500. pontját szerezte Mika Zibanejad

A Rangers svéd centere mellett Johnny Gaudreau is mérföldkőhöz ért, aki a 200. gólját lőtte. Cale Makar klubrekorder lett.

A Rangers nagyon sima meccsen győzött 5-1-re a Pittburgh ellen. A New York nagyon gyorsan megalapozta a sikert: a meccs legelején két perc alatt ütött hármat, így az ötödik perc kezdetén már 3-0-ra vezetett, ahonnan már nem volt visszaút a vendégeknek. A Rangersben Chris Kreider kettőt vágott és 44 góljával feljött a góllövőlista második helyére, Mika Zibanejad három gólpasszt adott és megszerezte az 500. pontját, a frissen igazolt Andrew Copp pedig az első gólját lőtte a Rangersben.

A Gardenhez hasonlóan nem sok izgalom volt a Ball Arenában sem, ahol a Colorado 6-3-mal lépett át a Philadelphiában. A háromgólos differencia már az első szünetre megvolt a csapatok között, az Avalanche ugyanis 4-1-re vezetett húsz perc játék után. A második és a harmadik felvonás egy-egy gólt hozott mindkét oldalon, így alakult ki a 6-3-as végeredmény. A Colordóban Nazem Kadri három pontot tett a táblára, Cale Makar pedig duplázott, így idei góljai számát 24-re növelte, ami új franchise-rekord a hátvédek között. A korábbit Sandis Ozolins tartotta 23-mal az 1996/97-es idényből.

makar

A Washington büntetőkkel győzött 4-3-ra Buffalóban. A KeyBank Centerben a fővárosiak végig támadták az egész meccset, 17-tel több kapura lövésük is volt, de pazarul védő Dustin Tokarskinak köszönhetően a Sabres minden játékrészt egálra tudott kihozni. Az első húsz percben egy-egy, a másodikban két-két találat született, míg a harmadik felvonás és a hosszabbítás gól nélkül pergett le. A hazaiaknál Jeff Skinner duplázott, a vendégeknél Alekszandr Ovecskin és Jevgenyij Kuznyecov talált be a rávezetések során.

A Winnipeg is 4-3-ra győzött, mégpedig a hirtelen halálban a Columbus ellen. A saját közönsége előtt játszó Jetsnek megvolt az esélye, hogy a rendes játékidőben lezárja a meccset, hiszen a kanadai gárda ütötte az összecsapás első két gólját és még az utolsó percben is 3-2-re vezetett. Az emberelőnybe kerülő Columbus azonban ekkor levitte a kapusát és 6 a 4 elleni fórt Oliver Bjorkstrand váltotta gólra 14 szekundummal a befejezés előtt. A győztes gólt végül Nikolaj Ehlers szerezte egy szólót követően a 21. másodpercben.

A Calgary könnyedén nyert 4-2-re az Arizona ellen. A Flames a második harmad első felében vitte dűlőre a meccset, amikor az egy gólt és a két gólpasszt kiosztó Johnny Gaudreau vezérletével 3-0-ra ellépett. Elias Lindholm és Andrew Mangiapane után Gaudreau és Matthew Tkachuk is a meglőtte az idei 30. gólját. A Calgarynak legutóbb az 1993/94-es idényben volt négy 30 gólos játékosa, név szerint: Gary Roberts (41), Theo Fleury (40), Robert Reichel (40) és Joe Nieuwendyk (36).