Bruce Boudreau csodát tett a Vancouverrel

Az új edzővel továbbra is hibátlan a Canucks, amely hatból hatodik meccsét is megnyerte. Hat vereség után nyert ismét az Edmonton.

A Montreal hazai környezetben vetett véget hétmeccses nyeretlenségi sorozatának, miután büntetőkkel győzött a Philadelphia ellen. A Bell Centerben a hazaiak az első és a harmadik harmadban egy-egy gólt lőttek, a vendégek a középsőben kettőt. 2-2 után már csak egy találat született, ezt a rávezetések során Jonathan Drouin lőtte. A Flyersben Jackson Cates karrierje első gólját lőtte, a Canadiensben Laurent Dauphin öt év után szerzett ismét gólt az NHL-ben.

Victor Hedman és Andrej Vasziljevszkij szállította a Tampa Bay újabb győzelmét, ezúttal az Ottawa ellen. 1-0-s vendégvezetés után a második harmadban a svéd bekk először előkészítette Alex Killorn egyenlítő gólját, majd néhány perccel később maga állította be a 2-1-es végeredményt. Az orosz hálóőr eközben 25 védéssel megszerezte a 63. győzelmét ebben a naptári évben, amivel megdöntötte Marc-André Fleury 2009-ben felállított NHL-rekordját.

vaszilevszkij

A Florida hét játékosa került kovidlistára, ennek következtében csak három sorral tudott kiállni a Los Angeles ellen, aminek nem is lehetett más vége, mint sima vereség hazai jégen. A Panthers még megszerezte a vezetést az első harmad végén, de ezt követően a Kings bedarálta a házigazdát és 4-1-re győzött. Jonathan Quick 41 lövést fogott, Anze Kopitar 59. győztes gólját lőtte és a klub örökranglistáján feljött a második helyre Marcel Dionne mellé. A lista élén Luc Robitaille áll 73-mal.

A Vegas New Jerseyben szerezte meg egymás után harmadik győzelmét, és a hatodikat a legutóbbi hét mérkőzésén. A vendégeket nem rengette meg, hogy a Devils már a második percben vezetést szerzett, a bekapott gól után átvette a kezdeményezést: zsinórban négyet lőtt és összességében 5-3-mal húzta be a meccset. William Karlsson, Dylan Coghlan és Jonathan Marchessault egy-egy gólt és gólpasszt tett a táblára, Robin Lehner 22 védést mutatott be.

Az Islanders minden harmadban egyet lőtt, Szemjon Varlamov 54 másodpercre volt a shutouttól, ennyi pedig elég is volt a New York-i gárdának a győzelemhez a Boston ellen. A 3-1-re végződött összecsapáson a 40 védést bemutató orosz hálóőr mellé a duplázó Cal Clutterbuck tudott felnőni.

Igazi rangadót rendeztek a Bridgestone Arenában, ahol a Nashville és a Colorado egyformán ötös győzelmi sorozattal a háta mögött várta kettejük összecsapását. A várt nagy küzdelem végül elmaradt a csapatok között, a Nashville magabiztosan győzött három gólos különbséggel. A hazai jégen játszó Predators ütötte az első kettőt, innen pedig már nem adta ki a kezéből a vezetést és 5-2-re győzött. A meccs embere Filip Forsberg volt, aki egy találatot előkészített, kettőt pedig maga lőtt, közte a győztes gólt. A svéd csatár 24. alkalommal szerzett legalább három pontot a Preds mezében, ezzel megdöntötte Martin Erat franchise-rekordját.

filip forsberg

Az Edmonton a Columbus elleni győzelemmel tett pontot hatos nyeretlenségi sorozatára. Az Oilers semmi esélyt sem adott az ohiói gárdának: az első játékrész közepén bő három perc alatt hármat vágott és végül magabiztosan nyert 5-2-re. Jesse Puljujärvi emberelőnyben lőtt kettőt 46 szekundum alatt, az előző két mérkőzést pont nélkül záró Connor McDavid két találatot készített elő.

A Nashville és az Edmonton mellett a Vancouver is 5-2-re győzött, mégpedig a San José otthonában. A SAP Centerben az első két találatot a vendégek szerezték, ezt követően felváltva jöttek a gólok egészen 4-2-ig. A sorminta egy perccel a befejezés előtt szakadt meg, miután Jason Dickinson egy üres kapuba lőtt góllal beállította a végeredményt. A vendégeknél Brock Boeser duplázott, J.T. Miller három pontot szerzett, Thatcher Demko 34 lövést védett.

A Carolina a Detroit legyőzésével szerezte meg ötödik sikerét a legutóbbi hat találkozón. A PNC Arenában felváltva voltak eredményesek a csapatok, egy hazai gólra egy vendégtalálat volt a válasz. 3-3 után negyedszer is megszerezte a vezetést a Hurricanes, ekkor viszont már nem tudott egyenlíteni a Red Wings, mi több, másodpercekkel a befejezés előtt Vincent Trochek bebiztosította a hazaiak sikerét. A hazaiaktól Nino Niederreiter kétszer köszönt be, Jack Drury pedig góllal mutatkozott be az NHL-ben.

A játéknap egyetlen szétlövését a Buffalo nyerte Minnesotában, ezzel hét vereség után diadalmaskodott ismét. A Sabres végig irányította a meccset, ennek ellenére a rendes játékidőben csak egyenlítő gólokra futotta az erejéből. 2-2 után viszont a rávezetésekben már jobbnak bizonyult és Tage Thompson találatával megszerezte a pluszpontot.