Filip Forsberg történelmet írt

A svéd csatár lett a Nashville történetének legtöbb gólt szerző játékosa. Brock Nelson és David Perron triplázott, Román Josi Bobby Orr nyomában van.

Az Edmonton az utolsó 10 percben mutatott kiváló játékának köszönhetően győzte le a New Jerseyt. Az Oilers két harmad után még 2-1-re vezetett, a befejező játékrész legelején viszont a Devils két gyors góllal fordított. A hátrányba került Oilers óriási offenzívát indított az egyenlítő gólért, összesen 18 lövést küldött Gillies kapujára, amiből négy utat is talált. A 6-3-ra végződött mérkőzésen Evander Kane duplázott, Connor McDavid pedig három pontot szerzett és idén elsőként érte el a 90 pontos határt. Az Edmonton ebben az idényben 21. alkalommal ütötte a mérkőzés első gólját és mind a 21-et megnyerte, ezzel egyetlen találkozóra került a Montreal 1944/45-ös szezonban felállított rekordjától.

A Seattle az Edmontonhoz hasonló körülmények között nyert a Detroit ellen 4-2-re. A végig óriási fölényben játszó Kraken összességében 42-23-re nyerte a lőpárbajt, ennek ellenére képtelen volt bevenni a Red Wings kapuját és ráadásként még kétgólos hátrányban is volt. A gát 12 perccel a befejezés előtt szakadt át Adam Larsson találata után, amit még három hazai gól követett a mérkőzés befejezéséig. A négy találatból Yanni Gourde kettőt vállalt magára, Vince Dunn pedig kettőt készített elő.

Brock Nelson és Szemjon Varlamov volt az Islanders két hőse a Dallas ellen 4-2-re megnyert mérkőzésen. Az utolsó felvonást 1-1-es állsáról kezdték a csapatok és ekkor lépett elő főszereplővé a csatár, aki az utolsó negyed órában mesterhármast vágott. Az orosz hálóőr eközben 37 lövést fogott, ebből a legtöbbet a harmadik harmadban, amikor összesen 16 lövést ártalmatlanított. Az Islanders az utolsó 6 mérkőzéséből ötöt megnyert és 11 pontot gyűjtött a lehetséges 12-ből.

brock nelson

A Pittsburgh 4-1-re győzött a Gila River Arenában, ezzel egymás után nyolcadszor győzött az Arizona ellen. A Pittsburgh rommá lőtte Scott Wedgewood kapuját, összesen 49 alkalommal célozta meg a hazaiak ketrecét a hatvan perc során. Wedgewood állta a lövéseket és nagyon sokáig tartani is tudta az 1-1-es állást, de a hajrára összeroppant a nyomás alatt: Jevgenyij Malkin egyszer, Sidney Crosby pedig kétszer is mögé juttatta a korongot. A Penguins 21. idegenbeli győzelmét szerezte amivel listavezető az NHL-ben.

A Vegasnak nem okozott gondot a Los Angeles legyőzése, sima 5-1-es sikerrel lépett át a kaliforniai ellenfelén. A Knights ezúttal a csapatmunkára és Logan Thompson fantasztikus védéseire épített: a hazaiak 10 mezőnyjátékosa szerzett pontot és egyedüliként Alex Pietrangelo jutott kettőig, míg a kapuban az újonc hálóőr 38 lövést fogott, ebből a felét a kritikus harmadik harmadban.

A Montreal a Vegast másolva szintén egyoldalú mérkőzésen verte 5-1-re az Ottawát. Akárcsak a nevadai gárdában, a Canadiensben is a csapatjáték dominált: 12 játékosa szerzett pontot és itt is csak egy játékos jutott kettőig, mégpedig a találkozó első gólját szerző Jake Evans. A vasak között Jake Allen 29 lövést fogott és kilenc vereséget követően, november 27-e után védett ismét győztes mérkőzésen.

A Nashville a Toronto legyőzésével szerezte meg a hatodik győzelmét a legutóbbi nyolc találkozóból. A Predators esélyt sem adott a Leafsnek, ugyanis mindhárom harmadot egy góllal nyerte meg és összességében 6-3-mal húzta be az összecsapást. A vendégeket a Mitchell Marner, Auston Matthews páros húzta 5 ponttal, de ez most kevésnek bizonyult a három gólpasszt kiosztó Roman Josi, valamint Matt Duchene, Jakov Trenyin, Eeli Tolvanen, Filip Forsberg kvartett ellen, amelynek minden tagja egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe. Filip Forsberg a 211. gólját lőtte a Nashville mezében, ezzel megdöntötte David Legwand franchise-rekordját. A Pred kapitánya, Roman Josi zsinórban a negyedik meccsén szerzett legalább három pontot. Az NHL történetében a hátvédek között ilyen sorozata egyedül Bobby Orrnak volt, aki az 1970/71-es szezonban hatmeccses szériát produkált.

A Calgary könnyedén hozta el a pontokat Vancouverből, ezzel a negyedik sikerét szerezte az utóbbi hat meccsből. A Rogers Arenában a találkozó első öt gólját a Flames ütötte, a három pontot szerző Matthew Tkachuk vezérletével. Az ötgólos előny birtokában ezt követően az is belefért a vendégeknek, hogy a végén kicsit kiengedjenek, így a Canucks két góllal kozmetikázni tudott az eredményen.

A Minnesota két késői góllal fektette két vállra a Chicagót. A Xcel Energy Centerben a Wild sorra alakította ki a helyzeteit, de a remekül mozgó Kevin Lankinen miatt csak egyszer tudta mattolni a Hawks védelmét. A sok kihagyott ziccer harmadik harmad közepén ütött vissza, amikor Seth Jones szinte a semmiből egyenlített. Az egyenlítő gól nem törte meg a Wild lendületét: folytatta az offenzívát és három perccel a befejezés előtt sikerült megszereznie a győztes találatot Ryan Hartman révén. A hazaiak győzelmét Jordan Greenway biztosította be egy üres kapuba lőtt góllal.

Óriási kapuspárbajt hozott a Tampa Bay?New York Rangers összecsapás, amit végül a vendégek nyertek 2-1-re. A hazaiaknál Andrej Vasziljevszkij, a vendégeknél Igor Sesztyorkin parádézott és mutatott be nagyobbnál nagyobb védéseket. Mindkét hálóőr csak egyszer-egyszer hibázott és úgy nézett ki, hogy a rendes játékidő döntetlennel zárult. A Rangers azonban emberelőnybe került kettő perccel a befejezés előtt, a fórt pedig Mika Zibanejad használta ki 16 szekundummal a befejezés előtt, megszerezve a New Yorknak a győzelmet. A Rangers idei mindhárom találkozóját megnyerte a bajnok ellen.

A St. Louis csatára, David Perron hiába lőtt mesterhármast és adott egy gólpasszt, a Columbus remek csapatmunkával ellensúlyozta a balszélső játékát és végül 5-4-re megnyerte a derbit. A Jackets ütötte a találkozó első gólját, amire maga Perron válaszolt. Ezután viszont kettőt lőttek a hazaiak, ami már sok volt a vendégeknek. 3-1 után ugyanis hiába próbált meg kapaszkodni a Blues Perron vezetésével, egyszer sem tudta egy gólnál kisebbre csökkenteni a különbséget. A hazaiaknál Patrik Laine, Gustav Nyquist és Emil Bemstrom játszott kiemelkedően, akik mindannyian egy-egy góllal és gólpasszal zárták a mérkőzést.