Történelmi győzelmet aratott a Buffalo

A Sabres fennállása során először nyert 1-0-ra a hosszabbításban alapszakasz-mérkőzésen. Brad Marchand utolérte Cam Neelyt.

A Florida végtelenül egyoldalú mérkőzésen hozta el a pontokat az Anaheim csarnokából. A Panthers nemcsak a 3-0-ra nyerte a meccset, de végigdominálta a meccset, amit remekül mutat a 42-17-es lőlap. A Florida három találatából az első kettőt Jonathan Huberdeau vágta, Spencer Knight pedig az első shutoutját szerezte az NHL-ben. Huberdeau a duplával már 189 gólnál jár a klub mezében, ezzel a második helyre lépett Olli Jokinent (188) megelőzve.

A Colorado a legutóbbi 12 San José elleni meccséből a tizediket nyerte meg, ezúttal vendégként 5-3-ra. A SAP Centerben nem volt sok izgalom, hiszen az Avalanche a második harmadban már 4-0-ra is vezetett, a Sharks pedig csak az utolsó játékrészben tudott méltó ellenfele lenni. Az NHL-tabellát 93 ponttal vezető denveri csapatban Valerij Nyicsuskin kettőt lőtt, Nathan MacKinnon és Cale Makar három pontot gyűjtött. Makar az újabb három egységével már 69 pontos a szezonban, ezzel a második helyen áll Roman Josi (72) mögött.

A Boston óriási fölényben játszott Winnipegben, ennek ellenére csak a végjátékban tudta megtörni a hazaiak ellenállását és megnyerni a meccset. A Bruins csak a második játékrészben 22-4-re nyerte a lőpárbajt, ez arra volt elég, hogy kétgólos előnyt építsen. A Jets a harmadik harmad elején, a vendégek két megingását alig több mint egy perc alatt kétszer is megbüntette, így a Boston mindent kezdhetett elölről. A Boston végül bedarálta a házigazdát és az utolsó négy percben Taylor Hall, valamint Charlie McAvoy góljaival beállította a 4-2-s végeredményt. A Bruinsban David Pastrnak az 500. meccsét játszotta, Brad Marchand pedig meglőtte a 344. gólját, amivel befogta a hatodik helyen álló Cam Neelyt.

NHL: Boston Bruins at Calgary Flames

Történelmi győzelmet aratott a Buffalo Calgaryban, ahol minden a kapusokról szólt. A rendes játékidőben a hazaiak hálóőre, a 9 shutouttal listavezető Jacob Markström ugyanúgy nem kapott gólt, mint a második oldalon az eddig egyig jutó Dustin Tokarski. A két cerberus külön harcából végül meglepetésre utóbbi jött ki győztesen, miután a hirtelen halál negyedik percében Tage Thompson megszerezte a Sabres és a találkozó egyetlen találatát. A Buffalo fennállása során először győzött az alapszakaszban 1-0-ra a hosszabbításban. A playoffban is mindössze egy ilyen meccse volt, mégpedig 1994-ben, amikor a New Jersey elleni hatodik meccsen a negyedik hosszabbításban Dave Hannan megszerezte az összecsapás egyetlen gólját.

A játéknap egyetlen szétlövését a Washington nyerte Carolinában. A PNC Arenában fordulatos mérkőzést rendeztek: az első gólt a hazaiak szerezték, majd kettőt a vendégek, amire szintén kettő volt a válasz volt a hazaiaktól. 3-2 után lépett elő a meccs főszereplője Alekszandr Ovecskin. A fővárosiak kapitánya először öt perccel a befejezés előtt emberelőnyből egyenlített, természetesen az irodájából, a bal oldali bedobókör tetejéről, majd a rávezetések során egyedüliként értékesítette a maga kísérletét.

A Philadelphia egymás után a 12. idegenbeli vereséget gyűjtötte be, ami a franchise történetének harmadik legrosszabb szériája. A Flyers ezúttal Ottawában szenvedett vereséget, ahol az első két harmad egy-egy gólt hozott mindkét oldalon. A befejező húsz percben a Senators Josh Norris emberelőnyös góljával szerzett ismét vezetést, a hajrában pedig a 3-1-es végeredményt Alex Formenton állította be egy üres kapuba lőtt emberhátrányos góllal.