Először nyert a Montreal St. Louis irányítása alatt

A sikerrel a Canadiens lezárta a 9 meccses nyeretlenségi sorozatát is. Patrik Laine triplájával győzött a Columbus.

A Washington az utolsó három percben szerzett három góllal fordított és nyerte meg a meccset Philadelphiában. A Wells Fargo Centerben teljesen kiegyenlített mérkőzés folyt, az utolsó négy percre 2-2-vel fordultak a csapatok. A végjáték kezdetén Gerry Mayhew másodszor is vezetéshez juttatta a Flyerst, és ekkor úgy nézett ki, a Philly három vereséget követően győztesen hagyja el a küzdőteret. Érkezett azonban Garnet Hathaway, aki másfél perc alatt megfordította a meccset, John Carlson pedig egy üres kapuba lőtt góllal bebiztosította a fővárosiak sikerét. A Capitals hátvédje a gólja előtt megszerezte karrierje 437. gólpasszát, amivel a hátvédek örökranglistáján az 50. helyre lépett, megelőzve Brian Rafalskit.

A Detroit büntetőlövésekkel nyerte a soros Original Six-összecsapást New Yorkban. A Gardenben fantasztikus teljesítményt nyújtott az autóvárosiak kapusa, Thomas Greiss, aki a 65 perc során 37 védéssel, a rávezetések alatt pedig további 5 hárítással vette ki a részét a sikerből. A találkozón a Red Wings egyszer sem volt hátrányban, a rendes játékidőben és a rávezetések során is kétszer-kétszer szerezte meg a vezetést. Az utolsó találatot Pius Suter szerezte, akinek a büntetőjére Filip Chytil nem tudott válaszolni.

Torontóban ért véget a Pittsburgh 7 meccset felölelő idegenbeli győzelmi sorozata. A Pens mindent megtett a sorozat folytatásáért, de hiába nyerte meg 46-29-re a kapura lövéseket, 4-1-es vereséget szenvedett. A Maple Leafs már a 21. másodpercben megszerezte a vezetést Auston Matthews révén, majd a második harmadban két újabb gólt szerezve háromra hízlalta a különbséget. A harmadik harmad elején volt egy gyors gólváltás Malkin és Bunting jóvoltából, amivel ki is alakult a végeredmény a Scotiabank Arenában. A hazaiaknál Jack Campbell 45 lövést fogott, Matthews pedig megszerezte a 33. találatát, amivel befogta a góllövőlista élén álló Chris Kreidert.

A Montreal a hosszabbításban nyert a St. Louis ellen, amivel egyrészt megszületett Martin St. Louis első győzelme a Canadiens élén, másrészt véget ért a rekordbajnok 9 meccses kudarcsorozata. A meccs hősének Cole Caufield bizonyult: az újonc csatár 10 szekundummal a befejezés előtt mentette hosszabbításra a mérkőzést, majd a ráadás derekán ő maga szerezte a győztes találatot. Caufield az NHL történetének ötödik játékosa, aki az utolsó 10 másodpercben egyenlíteni tudott, majd a hirtelen halálban győztes gólt szerzett. Korábban ez csak a Mikael Granlund (2020), Marián Gáborík (2014), Marco Sturm (2000), Neal Broten (1983) kvartettnek sikerült.

Az Ottawában 10 szezont lehúzó és több franchise-rekordot tartó Craig Anderson először került szembe egykori klubjával. A jelenleg a Buffalót erősítő veterán hálóőr hiába védett remekül, és végzett 25/27-es mutatóval, csapata 3-1-es vereséget szenvedett hazai pályán a fővárosi gárdától. A Senators Austin Watson góljával szerezte meg a vezetést kilenc perccel a befejezés előtt, majd pillanatokkal a dudaszó előtt Brady Tkachuk állította be a végeredményt.

A Patrik Laine, Boone Jenner kettőst képtelen volt tartani a Chicago védelme, ennek pedig az lett a következménye, hogy a Columbus 7-4-re győzött a szeles városban. A Blackhawks az első harmadban még le tudta dolgozni a korán összeszedett kétgólos hátrányt, de ezt követően a vendégek párosa a kezébe vette az irányítást, és 4 góllal, valamint 6 ponttal járult hozzá az ohiói gárda sikeréhez. A két csatár közül a finn játszott jobban: karrierje 9. tripláját szerezte és zsinórban a nyolcadik meccsén jegyzett pontot, ezeken összesen 16 egységet gyűjtött.

Nashville Predators v Columbus Blue Jackets

A New York Islanders 4-1-re verte a Bostont és ezzel véget vetett a három meccses nyeretlenségi szériájának. A UBS Arenában a Bruins ütötte az első gólt Taylor Hall révén, de ezt követően az Isles átvette az irányítást és zsinórban négy gólt szerezve behúzta sz összecsapást. Ilja Szorokin 26 védéssel, a Brock Nelson, Mathew Barzal kettős egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A hazai jégen játszó Winnipeg 12 perc után már 2 gólos mínuszban volt a Seattle ellen, de ezt követően rálépett a gázra és végül 5-3-mal abszolvált az összecsapás. 0-2 után a Jets zsinórban három gólt szerzett és megfordította a meccset. A Kraken oldaláról Jordan Eberle egyenlíteni tudott ugyan, de ez a találatát már nem tudta megtörni a hazaiak lendületét, akik két újabb gólt szerezve állították be a végeredményt. Blake Wheeler és Kyle Connor 1+1-et tett a táblára, Eric Comrie neve mellé 20 védés került.

Akárcsak a Columbus, az Edmonton is egy hetest vágott, utóbbi az Anaheim kárára. A kaliforniai gárda jól kezdett északon, ám hiába vezetett negyedóra után kettővel, az Oilers rendezte sorait és válaszul ötöt pakolt be John Gibson hálójába. 10 perccel a befejezés előtt Trevor Zegras még visszahozta a Ducks reményeit, de a hazaiak pillanatok alatt ütöttek kettőt ismét, amivel végleg elvették a pontszerzésben bízó vendégek bizalmát. Az Edmontonban ezen az estén nem akadt kiemelkedő egyéni teljesítmény, a sikert ugyanis a csapatmunka hozta meg: a 12 csatárból 11 szerzett pontot, heten kettőt is.

A Vancouver kétszer is vezetett két góllal San Joséban, ennek ellenére csak a hosszabbításban tudott győzni a SAP Centerben. A Canucks 2-0-ra, majd 3-1-re is vezetett, 3-3 után pedig ismét megszerezte a vezetést, 5 perccel a befejezés előtt Conor Garland találatával. A Sharks viszont nem adta fel, és egy másodperccel a befejezés előtt Alekszandr Barabanov pontot mentett a hazaiaknak. A meccset végül J. T. Miller zárta le a hirtelen halál derekán, miután egy késleltetett büntetést gólra váltott.