Mason Marchment 6 pontot szerzett

A Florida csatára ezzel beállította a franchise-rekordot. Sam Reinhart és Auston Matthews triplázott, Anton Lundell öt gólpasszt adott.

A Vancouver minden harmadban lőtt egyet, Jaroslav Halak visszatért, ennyi pedig elég volt a nyugati parti gárdának a 3-1-es győzelemhez Chicagóban. A szlovák hálóőr december 30-a után volt ismét kezdő, amit 20 védéssel hálált meg Bruce Boudreau vezetőedzőnek. A Vancouverben Halak mellett Alex Chiasson játszott kiemelkedően, aki a 600. meccsét góllal ünnepelte.

A Toronto ismét fantasztikusan hajrázott és ez ismét győzelmet ért a kanadai gárdának. A Maple Leafs két nappal korábban ötöt lőtt a befejező húsz percben, most viszont négy is elég volt a New Jersey ellen. A Scotiabank Arenában a Devils nyerte az első felvonást 3-2-re, majd a másodikban egy újabb gólt szerezve tovább növelte az előnyét. A harmadik harmadra viszont teljesen elfogytak a vendégek, a Toronto pedig beindította a hengert és négy gólt ütve fordított. A 6-4-es sikerhez Auston Matthews karrierje ötödik triplájával járult hozzá, Mitchell Marner két gólpasszal és egymás után a hatodik mérkőzésen szerzett találatával.

A Florida a hat pontot szerző Mason Marchment, az öt gólpasszt kiosztó Anton Lundell és a mesterhármast ütő Sam Reinhart vezérletével győzött Columbusban 8-4-re. Az NHL-tabellát vezető délkeleti alakulat roppant erősen kezdett: fél perc játék után megszerezte a vezetést, három perccel később megduplázta az előnyét, bő negyed óra elteltével pedig már 4-1-re vezetett. A második harmad elején a Panthers hagyta levegőhöz hagyta a házigazdát, így a Jacketsnek sikerült minimálisra csökkentenie a különbséget. Ezután a vendégek ismét ráléptek a gázra és a második játékrész végére visszaállították a háromgólos különbséget. A befejező húsz percben már csak egy találat született, ezt a meccs legjobbja, Marchment ütötte. Marchment a hat ponttal beállította Olli Jokinen 2007. március 17.-én felállított franchise-rekordját, Lundell pedig az 5 előkészítéssel Barkov 2019. március 8-án elért klubrekordját. Lundell emellett az NHL-történetének 12. újonca, aki öt gólpasszt tudott adni, az aktívak között pedig a negyedik Jevgenyij Malkin, Ryan Nugent-Hopkins és Mathew Barzal mögött. Jonathan Huberdeau két gólpasszt adott és 63 pontjával átvette a vezetést a liga kanadai táblázatán Leon Draisaitltől.

Anton Lundell

Az Edmonton meglepetésre a hosszabbításban kikapott Ottawában, ezzel véget ért a négymeccses győzelmi sorozata. A Senators végig irányította a mérkőzést, kétszer sikerült is a vezetést megszereznie a rendes játékidőben, de az Oilers Connor McDavid és Darnell Nurse találataival egalizálni tudott. A győzelmet végül Tim Stützle szerezte meg a fővárosi gárdának a ráadás 38 másodpercében szerzett góljával.

A hirtelen halál döntött a Little Caesars Arenában is a Detroit?Anaheim összecsapáson, ahol ugyanúgy a hazaiak örülhettek, mint Ottawában. A rendes játékidőben az első és a második játékrész fordulóján három perc alatt volt egy gyors gólváltás a felek között. 1-1 után már csak a ráadásban változott az eredmény Jordan Oesterle jóvoltából, aki 60 mérkőzést követően volt eredményes ismét.