300. győzelmét szerezte Craig Anderson

A Buffalo hálóőre ezzel a hatodik az amerikai születésű kapusok között. Sam Reinhart és Johnny Gaudreau triplázott, véget ért Cale Makar nagy sorozata.

Egy utolsó perces góllal dőlt el a soros Original Six-rangadó a Boston és a Chicago között. A TD Gardenben az egész mérkőzésen a Bruins tett többet a győzelemért, mégsem tudta lerázni a Hawkst, amely a duplázó Brandon Hagel révén tartotta a lépést vendéglátójával. Az összesen 11 lövéssel többet kísérletező Boston fölénye végül 18 másodperccel a befejezés előtt érett győzelemmé, amikor is David Pastrnák Patrice Bergeron passzát vágta kapásból a hálóba. A 4-3-ra nyerő Bostonban a győztes gólt szerző cseh csatár duplázott, Jack Ahcan pedig karrierje első gólját lőtte. A Hawksban Patrick Kane megszerezte az 1153. pontját, amivel a házi örökranglistán fellépett a második helyre Bobby Hull mellé.

Nem sikerült Jack Eichel visszatérése Buffalóba: a szezon közben a Vegasba cserélt csatár először lépett fel egykori otthonában, ahol jelenlegi csapatával 3-1-re kikapott. A Sabres az utolsó bő három percben döntötte el a meccset, amikor Victor Olofsson és Alex Tuch is betalált. A meccs embere a Buffalo kapusa, Craig Anderson lett, aki 30 védéssel szerezte meg a 300. győzelmét. Anderson az amerikai születésű kapusok között ezzel a hatodik Ryan Miller (391), John Vanbiesbrouck (374), Tom Barrasso (369), Jonathan Quick (351) és Mike Richter (301) mögött.

Az Arizona a hosszabbításban nyert 5-4-re Torontóban és ennek köszönhetően a szezonban először nyert meg négy egymást követő mérkőzést. A Coyotes már a rendes játékidőben is lezárhatta volna a meccset, hiszen 22 perc után már 3-0-ra vezetett, a harmadik harmadra pedig 4-1-es vezetés mellett korcsolyázhatott ki. A Maple Leafs azonban a játékrész első felében 5 perc alatt eltüntette a különbséget, Auston Matthews és William Nylander találata között mindössze 10 szekundum telt el. 4-4 után mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, de a győztes gólra egészen a ráadás harmadik percéig kellett várni, amikor Jakob Chychrun kapásból vágta be Matias Maccelli passzát.

Az Ottawa saját magának nehezítette meg a győzelmet a Seattle ellen. A Senators 50 percig tökéletesen játszott: Anton Forsberg hibátlanul védett, a csatárok pedig háromgólos előnyt építettek. A végjátékra azonban teljesen szétesett a fővárosiak játéka, a Kraken pedig ezt kegyetlenül megbüntette és szűk négy perc alatt eltüntette a különbséget. A Seantorst végül a duplázó Josh Norris mentette meg, aki a ráadás közepén, emberelőnyben szerezte meg a győztes találatot.

Az Ottawához hasonlóan a Florida is simán behúzhatta volna a Philadelphia elleni meccset. Az első harmadban Carter Verhaeghe és Sam Reinhart kétszer köszönt be, így a délkeletiek 4-0-ra vezettek húsz perc játék után. A második játékrészben viszont a Panthers levette a lábát a gázról, a Flyers pedig hármat ütve ismét nyílttá tett a mérkőzést. A harmadik harmad elején Anthony Duclair ismét kettőre növelte a különbséget, majd a hajrában a harmadik gólját szerző Reinhart biztosította be a győzelmét. A triplázó csatár mellett Jonathan Huberdeau emelkedett ki, aki négy gólpasszt adott és 64 előkészítéssel, valamint 84 ponttal mindkét kategóriában vezeti az NHL idevágó tabelláját.

sam reinhart

Az Islandersnek Anders Lee és Ilja Szorokin hozta a meccset a zsinórban negyedszer bukó Columbus ellen. A New York-i alakulat féltucatot rámolt be a Jackets kapujába, ebből a kapitány hármat vállalt magára, miközben az orosz cerberus 25 védéssel nullázta le az ohiói alakulatot. Szorokin idei hatodik shutoutjával második a kapusok között, Lee pedig karrierje első mesterhármasát ütötte.

