Vegasi vereség és vezéráldozat

A Golden Knights nemcsak a Tampa elleni meccset, hanem Mark Stone-t is elvesztette. Steven Stamkos megelőzte Martin St. Louist.

A két kapus közötti különbség, vagy másképp fogalmazva a jobb helyzetkihasználás döntött a Vegas?Tampa Bay összecsapáson, a karácsonyi szünet előtti utolsó találkozón. A T-Moblie Arenában szinte felborult a pálya, hiszen a hazaiak 41-19-re nyerték a kapura lövéseket, de ez csak arra volt elég, hogy a mérkőzés derekáig kontrollálják az összecsapást. A mérkőzésen a Bolts ütötte az elsőt, de a Knights ezt követően átvette az irányítást és a duplázó Mark Stone vezetésével zsinórban három gólt szerzett, ám 3-1 után viszont megsérült az addig kiválóan játszó kapitány, ami alaposan felborította az addig kiválóan játszó hazaiak stratégiáját. A Tampa Bay kijött a szorításból és a játékrész végén 43 másodperc alatt egyenlített. Az utolsó 20 percre rendezte sorait a Vegas, a mezőnyfölényét is megtartotta , de a befejezéseknél rendre pontatlanok voltak a játékosai. A sok kihagyott ziccer a játékrész közepén ütött vissza, amikor Steven Stamkos kihasznált egy emberelőnyt, amivel beállította a 4-3-as végeredményt. A pazarul védő Andrej Vasziljevszkij 38 lövést fogott, Stamkos pedig a 65. győztes gólját lőtte, amivel megdöntötte Martin St. Louis franchise-rekordját.

A tegnapi napra kiírt Philadelphia Flyers?Washington Capitals mérkőzést végül nem rendezték meg, amivel kereken 50-re nőtt az elhalasztott meccsek száma. Az NHL szerdától minden tevékenységet felfüggeszt a karácsonyi szünet végéig, azaz nem lesznek mérkőzések és nem tarthatnak közös edzéseket sem. A játékosok december 26-án térhetnek vissza a csapataikhoz és a tervek szerint egy nappal később, hétfőn 14 találkozóval újraindul minden a normál kerékvágásban.