Jack Eichel duplán örülhetett

A Buffalótól érkezett csatár az első gólját lőtte a Vegasban és először volt győztes csapat tagja. Andrew Hammond és J-F Berube 4 év után nyert meccset, Patrick Kane megelőzte Dennis Savardot.

A Carolina szoros mérkőzésen győzött Pittsburghben 4-3-ra. A PPG Paints Arenában szép sorminta szerint követték egymást a gólok, hiszen kettőt lőtt a Hurricanes, majd kettőt a Penguins és végül ismét kettőt a Canes. 4-2 után ismét a hazaiakon volt a sor és jött is a menetrendszerű találat Evan Rodrigues jóvoltából, ám egyenlíteni már nem sikerült a hazai gárdának: maradt a 4-3 a Carolina javára. A vendégek legjobbja, a közel egy hónap után ismét kezdőként jégre lépő és 31 védést bemutató Antti Raanta volt. A Carolina a második és a harmadik harmadban is eredményes volt az első 10 másodpercben, ez korábban egyik csapatnak sem sikerült a liga történetében.

A Montreal büntetőkkel győzni tudott a New York Islanders otthonában és ennek köszönhetően ebben a szezonban először nyert meg két egymást követő mérkőzést. Az UBS Arenában a Canadiens kétszer szerzett vezetést a rendes játékidőben, de az Islesnek mindkét találatra volt válasz, másodszor szűk három perccel a befejezés előtt Brock Nelson révén. A Habs a rávezetések során került először hátrányba, de Cole Caufield és Rem Pitlick találataival fordítani tudott. A Montreal kapujában az az Andrew Hammond kezdett, aki 2014-ben az Ottawa színeiben rárúgta az ajtót az NHL-re, híres lett a hamburgerevéséről, majd alig egy év alatt kikopott a ligából. A legutóbb majdnem négy éve NHL-mérkőzésen nem védő hálóőr összesen 32 védéssel járult hozzá a Montreal győzelméhez.

Columbusban hasonló volt a helyzet, mint New Yorkban, ugyanis a Blue Jackets kapuját az a J-F Berube védte, aki legutóbb 2018. április 6-án volt kezdő az NHL-ben. A 30 éves hálóőr nehezen melegedett be, de az első harmadot követően odatette magát és összesen 33 védéssel járult hozzá a Jackets sikeréhez. A Nationwide Arenában az első felvonás még 2-2-vel zárult, de ezután a hazaiak állva hagyták a Buffalót és a következő hat találatból ötöt szerezve, magabiztosan húzták be a meccset. Ezen az estén Berube mellé az egyaránt három-három pontot szerző Dean Kukan, Brendan Gaunce páros tudott felnőni, valamint az a Patrick Laine, aki két gólpasszt adott és ezzel 9 mérkőzésre nyújtotta a pontszerző sorozatát.

Továbbra is remek formában van az Atlantic-divíziót vezető Florida, amely könnyedén nyert Chicagóban 5-2-re és ezzel a hetedik mérkőzését húzta be a legutóbbi nyolcból. Az első harmad után még 1-1 volt az állás a United Centerben, de ezután a Panthers állva hagyta házigazdáját és a három pontot gyűjtő Aleksander Barkov vezetésével simán bezsebelte a sikert. Jonathan Huberdeau két találatot készített elő és 53 asszisztjával vezet a liga idevágó táblázatát. A hazaiaknál Patrick Kane egy gól mellett karrierje 720. előkészítést könyvelhette el, amivel a Chicago örökranglistáján a második helyre lépett Denis Savard elé. A lista élén Stan Mikita áll 926-tal.

Az Artyemij Panarin, Ryan Strome, Igor Sesztyorkin hármas szállította a Rangers aktuális győzelmét, ezúttal a kanadai fővárosban. A hazai jégen játszó Ottawa még vezetést szerzett az első harmad legelején, de ezután Sesztyorkin lehúzta a rolót és 29 védéssel járult hozzá a 2-1-es győzelemhez. A New York-iak csatárpáros neve mellé egy-egy gól és gólpassz került. Az orosz hálóőr a 79. meccsén szerezte meg karrierje 50. győzelmét. Az elmúlt 80 évben mindössze nyolcan voltak tőle jobbak: Bill Durnan (68), Frederik Andersen (73), Matt Murray (76), Jordan Binnington (77), Chris Osgood (77), Michel Larocque (77), Pete Peeters (78) és Ken Dryden (78).

Igor Shesterkin

A hazai pályán játszó Arizona Nick Schmaltznak és Scott Wedgewoodnak köszönhetően nemcsak 3-1-re győzött a Dallas ellen, de megszakította 12 meccses nyeretlenségi sorozatát is a texasi gárda ellen. A Coyotes hálóőre 32 lövést hatástalanított, a csatár pedig mindhárom találatban közreműködött két előkészítéssel és egy győztes gól formájában.

Duplán örülhetett Jack Eichel a San José?Vegas összecsapás után. A Buffalótól megszerzett csatár egy gólpassz mellett először szerzett gólt új csapatában és először hagyhatta el a jeget győztesként. Eichel ráadásul győztes gólt szerzett a SAP Centerben, így nem véletlen, hogy a mérkőzés legjobbjának is megválasztották. A 25 éves center mellett a Chandler Stephenson, Max Paciorett, Logan Thompson hármas játszott kiemelkedően. A két csatár ugyanúgy egy-egy gólt és gólpasszt szerzett, míg a kapus 35 lövést fogott.

A Minnesota semmi esélyt sem adva győzött az Edmonton otthonában 7-3-ra. A Wild roppant erősen kezdett a Rogers Place-ben, ugyanis alig több, mint 6 perc után már hárommal ment, szűk negyedóra elteltével már négy gólos előnyben volt, féltávnál pedig már 6-1-re vezetett. A Minnesota a meccs második felében már nem is erőltette a támadásokat, az Oilers így tudott egy kicsit kozmetikázni az eredményen, de így is simán kikapott 7-3-ra. A Wildban Kevin Fiala egy gólpassz mellett kettőt vágott, Kaapo Kahkonen 30 lövést fogott. Az Oilers öt győzelem után, először szenvedett vereséget az új edző, Jay Woodcroft irányítása alatt.