7 pontot szerzett Nick Schmaltz

Ez új franchise-rekord az Arizona történetében, az 5 gólpassz csak csúcsbeállítás. A Nashville nyolcat lőtt vendégként, Mark Giordano és Wayne Simmonds az 1000. meccsét játszotta.

A New York Islanders pontosan négy hónap elteltével tudott úgy meccset nyerni, hogy nem ütött két gólnál többet. Az Isles november 6-án 2-0-ra verte a Winnipget, most a St. Louist 2-1-re. Az USB Arenában a New York az első és a második harmadban is egy-egy alkalommal volt eredményes Brock Nelson és Oliver Wahlström révén, amire Robert Thomas válaszolt három perccel a befejezés előtt, elrontva Ilja Szorokin addigi tökéletes mutatóját. Az orosz hálóőr végül 27 védéssel zárta az összecsapást.

Az Arizona egy elképesztő hullámvasutazás után verte 8-5-re az Ottawát. A Coyotes a mérkőzés derekán már 4-0-ra vezetett és ekkor úgy tűnt, hogy a liga utolsó helyén álló gárda könnyedén bezsebeli a győzelmet. A biztos előny tudatában azonban kiengedett az Arizona, a fővárosi gárda pedig feltámadt és nyolc perc alatt fordított. Az utolsó negyed órára viszont ismét megfordult a játék képe: a hazaiak meg tudtak újulni és újabb négy gólt ütve megszerezték a győzelmet. Clayton Keller és Shayne Gostisbehere négy-négy pontot szerzett, ám rajtuk is túltett Nick Schmaltz, aki összesen 7 (2+5) egységgel zárta az összecsapást. Az elmúlt 30 évben mindössze 6 játékos tudott legalább 7 pontot szerezni, közölük négyszer Mario Lemieux, kétszer pedig Jaromir Jagr. Az utolsó hétpontos játékos Sam Gagner volt 2012-ből.

A Chicago nem győzni jár Philadelphiába, ugyanis egymás után a 16. alapszakasz-mérkőzését vesztette el a testvériség városában, ezúttal 4-3-ra. A Blackhawks mindent megtett a sorozat lezárásért, hiszen kétszer is vezetett a mérkőzésen és a befejező 20 percet is 3-2-s előnnyel kezdhette. A Flyers azonban hosszú hajrát nyitott és először Derick Brassard révén egyenlített, majd a találkozón másodszor eredményes Cam Atkinson révén a győztes gólt is megszerezte. A Chicago utóljára 1996. november 9-én tudott nyerni Phillyben 4-1-re.

Nem sok izgalom volt Sunrise-ban, ahol a Florida könnyedén lépett át a Detroiton. A Red Wings még válaszolni tudott Mason Marchment korai találatára, de a Panthers ezután zsinórban ötöt rámolt be és végül magabiztosan győzött 6-2-re. Az Atlantic-csoportot vezető együttesben Anton Lundell kettőt vágott, Aleksander Barkov három találatot készített elő.

A szezont borzalmasan kezdő Montreal továbbra is kiváló formában az edzőváltás óta. Marty St. Louis fiai ma hajnalban Edmontonban győztek 5-2-re és ezzel a hetedik meccsüket húzták be az utolsó nyolcból. A mérkőzés feléig együtt mentek a csapatok, de 2-2 után a Habs lejátszotta a jégről az Oilerst és elvitte a pontokat. A Canadiensben Sam Montembeault 28 lövést fogott, Nick Suzuki két előkészítés mellett győztes gólt szerzett.

A Montrealhoz hasonlóan a Washington is 5-2-re győzött a Seattle ellen, elrontva ezzel a Kraken kapitányának, Mark Giordano ünnepét, aki az 1000. mérkőzésén lépett jégre. A Capital One Arenában nemcsak a végeredmény, hanem a meccs menete is megegyezett az edmontonival, hiszen itt is 2-2 volt az állás a mérkőzés feléig, majd a fővárosiak zsinórban három gólt ütve állították be a végeredményt. A Washingtonban Conor Sheary duplázott és győztes gólt szerzett, Alekszandr Ovecskin a 764. gólját lőtte és már csak kettőre van az örökranglista harmadik helyén álló Jaromir Jagrtől.

giordano 1000

A Nationwide Arenában a Columbus?Boston meccs kezdete előtt visszavonultatták az NHL-ben 437 gólt szerző, korábbi 1/1-es Rick Nash 61-es mezét, ezután viszont a Bruins alaposan belerondított az ünneplésbe és büntetőlövések után elvitte a pontokat. Ohióban végig roppant kiélezett és fordulatos mérkőzés volt, hiszen mindkét gárda kétszer-kétszer volt előnyben a rendes játékidőben és a ráadást eredményező 4-4-es állás is csak 2 másodperccel a vége előtt alakult ki Jakub Voracek révén. A rávezetések során már nem voltak ilyen termékenyek a csapatok, mindössze David Pastrnak tudott betalálni, amivel beállította az 5-4-es végeredményt.

A Nashville 8-0-ra győzött San Joséban, ezzel fennállása legnagyobb idegenbeli győzelmét aratta úgy, hogy nem kapott gólt. A megsemmisítő erejű győzelemből Michael McCarron és Roman Josi négy-négy ponttal vette ki a részét, Juuse Sarosnak pedig mindössze 20 védésre volt ahhoz szüksége, hogy lenullázza a hazai gárdát. A San Jose története során mindössze egyszer szenvedett ilyen súlyos vereséget hazai környezetben, mégpedig 1991. december 5-én, amikor a Penguins nyert 8-0-ra, a hat ponttal záró Mario Lemieux vezérletével.

Igazi rangadót rendeztek Denverben, ahol a Central-divíziót vezető Colorado a Pacific első helyén álló Calgaryt fogadta. A Ball Center közönsége igazi csúcshokit láthatott, és a végén csak azon bánkódhatott, hogy a Flames végül hosszabbításban nyerni tudott 4-3-ra. A találkozón mindhárom játékrész döntetlenre végződött: az elsőben két-két találat született, a másodikban egy-egy, míg az utolsó 20 perc gól nélkül pergett le. A győztes gól végül a ráadás 37. másodpercében született meg, amikor Johnny Gaudreau gólra váltotta Elias Lindholm álompasszát. A Flamesben a Gaudreau, Lindholm, Matthew Tkachuk sor minden tagja három ponttal zárta a rangadót.

Nem volt hiány fordulatokban Torontóban sem, ahol a Vancouver győzött 6-4-re. A meccs első fele a vendégeké volt, akik 3-1-re is vezettek, a hazaiak viszont ezután hét perc alatt fordítottak és 4-3-mal mehettek a második pihenőre. A befejező húsz percben viszont ismét a Canucks játszotta a hokit, aminek az eredményeként három gólt ütöttek és elhozták a pontokat a Scotiabank Arenából. A Vancouverben öten is két egységgel zártak, köztük az a J.T. Miller, aki egymás után a 9. meccsén szerzett pontot. A Torontóban Auston Matthews duplázott és 39 találatával átvette a vezetést a góllövőlistán, Wayne Simmonds pedig az 1000. mérkőzését játszotta.