Ovecskin utolérte Jágrt a góllövőlistán

A Washington csatára a 766. találatával befogta az örökranglista harmadik helyen álló cseh legendát. Kilencet lőtt az Arizona, Patrick Kane 6 pontot szerzett.

A New Jersey háromgólos hátrányt ledolgozva 5-3-ra verte a Coloradót. Az Avalanche az első harmadban két emberelőnyös góllal nyitott, majd a második legelején Cale Makar révén növelte háromra a különbséget. Az eddig a pontig tökéletesen játszó Colorado gépezetébe itt homokszem került, a Devils pedig ezt kihasználva zsinórban öt gólt szerzett. A hazaiak még a második játékrészben egalizálták, a befejezőben pedig egy emberelőnyös és egy emberhátrányos találattal lezárták a meccset. A Devils legjobbja a három gólpasszig jutó Jesper Bratt volt. Lindy Ruff karrierje 776. győzelmét szerezte, ezzel az edzők ranglistáján fellépett a hatodik helyre Paul Maurice-t megelőzve.

A Philadelphia kapusa, Carter Hart karriercsúcsot jelentő 47 védéssel járult hozzá a Vegas 2-1-es legyőzéséhez. A Flyers az első felvonásban ütött kettőt, majd innentől kezdve a kapusára bízta magát, aki állta a folyamatos nyomást és mindössze egyszer kapitulálva, megnyerte a meccset a csapatának. A Vegas a második és a harmadik harmadban 34-13-ra nyerte a lőpárbajt, de egyedüliként csak Jevgenyij Dadonov tudta bevenni a pazarul védő Hart ketrecét.

A Florida kiélezett meccsen győzött Pittsburghben. A PPG Paints Arenában szép sorminta alapján követték egymást a gólok: kettőt lőtt a Panthers, kettőt a Penguins, majd ismét kettőt a vendégek. 4-2 után ismét a hazaiakon volt a sor, és Sidney Crosby révén folytatták is a sort két perccel a befejezés előtt. Többre azonban nem futotta az erejükből, maradt a 4-3, a Florida így elvitte a pontokat. A Panthersben Szergej Bobrovszkij 32 védést mutatott be, Aaron Ekblad pedig Keith Yandle, Robert Svehla és Brian Campbell után a klub történetének negyedik védője lett, aki egy szezonban elérte az 50 pontos határt.

ekblad

A Toronto fordulatos meccsen, a mesterhármast szerző Auston Matthews vezérletével verte a Seattle-t 6-4-re. A Scotiabank Arenában a Leafs már 3-1-re is vezetett a második játékrész elején, de a Kraken összekapta magát és a harmadik harmad elejére fordítani tudott. A sokkal jobb erőkből álló Leafs viszont nagyon megnyomta a végjátékot, és az utolsó 10 percben szerzett három góllal behúzta a meccset. Auston Matthews a triplával már 43 találatnál jár a szezonban, a góllövőlista élén 5 találat az előnye a Leon Draisaitl, Chris Kreider párossal szemben.

A Rangers csatára, Chris Kreider ezúttal nem talált a kapuba, csapata ki is kapott a Minnesota vendégeként 5-2-re. Az Xcel Energy Centerben a Wild kezdett jobban, és kétgólos előnnyel mehetett az első pihenőre. A Rangers a második etap elején vendéglátója két hibáját is kihasználva gyorsan egyenlített. A Minnesota azonban nem roppant össze, pillanatok alatt visszaállította a kétgólos differenciát, sőt, Kevin Fiala második góljával tovább növelte előnyét. A befejező húsz percben a Wild csak arra ügyelt, hogy ne kövesse el a korábbi hibákat, és ezt maradéktalanul teljesítették Dean Evason fiai. A duplázó Fiala mellett a három pontig jutó Marcus Foligno játszott kiemelkedően.