Szorokinnal ellentétben, már közel sem volt ilyen jó napja a városi rivális, a Rangers kapuját védő Igor Sesztyorkinnak, A statisztikailag a liga legjobb kapusának számító orosz hálóőrt 20 perc játék után lecserélték az Enterprise Centerben, miután 17 lövésből négyet kapott a St. Louis ellen. A Blues miután korán eldöntötte a meccset, csak arra ügyelt, hogy ez a fórja a meccs végéig megmaradjon. Ezt Berube legényei könnyedén meg is oldották, és végül 6-2-vel húzták be a meccset. A négy vereség után először nyerő Bluesban a kettőt vágó Robert Thomas és a 27 lövést fogó Ville Husso volt a legjobb.

Egyetlenegy lövés döntött a Carolina kapusa, Antti Raanta, és a Colorado hálóőre, Darcy Kuemper között. Mindkét portást 36-szor tesztelték, de amíg Raanta valamennyit megfogta, addig Kuemper az 55. percben tehetetlennek bizonyult Ethan Bear kísérleténél. A Hurricanes végül az utolsó percben még egyet lőtt az üres kapuba, így 2-0-ra nyerte a csúcsrangadót hazai környezetben. Cale Makarnak, a Colorado hátvédjének megszakadt a 13 meccses pontszerző sorozata, amely az ötödik leghosszabb volt a liga történetében. Ennél jobb eredményt csak Paul Coffey (17, 1985/86), Brian Leetch (15, 1991/92), Phil Housley (14, 1992/93) és Bobby Orr (14, 1970/71) tudott felmutatni.

A San José kétgólos hátrányból fordítva nyerte meg a kaliforniai rangadót a Los Angeles otthonában. A Kings a mérkőzés derekán már 3-1-re vezetett, ám a Sharks még a játékrész végén szépített Nick Bonino góljával, majd a harmadik harmad elején Alekszandr Barabanov találatával egyenlített. A csapatok a fennmaradó 18 percben nem tudták eldönteni a pontok sorsát, erre a ráadás második percéig kellett várni, amikor Tomás Hertl páratlan góllal szerezte meg a San José győztes találatát. A cseh csatár mellett Zach Sawchenkót kell kiemelni, aki 33 védéssel először nyert meccset az NHL-ben.

A Calgary Johnny Gaudreau vezérletével verte meg a Tampa Bayt 4-1-re. A zsinórban hetedik meccsén pontot szerző csatár neve mellé ezúttal három gól került, amivel karrierje hatodik mesterhármasát szerezte. A Johnny Hockeynak becézett csatár mellett Jacob Markström is odatette magát: 30 védéssel a 35. győzelmét szerezte a szezonban, amivel listavezető.

johnny gaudreau

Akárcsak a Calgary, a Nashville is 4-1-re győzött, mégpedig az Anaheim ellen, amivel egymás után harmadszor szerzett kettő pontot. A Bridgestone Arenában a főszerepet a Matt Duchene, Filip Forsberg, Juuse Saros trió játszotta. A két csatár összesen hat pontot tett a közösbe, igazságosan elosztva két felé, míg a finn hálóőr 27 lövést védett és egészen az 55. percig érintetlen maradt a kapuja.

Jack Hughes hiába szerzett pontot egymás után a 13. hazai meccsén, a New Jersey kikapott a Winnipegtől 2-1-re. A Prudential Centerben a második harmad utolsó percében, 1-1 után alakult ki a végeredmény Kyle Connor góljával. A Jets kapujában a korábban a Devilsben védő Eric Comrie 33 védéssel járult hozzá a győzelemhez. Hughes 13-as pontszerző sorozatánál csak egy jobb volt a Devils történetében, ezt Patrik Eliás érte el az 1999/2000-es idényben, amikor 17 hazai meccsen szerzett pontot.

A forduló egyetlen szétlövését a Minnesota nyerte Detroitban. A Little Caesars Arenában igai adok-kapok folyt a pályán, hiszen a rendes játékidőben 5-5 gól született, és volt olyan időszaka a mérkőzésnek, amikor mindkét csapat zsinórban háromszor tudott eredményes lenni. A góllövésben a hazaiaknál Lucas Raymond és Jakub Vrána, míg a vendégeknél Matt Boldy jeleskedett, akik mindannyian kétszer találtak a hálóba. A ráadás után jöhettek a rávezetések, ahol meglepetésre már nem tudtak ilyen termékenyek lenni a csapatok: mindössze egy gól született, amit Mats Zuccarello jegyzett az első párban.