A Rangers átvette a vezetést az NHL-ben

A New York-iak pontszámban utolérték a Washingtont, és több győzelmüknek köszönhetően maguk mögé utasították a fővárosi gárdát.

A NHL hétfői játéknapján mindössze egy mérkőzést rendeztek, ezen pedig a hazai jégen játszó New York Rangers Artyemij Panarin hiányában is könnyedén győzött az Edmonton ellen. A Gardenben a Rangers rögtön nekiesett a kanadai gárdának, és Mikko Koskinen hibáját kihasználva a hatodik percben megszerezte a vezetést Alexis Lafreni?re találatával. A gól után a hazaiak tovább rohamozták az Oilers kapuját, sorra alakították ki a helyzeteiket, ám a következő gólra egészen a második harmad legelejéig kellett várni: ekkor Lafreni?re centerezését Barclay Goodrow vágta a hálóba. A New York a folytatásban sem vette le a lábát a gázpedálról, és könnyen el is dönthette volna már ekkor a mérkőzés sorsát, de játékosai háromszor is a vasat találták telibe. A sok kihagyott ziccer hat perccel a második harmad vége előtt bosszulta meg magát, amikor a vendégek Ryan McLeod góljával szépítettek. Az Oilers ezt követően magasabb fokozatba kapcsolt, volt is korongja az egyenlítéshez, de nem tudott élni a lehetőségeivel, a harmad végéig maradt a 2-1. A szünet egyértelműen a New Yorknak jött jobban, hiszen ez megtörte McDavidék lendületét, és rendezhették a soraikat is, ennek köszönhetően a harmadik harmadra már az a Rangers jött ki, amely a mérkőzés első felében volt jégen. A hazaiak alig több mint 3 perc elteltével Chris Kreider emberelőnyös találatával visszaállították a kétgólos differenciát, a játékrész közepén pedig az összesen három pontot szerző Ryan Strome találatával beállították a végeredményt. A Rangers 4-1-re győzött, és sikerének köszönhetően pontszámban nemcsak utolérte a Washingtont, de több győzelmének köszönhetően meg is előzte riválisát.

ryan strome

A szezont 21 meccsből 16 győzelemmel kezdő Edmonton az elmúlt egy hónapban borzalmasan teljesített. A legutóbbi 12 mérkőzéséből csak kettőt nyert meg és mindössze 6 pontot gyűjtött. Ami még hihetetlenebb, hogy az Oilers a Rangers elleni meccset is beleszámolva összesen 14-szer állt vesztésre egy harmad után. Ezekből a mérkőzésekből viszont egyet sem tudott megnyerni és mindössze kétszer tudta megmenteni az egyik pontot. A Rangersben Adam Fox két gólpasszal már 35 pontnál jár, ezzel a hátvédek kanadai táblázatán az első helyre lépett, a tampai Victor Hedmant megelőzve.