Kilencet lőtt a Calgary az Arizonának

A Flames első sora összesen 12 pontot szerzett. A Boston bejutott a rájátszásba, Zuccarello és Kaprizov franchise-rekordot döntött.

A Colorado 7-4-re verte a Carolinát, amivel eldőlt, hogy az Avalanche a döntőig biztosan élvezheti a hazai pálya előnyét a rájátszásban. A denveri klub gyorsan lerendezte a mérkőzést, ugyanis már a 23. percben 4-0-ra vezetett. Ettől a ponttól kezdve az Avs csak arra ügyelt, hogy ezt a biztonságos előnyt megtartsa, ami nem okozott gondot Jared Bednar játékosainak. A Coloradóban J.T. Compher és Nathan MacKinnon kétszer köszönt be, Mikko Rantanen három pontot szerzett, a 2022-es Hobey Baker-finalista Ben Meyers pedig góllal mutatkozott be az NHL-ben.

A New York Rangers egy könnyed 4-0-val lépett át a Detroiton. A Gradenben rendezett Original Six-derbin Alexis Lafreniere kettőt vágott, Frank Vatrano karrierje 100. gólját lőtte, Igor Sesztyorkinnak pedig mindössze 20 védés is elég volt az idei 5. shutoutjához. A Rangers a győzelemmel pontszámban befogta a Metropolitan-csoportot vezető Carolinát és jelenleg csak kevesebb győzelmének köszönhetően szorul a második helyre.

A Rangershöz hasonlóan az Edmonton is 4-0-ra győzött, mégpedig a rájátszásra hajtó Vegas ellen. Az Oilersben nem volt olyan játékos, aki legalább két pontot szerzett és meglepő módon McDavid, Draisitl páros neve mellé gól és gólpassz sem került. A meccs embere a 39 védést bemutató és zsinórban másodszor hibátlanul védő Mike Smith volt. Smith a hatodik kapus az NHL történetében, aki 40. születésnapja után két egymást követő mérkőzésen nem kapott gólt. Korábban ez csak a Dominik Hasek, Johnny Bower, Martin Brodeur, Dwayne Roloson, George Hainsworth kvintettnek sikerült.

mike smith

A Nashville és a Dallas is kihasználta a Vegas botlását: mindkét gárda nyert és négy pontra növelte az előnyét közvetlen üldözője előtt, ráadásul mindkét gárda eggyel kevesebb mérkőzést játszott, mint a Golden Knights. A jelenleg nyolcadik helyen álló Stars 2-1-re verte a San Josét hazai pályán. Az egymás után a kilencedik meccsét elvesztő Sharks ellen a győztes gólt Michael Raffl lőtte emberhátrányban a mérkőzés derekán.

A Predators a Chicago legyőzésével került lépéselőnybe a Vegasszal szemben. A második harmad elején a Hawks még vezetett Bridgestone Arenában, de ezután a hazaiak háromszor vették be Lankinen ketrecét és eldöntötték a meccset. A hajrában a Chicago még szépített, de ez érdemben már nem befolyásolta a meccset, a Nashville 4-3-ra nyert. Roman Josi megszerezte idei 20. gólját, ami a hátvédek között csak Shea Webernek sikerült a klub mezében. A Nashville zsinórban a 14. meccsen szerzett pontot a Chicago ellen, ebből 11. alkalommal kettőt.

A Boston 2-1-re győzött a Pittsburgh ellen és ezzel hivatalosan is biztosította a helyét a playoffban. A Bruins a két gólját az első két percben lőtte, majd Jeremy Swaymanra bízta magát, aki a kétgólos előnyből egyet megtartott a végső dudaszóig és 23 hárítással bevédte a csapatát a rájátszásba. A Boston 75. alkalommal kvalifikálta magát a legjobb nyolcba, ez a második legjobb az NHL történetében a Montreal (85) mögött.

Los Angelesben hasonló forgatókönyv szerint zajlott a meccs, mint a TD Gardenben. A Kings két gyors góllal indította a meccset a Columbus ellen, amely hiába hajtott, csak egy gólt tudott szerezni a mérkőzés hátralévő részében. A meccs embere Jonathan Quick lett 21 védéssel. A Los Angelesnek jelenleg három pont előnye van a nyugati kilencedik Vegasszal szemben, de amíg a Kingsnek öt meccse van hátra, addig a Knightsnak hat.

