pontját. A Buffalóban Garry Galley volt az utolsó hátvéd, aki elérte a félszázas határt, még az 1995/96-os idényben.

A St. Louis úgy nyert Nashville-ben 8-3-ra, hogy a nyolc találatából hetet a második harmadban szerzett, ami természetesen új franchise-rekord. Az egymás után a kilencedik meccsét megnyerő megnyerő Bluesban Jordan Kyrou, Brayden Schenn és Calle Rosen is kettőt vágott, Vlagyimir Taraszenko pedig három ponttal ünnepelte a 600. mérkőzését. A St. Louis a legutóbbi 12 meccsén mindig ütött legalább négyet. Ilyen sorozata legutóbb a Lemieux, Jagr, Francis trióval felálló Pittsburghnek volt az 1995/96-os szezonban.

tarasenko 600

A Minnesota a hosszabbításban verte 5-4-re a San Josét, ezzel pedig biztossá vált, hogy a Wild ott lesz a rájátszásban. Az Xcel Energy Centerben az első húsz percet 2-1-re nyerte a Wild, a másodikat ugyanilyen arányban a Sharks. A befejező játékrészre egy-egy találat maradt, így jöhetett a ráadás, ahol a meccsen másodszor eredményes Jared Spurgeon gólja döntött a 65. másodpercben. A Wildban Frederick Gaudreau és Kevin Fiala is három gólpasszt adott, sőt utóbbi még egy gólt is szerzett.

A Toronto 4-2-re verte az Islanderst, amivel eldőlt, hogy biztosan a New York-i klub nélkül rendezik meg a rájátszást. Sokkal jobb a helyzet a másik oldalon, hiszen az Islanders elleni győzelemmel a Leafs megszerezte az 50. győzelmét és a 106. pontját, ami új franchise-rekordot jelent mindkét kategóriában. A Scotiabank Arenában féltávnál még vezetett az Islanders 2-1-re, de a Toronto bő két perc alatt fordított, majd másodpercekkel a befejezés előtt egy üres kapuba lőtt góllal bebiztosította a győzelmét.

A hazai jégen játszó Anaheim 6-4-re verte a Columbust. A Ducks a nyitó és a záró felvonást egyformán 3-1-re nyerte, így az is belefért a hazaiaknak, hogy a középső játékrészt két góllal elbukják. Derek Grant három pontot tett a táblára, Troy Terry egy dupla mellett előkészítette Cam Fowler győztes gólját, John Gibson pedig 31 lövést fogott és zsinórban 13 vereséget követően állt ismét győztes meccsen a vasak között. Ki Kell még emelni a szezon végén visszavonuló kapitányt, Ryan Getzlafot, aki a 259 meccsén szerzett legalább két pontot és ezzel beállította Teemu Selanne klubrekordját.