Két chicagói játékos triplázott

Az elmúlt 55 évben mindössze négyszer fordult elő ilyen a Blackhawksban. Patrick Kane és Brandon Hagel mellett Gabriel Landeskog is mesterhármast vágott.

A Carolina 4-0-ra verte a Columbust és ezzel véget vetett az ohiói csapat négymeccses győzelmi sorozatának, valamint Patrick Laine 11 találkozót felölelő pontszerző szériájának. A Hurricanes végig óriási fölényben játszott: kereken félszáz lövéssel terhelte meg J-F Berube kapuját, amire csak tizenkilenccel válaszolt a Blue Jackets. A hazaiaknál egyedüliként Nino Niederreiter szerzett két pontot, Frederik Andersen pedig ebben a szezonban harmadszor védett hibátlanul.

A St. Louis két hajrában esett góllal győzte le a Buffalót 5-3-ra. A Sabres sokkal aktívabb volt a mérkőzésen, de hiába nyerte 38-23-ra a kapura lövéseket, a Blues a jobb hatékonyságának köszönhetően otthon tudta tartani a pontokat. 3-3-ig együtt mentek a csapatok és úgy nézett ki, hogy a vendégek bedarálják a hazaiakat. A St. Louis azonban hat perccel a vége előtt Colton Parayko révén megszerezte a vezetést, amit már nem is adott ki a kezéből, sőt Brayden Schenn révén egy üres kapus góllal beállította a végeredményt. A Blues két legjobbja az egyaránt három ponttal záró Jordan Kyrou, Ivan Barbasov kettős volt.

Vízilabda-eredmény született a United Centerben, ahol a Chicago 8-5-re verte a New Jerseyt és ezzel hét vereség után győzött ismét hazai pályán. Az első harmadot a Devils nyerte 2-1-re, a másodikban viszont a Blackhawks zsinórban szerzett három emberelőnyös góllal fordítani tudott. A Devils ezután felpörgette a meccset és a befejező játékrész közepére utolérte az ellenfelét és egyenlített. 4-4 után viszont láthatóan elfáradt, a Chicago pedig ezt négy góllal büntette meg az utolsó hat percben. A négy találat közé még beékelődött Jesper Bratt gólja, de ez már érdemben nem befolyásolta a mérkőzést. A hazaiaknál Patrick Kane és Brandon Hagel egyaránt mesterhármast vágott. Az elmúlt 55 évben Stan Mikita és Kenny Wharram triplázott 1968-ban, Troy Murray és Al Secord 1986-ban, valamint Eric Daze és Steve Sullivan 2003-ban.

Brandon-Hagel

A Colorado háromgólos hátrányból fordítva győzött a Winnipeg ellen 6-3-ra. A Jets borzasztóan erősen kezdett a Ball Arenában, hiszen nyolc perc után kettővel, az első negyedóra végén már hárommal ment. Az első szünet után viszont egy teljesen más Avalanche jött ki a jégre, amely a következő 40 percben lejátszotta jégről az ellenfelét. A denveri gárda a mesterhármast szerző Gabriel Landeskog vezetésével a második harmadban ledolgozta a különbséget, a harmadikban pedig újabb három gólt ütve eldöntötte a mérkőzést.

Az Arizona a Scott Wedgewood, Nick Schmaltz kettősnek köszönhetően 3-1-re győzött a Vegas ellen. A Gila River Arenában az első harmad gól nélkül pörgött le, a másodikban pedig egy-egy találat született mindkét oldalon. A befejező húsz percben viszont már érkezett a már említett Schmaltz, aki egy duplával eldöntötte a mérkőzést. A csatár mellett Wedgewood is odatette magát és összesen 43 védéssel járult hozzá a két pont megszerzéséhez.

A Los Angeles könnyedén nyerte a kaliforniai rangadót az Anaheim ellen 4-1-re. A Kings a duplázó és egy gólt kiosztó Adrian Kempe vezérletével a mérkőzés felére négygólos előnyt épített, ezután pedig csak arra vigyázott, hogy ez az előny a mérkőzés végéig kitartson. Ezt meg is valósította Jonathan Quick révén, aki 24 védéssel járult hozzá a győzelemhez. A Kings az utolsó 10 idegenbeli fellépésén nyolcszor győzött és a lehetséges 20 pontból 18-at begyűjtött.