Auston Matthews már 40 gólnál jár

Az NHL teljes mezőnyében a Toronto csatára érte el elsőként a negyvenes határt.

Az Atlantic-divíziót vezető Florida nem kímélte a Buffalót és tükörsima meccsen győzött 6-1-re. A KeyBank Centerben a Panthers a második harmadban tett pontot a meccs végére, amikor bő hat perc alatt négyszer mattolta a Sabres védelmét. A vendégeknél Aleksander Barkov és Mason Marchment három pontot tett a táblára, az öt hét után ismét kezdő Spencer Knight 29 védéssel hálálta meg a bizalmat.

A Toronto majdnem elszórakozta a biztosnak látszó győzelmét Columbusban, de a hajrában végül meg tudott újulni és 5-4-es győzelemmel távozott a Nationwide Arenából. A Maple Leafs 17 perc játék után már hárommal ment, majd kényelmesen hátradőlt, aminek az lett az eredménye, hogy Jackets átvette a kezdeményezést, két góllal szépített, majd a befejező játékrész elején Jack Roslovic emberelőnyös góljával egyenlített is. A Toronto itt ébredt fel: másfél perc múlva visszavette a vezetést, majd a harmad közepén megduplázta az előnyét. Az utolsó másodpercekben született Patrick Laine-gól már csak szorosabbá tette a végeredményt. Auston Matthews egy gólt lőtt és karrierje során negyedszer érte el a 40 gólos határt, a Torontóban ez korábban csak Darryl Sittlernek sikerült a ’70-es, ’80-as években.

A Torontóhoz hasonlóan 5-4-re győzött a Colorado is a New York Islanders csarnokában, mégpedig oly módon, hogy a kilenc találatból hét az utolsó negyed órában született. Az USB Arenában az első felvonás derekán volt egy gyors gólváltás emberelőnyben, majd sokáig semmi. Az Avalanche hengere a befejező játékrész elején indult be, amikor négy perc alatt négyszer tömték ki Varlamov kapuját. 5-1 után az Avs látványosan kiengedett, az Islanders pedig vérszemet kapott. A hazaiak két gyors góllal ismét nyílttá tették a meccset, az utolsó percben minimálisra csökkentették a különbséget, de a hosszabbítást már nem sikerült kiharcolniuk. Nathan MacKinnon 1+2-vel zárt, Cale Makar pedig éppen fordítva. Az Avalanche kék vonalas hokisa 20 góljával és 63 pontjával listavezető a hátvédek között.

makar

A Battle of Alberta soros ütközetét a Calgary nyerte, miután hazai jégen 3-1-re verte az Edmontont Jacob Markström és Tyler Toffoli vezérletével. A Montrealtól szezon közben megszerzett csatár a mérkőzés közepén három perc alatt duplázott, míg a svéd hálóőr 27 lövést fogott és a 10. meccsét nyerte a legutóbbi 12-ből. Az Oilersnek már közel sem megy ilyen jól, ez volt zsinórban a harmadik zakója és a hatodik a legutóbbi nyolcból.

A Boston hiába vezetett kétszer is Los Angelesben, a hosszabbításban végül 3-2-re alulmaradt az angyalok városában. A Kings először az első harmad végén egyenlített Blake Lizotte találatával, másodszor pedig Trevor Moore góljával 26 másodperccel a végső dudaszó előtt. A későn szerzett egyenlítő góllal a lélektani előny a hazaiakhoz került, akik éltek is ezzel és második perc végén Andreas Athanasiou jóvoltából megszerezték a győztes találatot.