A Florida jutott be elsőként a rájátszásba

A délkeleti gárda a Buffalo legyőzésével biztosította helyét a legjobb tizenhatban.

A Florida 5-3-ra győzött Buffalóban és elsőként a mezőnyből biztosította a helyét a rájátszásban. A Sabres az első harmadot még megnyerte 1-0-ra, a szünet után viszont a Panthers magasabb sebességi fokozatba kapcsolt és a duplázó Anthony Duclair vezetésével zsinórban négy gólt ütve eldöntötte a meccset. Jonathan Huberdeau megszerezte idénybeli 97. pontját, amivel megdöntötte jelenlegi csapattársa, Aleksander Barkov 2019-ben felállított franchise-rekordját.

Az Ottawa a kiválóan játszó Josh Norris, Mathieu Joseph páros vezérletével győzött a Detroit ellen 5-2-re. Norris karrierje első mesterhármasát lőtte, Joseph három találatot készített elő, amiből kettőt a már említett csatártárs váltott gólra. Norris nemcsak a triplájával emelkedett ki a mezőnyből, hanem azzal is, hogy 10 évvel Milan Michalek és Jason Spezza után ő az első fővárosi játékos, aki 30 gólig jutott egy szezonban.

A Philadelphia büntetőkkel győzött New Yorkban és ebben a szezonban először hagyhatta el a jeget győztesen szétlövéseket követően. A Flyersnek megvolt az esélye arra, hogy a rendes játékidőben behúzza a meccset, hiszen a harmadik harmad elején már 3-0-ra vezetett. A Rangers azonban ledolgozta a hátrányát és megmentette az egyik pontot a Gardenben. A rávezetések egy gólt hoztak, ezt a New York korábbi csatára, Kevin Hayes lőtte.

Az Edmonton illetlen vendégként 6-1-es győzelemmel gázolt át az Anaheimen. Az izgalommentes összecsapáson Connor McDavid mellett két hátvéd, Tyson Barrie és Brett Kulak is 3-3 ponttal zárta a meccset. A három játékos mellett feltétlenül meg kell említeni Leon Draisaitlt és Evander Kane-t. A német center 1+1-gyel zárt és megszerezte idénybeli 50. gólját és 100. pontját, a kanadai balszélső pedig két gólpasszal ünnepelte a 800. mérkőzését.

draisaitl_50_100

A Minnesota csak egyetlen találattal maradt el az Edmonton teljesítményétől, a Wild ugyanis Washingtonban nyert 5-1-re. Az amerikai fővárosban Joel Eriksson Ek vitet a prímet, aki két gól mellett egyet előkészített és nem mellesleg 10 mérkőzésre nyújtotta a pontszerző sorozatát. A svéd csatár mellé a három gólpasszt kiosztó Jordan Greenway és a 25 lövést hárító Cam Talbot tudott felnőni.

A Devils?Islanders meccsen Jean-Gabriel Pageau és Cory Schneider jelentette a különbséget. A vendégek által 4-3-ra megnyert mérkőzés mind a négy góljában szerepet játszott Pageau, háromszor ráadásul befejezőként, amivel pályafutása második mesterhármasát szerezte. A 36 éves veterán hálóőr, aki korábban hét idényt húzott le a Jerseyben, 27 védést mutatott be és 2020. március 6. után állt ismét győztes meccsen a vasak között.

Robin Lehner 26 védéssel és győzelemmel tért vissza a Vegas kapujába egy hónapos kihagyást követően. A Golden Knights a Vancouver vendége volt, ahol az első felvonást a meg is nyerte két góllal, a hazaiak pedig a befejező szakaszt nyerték ugyanilyen arányban. 2-2 után jöhetett a hosszabbítás, ahol a harmadik percben Shea Theodore szerezte meg a győzelmet a nevadai gárdának.

A Seattle meglepetésre 4-1-re legyőzte a rájátszásra hajtó Dallast. Az NHL legfiatalabb franchise-a a befejező húsz percben játszott kimagaslóan, ugyanis a négy góljából hármat ebben az intervallumban szerzett. Chris Driedger 29 lövést fogott, Alex Wennberg és Carson Soucy két találatot készített elő.

A Vegashoz hasonlóan az Arizona is vendégként győzött 3-2-re a hirtelen halálban. A Coyotes Chicagóban vizitált, ahol a középső játékrészben ütött kettőt, a Hawks pedig az első és a harmadik harmadban egyet-egyet. A találkozó végül 15 másodperccel a ráadás vége előtt zárult, amikor Shayne Gostisbehere váltotta gólra Patrick Kane kiállítását. A Vegas a győzelemmel megelőzte a Seattle-ben elbukó Dallast és feljött a még rájátszást jelentő nyolcadik helyre.