Ovecskin utolérte Gretzkyt

A Washington gólgyárosa 12. alkalommal szerzett legalább 40 gólt egy idényben.

A Claude Giroux-korszak lezárása után először lépett jégre a Philadelphia. A Floridába cserélt kapitánya nélkül felálló Flyers a New York Islanderst fogadta és nélküle is nyerni tudott 2-1-re. A Wells Fargo Centerben az Islanders szerzett vezetést az első harmadban, ezután viszont Carter Hart lehúzta a rolót és 26 védéssel járult hozzá a győzelemhez. Hart mellett Kevin Hayes játszott átlagon felül, ugyanis a második harmadban két gólt ütve egymaga fordította meg az állást. Az Islanders öt győzelem és egy hosszabbításban elszenvedett vereség után kapott ki ismét a rendes játékidőben.

A Dallas Stars szoros meccsen győzött 3-2-re Washingtonban. A vendégektől a duplázó és emberelőnyben győztes gólt szerző Roope Hintz, valamint a 36 védést bemutató Jake Oettinger emelkedett ki a mezőnyből. A fővárosiak két találatát két orosz, Dmitrij Orlov és Alekszandr Ovecskin ütötte. A Caps kapitánya a 40. gólját szerezte a szezonban, ezzel karrierje során 12. alkalommal érte el ezt a határt, amivel befogta az NHL-tabella első helyén álló Wayne Gretzkyt.

A New York Rangers 2-0-ra győzött Raleigh-ben, ezzel véget vetett a Carolina 14 meccses hazai pontszerző sorozatának. A PNC Arenában szinte felborult a pálya, hiszen a Hurricanes 44-18-ra nyerte a kapura lövéseket, de ez is kevésnek bizonyult az élete meccsét játszó Alekszandr Georgijev ellen. A New York-iak a második harmad végén a 41. találatát szerző Chris Krieder révén megszerezték a vezetést, majd a csapatban az első gólját szerző Frank Vatrano góljával biztosították be a győzelmet az utolsó percben.

NHL: New York Islanders at New York Rangers

A San José az utolsó négy percben fordította meg az Arizona elleni meccsét. A sokáig egálra álló mérkőzésen öt perccel a vége előtt pörögtek fel az események, ugyanis négy gól született a hajrában, ahol előbb a Coyotes szerezte meg vezetést Lawson Crouse góljával. A 2-1 azonban nem tartott sokáig, mert a Sharks egy perc alatt fordítani tudott: Crouse találata után 22 másodperccel Timo Meier egyenlített, nem sokkal később pedig Noah Gregor révén már a hazaiaknál volt az előny. A végeredményt végül Rudolfs Balcers állította be egy üres kapus góllal.

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Buffalo nyerte Vancouverben 3-2-re. A rendes játékidőben a főszerepet a hazaiaktól J.T. Miller, a vendégektől Casey Mittelstadt játszotta, ugyanis mindkét csatár egy-egy góllal és előkészítéssel zárta a hatvan percet. A kettős mellé a hosszabbításban Rasmus Dahlin lépett fel, aki a korábban kiosztott gólpassza mellett a ráadás első percében bevette a Canucks ketrecét és eldöntötte a mérkőzést. A Vancouver az utolsó hat meccséből az ötödiket vesztette el és négy pontra került a még rájátszást jelentő nyolcadik helytől.

A játéknap legtöbb gólját hozó meccsét a szeles városban játszották, ahol a Winnipeg győzött 6-4-re. A United Centerben az első felvonást a Jets nyerte egy góllal. A másodikban aztán beindult a csapatok és összesen hatszor találtak be. Először a Hawks fordított 23 másodperc alatt, majd a Jets vágott zsinórban négyet, amivel 5-2-re módosította az állást és gyakorlatilag eldöntötte a meccset. A Chicago a befejező játékészben próbált kapaszkodni, de a háromgólos különbség túl nagynak bizonyult, csak a szépítésre futotta az erejéből. A vendégek két legjobbja Jansen Harkins és Kyle Connor voltak: előbbi karrierje során először vágott kettőt, utóbbi összesen négy pontot szerzett.