1700. mérkőzését játszotta Joe Thornton

A Florida centere a hatodik játékos, aki elérte ezt a határt. Jakub Vorácek ezredes lett, Gabriel Landeskog triplázott, Nyikita Kucserov visszatért.

A Pittsburgh nagyon simán nyert Philadelphiában 6-2-re, és ezzel egymás után 10. győzelmét gyűjtötte be. A Pittsburgh már az első húsz perc után bebiztosította a győzelmét, már ekkor háromgólos előnyre tett szert a duplázó Bryan Rust vezérletével. Rust mellett később Jake Guentzel is kettőt vágott, Kris Letang három találatot készített elő, Tristan Jarrynek pedig 18 védés is elég volt a győzelem megszerzéséhez. A Pens története során hatodszor nyert meg egymás után legalább tíz meccset, legutóbb a 2012/13-as szezonban.

A Colorado az 5 gólt szerző és összesen 12 pontot gyűjtő első sorának köszönhetően egy hetessel küldte haza a Winnipeget. A Jets a harmadik perc legvégén még megszerezte a vezetést Denverben, de ezután semmilyen ellenállást nem tudott kifejteni, a lavina maga alá temette. Gabriel Landeskog triplázott és egy gólt készített elő, Nathan MacKinnon öt pontot tett a táblára, közte négy gólpasszt, Mikko Rantanen pedig három ponttal gazdagodott. Az Avs a győzelemmel zsinórban a 10. hazai győzelmét szerezte.

Két nagy visszatérő volt a Tampa Bay?Calgary meccsen. A hazaiaknál Nyikita Kucserov lépett jégre közel három hónapos kihagyás után, míg a vendégeknél az a Blake Coleman volt a pályán, aki az elmúlt két szezonban tagja volt a Stanley Kupa-győztes csapatnak és először játszott egykor társai ellen. A visszatérés az orosz szupersztárnak sikerült jobban, aki két gólpasszal vezette győzelemre övéit. Kucserov mellett Ryan McDonagh is két találatot készített elő, Andrej Vasziljevszkij pedig 26 lövést hatástalanított. A győzelemmel a Tampa lett idén az első csapat, amely átlépte az 50 pontos haárt.

A T-Mobile Arenában is volt két nagy visszatérő. A Knights?Rangers összecsapáson a vendégek soraiban ott volt az NHL nehézfiúja, Ryan Reaves, aki először játszott egykori kenyéradója ellen, valamint az a Gerard Gallant, aki a Vegast az első idényében rögtön a fináléig kormányozta. A hazaiak tisztelete csak a kezdő bedobásig tartott: a Vegas ezt követően simán elintézte Gallant jelenlegi csapatát. A Golden Knights 1-1 után rálépett a gázra és zsinórban négy gólt ütve simán győzött 5-1-re. A hazai gárdában Jonathan Marchessault kétszer köszönt be, Reilly Smith két gólpasszt adott, Robin Lehner 18 kísérletet hárított.

A New Jersey Jack Hughes remek játékának köszönhetően verte 3-1-re a Columbust. A 2019-es draft 1/1-es játékosa a Devils az első két találatát előkészítette, a harmadikat maga lőtte, így csapata mindhárom találatából kivette a részét. Az egymás után ötödször pontszerző center mellett Jesper Bratt és Tomás Tatar is odatette magát, ugyanis mindkét játékos neve mellé egy-egy gól és gólpassz került. A Columbus veteránja, Jakub Vorácek az 1000. NHL-mérkőzését játszotta, ezzel csúcstartó az aktív cseh játékosok között. A klub mezében e mérföldkövet korábban csupán Szergej Fjodorov (2005), Vinny Prospal (2011) és Scott Hartnell (2015) érte el.

voracek 1000

A játéknap egyetlen szétlövését a Dallas nyerte a Florida ellen. Az American Airlines Centerben nem sokat törődtek a csapatok a védekezéssel, ugyanis a rendes játékidő végére úgy alakult ki az 5-5-ös végeredmény, hogy minden harmad döntetlenre végződött. A Starsban Gyenyisz Gurjanov vitte a prímet három ponttal, a Panthersben ugyanennyivel végzett az Aleksander Barkov, Aaron Ekblad kettős. A rávezetések során a vendégek kifogytak a lőszerből, a hazaiaknál viszont maradt még töltény a tárban Joe Pavelski és Jason Robertson révén. Az 1700. meccsét játszó Joe Thornton Patrick Marleau (1779), Gordie Howe (1767), Mark Messier (1756), Jaromír Jágr (1733) és Ron Francis (1731) után a hatodik játékos lett, aki elérte ezt a határt.

Glendale-ben is potyogtak a gólok, ahol az Arizona 6-5-re verte a Chicagót. A Gila River Arenában mindkét csapat hullámzó teljesítményt nyújtott: az első két gólt a hazaiak lőtték, majd kettőt a vendégek, amire hárommal válaszoltak a Coyotes játékosai. 5-2 után ismét a Hawks hokisain volt a sor, két találattal 5-4-re zárkóztak fel hat és fél perccel a befejezés előtt. A hosszabbítást azonban már nem sikerült kiharcolniuk, mert a találkozóm mesterhármast szerző Johan Larsson egy üres kapuba lőtt góllal beállította a 6-4-es végeredményt.

A San Josénak öt perc jó játék is elég volt ahhoz, hogy behúzza a meccset Buffalóban. A KeyBank Centerben a Sharks ennyi idő alatt szerzett három gólt az első játékrészben, majd ezt követően csak arra ügyelt, hogy ez az előny ki is tartson a végső dudaszóig. Bob Boughner fiai ezt a feladatot simán megoldották, a Sabres ugyanis csak szűk kettő perccel a befejezés előtt tudta minimálisra csökkenteni a különbséget. A 3-2-re nyerő San Joséban Adin Hill volt a legjobb, aki 37 védéssel járult hozzá diadalhoz.

A Minnesota 3-2-re győzött Bostonban és ezzel véget vetett az ötmeccses nyeretlenségi sorozatának. A Wild három gólt szerzett a TD Gardenben, ezt foglalta keretbe Taylor Hall és Brad Marchand a Bruins részéről. Dean Evason, a Wild mestere mégsem lehetett felhőtlenül boldog a mérkőzés után, mert legjobb játékosa, a találkozón gólt is szerző Kirill Kaprizov az összecsapás derekán vállsérülést szenvedett.

A hazai közönség előtt játszó Los Angeles hiába nyerte meg 48-20-ra a kapura lövéseket, 4-2-re kikapott a Nashville-től. A helyzeteit sokkal jobban értékesítő Predators az első felvonásban két emberelőnyös góllal indította a meccset, amihez hozzácsapott még egyet a második legelején. A találkozót végigtámadó Kings mindent bevetett a fantasztikus napot kifogó Juuse Saros ellen, de csak két gólra futotta az erejéből. A vendégek győzelmét Jakov Trenyin biztosította be egy perccel a befejezés előtt. Saros 46 védéssel egyéni szezoncsúcsot ért el.