Elképesztő hokit mutatott be legutóbbi két meccsén a liga utolsó helyén álló Arizona. A sivatagi gárda az előző mérkőzésén 8-5-re verte az Ottawát, ma hajnalban pedig kilencet lőtt kettő ellenében a Detroitnak. A Senators ellen 7 pontot szerző Nick Schmaltz most is elemében volt, 2+2-vel járult hozzá a kiütéses sikerhez, Nick Ritchie és Jakob Chychrun pedig egy-egy dupla mellett még egy találatot készített elő. Az Arizona ebben a szezonban először nyert meg három egymást követő mérkőzést, és az 1995/96-os Pittsburgh óta az első csapat, amely két egymást követő meccsen legalább nyolcszor volt eredményes.

Nem fukarkodott a gólokkal a Chicago sem, amely 8-3-ra verte az Anaheimet. A Blackhawks már az első játékrész végére eldöntötte a meccset, hiszen az eredményjelzőn ekkor már 5-0 állt. A meccs végére ez a különbség nem változott, a Hawks tehát tükörsima meccsen verte kaliforniai ellenfelét. Patrick Kane új egyéni csúcsot felállítva hat pontot szerzett, Dylan Strome pedig egy gólpassz mellett mesterhármast vágott. Kane előtt mindössze három chicagói játékos tudott legalább 6 pontot szerezni: Max Bentley (1943) és Grant Mulvey (1982) hetet, Bernie Nicholls (1995) szintén hatot.

patrick kane

Potyogtak a gólok a Canada Life Centerben is, ahol a Winnipeg 7-4-re verte a Tampa Bayt. Az adok-kapok már az első 20 percben elkezdődött, mindkét oldal három-három alkalommal volt eredményes. A második etap gól nélkül telt el, a harmadikban viszont ismét megtalálták a kaput a játékosok, öt gól született mindössze 10 perc alatt, ebből az első hármat a Jets lőtte és eldöntötte a mérkőzést. Mark Scheifele négy pontot szerzett, Paul Stastny kettőt vágott, Blake Wheeler pedig kiosztotta az 500. és az 501. gólpasszát a Winnipeg mezében.

A St. Louis otthon kapott ki az Ottawától, ezzel egymás után a negyedik vereségébe futott bele, beállítva idei negatív rekodját. A 4-1-re nyerő Senatorsban ezúttal a Josh Norris, Tim Stutzle, Anton Forsberg trió vitte a prímet: a két csatár egyaránt 3 pontot tett a táblára, míg a svéd hálóőr 22 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Az utolsó hét percben nyerte meg a meccset a Nashville a Dallas ellen. A Bridgestone Arenában egészen a harmadik harmad első percéig hibátlanul védtek a kapusok. A hosszú gólcsendet a 25 mérkőzés után ismét a kapuba találó John Klingberg törte meg. Ekkor még úgy nézett ki, hogy a Starsnak ennyi elég is lesz a győzelemhez Jake Oettinger hibátlan teljesítménye mellett, ám a házigazdák jobban bírták a végjátékot, és Roman Josi, valamint Ryan Johansen találataival fordítani tudtak.

A Washington szoros meccsen győzött Calgaryban 5-4-re. A végig kiegyenlített és kiélezett meccsen a vendégeknél a duplázó Alekszandr Ovecskin és a három gólpasszt kiosztó Vítek Vanecek játszották a főszerepet, az ő teljesítményüket a másik oldalról a szintén kettőt vágó Elias Lindholm egyedül nem tudta ellensúlyozni. A találkozó a befejező játékrész derekán dőlt el, amikor a fővárosiak zsinórban három gólt szereztek és 5-3-ra fordítottak. Ovecskin a győzelem mellett két fontos mérföldkövet is kipipálhatott: 766. találatával egyrészt befogta a góllövő-örökranglista harmadik helyén álló Jaromír Jágrt, másrészt ő és Nicklas Backström együtt az 1000. mérkőzésüket játszották. Az NHL-ben jelenleg egy ilyen páros van még rajtuk kívül: Los Angelesben Anze Kopitar és Dustin Brown.