7 gólt tett a Dallas a fa alá

A Stars minden találatát más-más hokis szerezte. Szerdától a karácsonyi szünet végéig leáll az NHL.

A hétfői játéknap öt találkozójából mindössze egyet rendeztek meg, ezen a Dallas gólzáporos mérkőzésen győzte le a Minnesotát. Az American Airlines Centerben a Stars azonnal nekiesett az ellenfelének és Joe Pavelski, valamint Esa Lindell emberhátrányos találatával három és fél perc után már kettővel ment. A Wild kijött a kezdeti sokkból és a 16. percre sikerült egyenlítenie, majd 2-2 után a házigazdák visszavették a kezdeményezést: még a nyitó harmad vége előtt újra előnyhöz jutottak, a második elején pedig ismét kettőre növelték az vezetésüket Roope Hintz jóvoltából. 4-2 után Kirill Kaprizov még szépített ugyan, de a házigazdák nem követték el még egyszer ugyanazt a hibát: nem engedték vissza a meccsbe a vendégeket, amit egy perc alatt két szerzett góllal nyomatékosítottak is a harmadik játékrész legelején. A meccs hajrájában még volt egy gyors gólváltás a felek között, de ez már csak arra volt elég, hogy a két kapus statisztikáját tovább rontsák. A Wildban Kaprizov 3 pontját és Kevin Fiala 2 gólját igazi csapatjátékkal egyensúlyozta a Dallas, ugyanis 12 játékosa szerzett pontot és mind a 7 találatát más-más szerezte.

Hétfőn már megírtuk, hogy az elmúlt napokban egyre erősödött a pozitív koronavírustesztek száma az NHL-ben. A liga ezért úgy döntött, hogy további mérkőzéseket töröl és a karácsonyi szünet előtt már csak a kedden sorra kerülő Philadelphia?Washington és a Vegas?Tampa Bay találkozókat játsszák le. Ezt követően az NHL minden tevékenységet felfüggeszt a karácsonyi szünet végéig, azaz nem lesznek mérkőzések és nem tarthatnak közös edzéseket sem. A játékosok december 26-án térhetnek vissza a csapataikhoz és a tervek szerint egy nappal később, hétfőn 14 találkozóval újraindul minden a normál kerékvágásban.