A St. Louis 6-5-re győzött a hosszabbításban a Minnesota ellen és ezzel nemcsak egyvégtében a nyolcadik győzelmét szerezte, de biztosította a helyét is a rájátszásban. A Bluesnak meg volt a lehetősége arra, hogy már a rendes játékidőben lezárja a meccset, hiszen háromgólos előnnyel kezdte a befejező játékrészt. A Wild azonban az utolsó negyed órát 4-1-re nyerte és kiharcolta a hosszabbítást. A meccset végül Brayden Schenn döntötte el, aki Bucsnyevics kapu mögül visszatett korongját vágta be. A Minnesotában Mats Zuccarello idei 52. gólpasszát adta, Kirill Kaprizov pedig 43. gólját lőtte. Mindkettő új franchise-rekord. Előbbit Pierre-Marc Bouchard tartotta 50-nel, utóbbit Marian Gaborik és Eric Staal 42-vel.

zuccarello

A Buffalo úgy tudott győzni 4-3-ra a Philadelphia ellen, hogy négy perc játék után már kétgólos hátrányban volt. A Sabres a második harmadban támadt fel, ekkor szerezte ugyanis mind a négy gólját. Rasmus Dahlin két pontot gyűjtött, Tage Thompson pedig emberelőnyben lőtt győztes gólt.

A Washington egy nyolcassal tömte ki a Montrealt. A mérkőzés a harmadik harmad elejéig teljesen nyitott volt, hiszen Ryan Phoelin góljával még 4-3-ra zárkózott fel a Canadiens. A végjátékra viszont kijött a két csapat közötti tudáskülönbség: a fővárosiak gyorsan bepakoltak egy négyest és végül 8-4-re nyerték a mérkőzést. A Washingtonban Anthony Mantha és Dmitrij Orlov volt a legeredményesebb a maga 4-4 pontjával.

Az Ottawa kétszer is két góllal vezetett a Toronto ellen, mégis csak egy pontot szerzett kanadai riválisával szemben. Mindkét oldalon volt egy-egy duplázó: a hazaiaknál Tim Stützle, míg a vendégeknél az a Mitchell Marner, aki a hosszabbítást jelentő találatot ütötte. A győztes gólt végül a korábban két gólpasszt kiosztó Mark Giordano szerezte, amivel beállította az 5-4-es végeredményt. Giordano a Leafs történetének a legidősebb játékosa lett, aki a ráadásban betalált. A korábbi rekordot Art Duncan tartotta 1929. december 21. óta.

A Tampa Bay úgy nyert a Winnipeg ellen 7-4-re, hogy a meccs második felében lejátszotta a jégről kanadai ellenfelét. A Jets a mérkőzés közepén két perc alatt ütött kettőt és 4-2-re még vezetett, ezután viszont a Lightning magasabb fokozatba kapcsolt és zsinórban öt gólt ütve behúzta a meccset. A bajnokcsapatban Nyikita Kucserov és Victor Hedman játszott kiemelkedően, előbbi 2+2-vel, utóbbi négy előkészítéssel zárta az összecsapást.

A játéknap egyetlen szétlövését a Seattle nyerte a New Jersey ellen. A mérkőzés minden tekintetben döntetlenre végződött: mindkét csapat 3-3 gólt szerzett, ugyanennyiszer játszott emberelőnyben és 26-26 lövéssel fejezte be az összecsapást. A két csapat közötti egyenlőséget végül Ryan Donato oldotta fel, aki egyedüliként talált be a rávezetések során. A Krakenben megszerezte az első gólját Matty Beniers a 2021-es draft második választottja, akinek ez volt a második mérkőzése az NHL-ben.

Az Arizona a 30. másodpercben még megszerezte a vezetést Calgaryban, de ezután óriási verést kapott a Flamestől. A hazaiak első sora a Johnny Gaudreau, Matthew Tkachuk, Elias Lindholm trió vette a kezébe az irányítást és egyaránt négy pontot szerezve lesimázta a meccset. A 9-1-es győzelemmel és a Vegas vereségével eldőlt, hogy a Calgary biztosan ott lesz a rájátszásban. A Flames ebben a szezonban másodszor lőtt kilencet hazai jégen, utoljára 30 éve fordult ilyen elő a klub történetében: 1992 januárjában és februárjában.