Kapusok nagy napja az NHL-ben

Jack Campbell, Jake Allen, Carter Hart és John Gibson egyaránt hibátlanul védett. Véget ért a Rangers és a Flames sorozata, továbbra is nyeretlen az Arizona.

A 6 alapembere nélkül felálló Vegasnak esélye sem volt Torontóban, a Leafs kapott gól nélkül húzta be a meccset az Auston Matthews, Mitchell Marner, Jack Campbell trió vezetésével. A tavalyi gólkirály, Matthews ebben az idényben először duplázott, Marner három pontot tett a táblára, Campbell 26 lövést fogott és ebben az idényben először védett hibátlanul. A Toronto hármasa mellett TJ Brodie-t kell megemlíteni, aki 700. mérkőzését gólpasszal tette emlékezetessé.

A Jake Allen, Nick Suzuki páros szállította a Montreal győzelmét a Detroit ellen. Az aktuális Original Six-rangadón Suzuki csapata mindhárom góljából kivette a részét, míg Allen a kapujára tartó mind a 22 lövést megfogta, és az utolsó három mérkőzéséből a másodikat hozta le kapott gól nélkül. A Red Wings az utolsó három mérkőzésén nem tudott győzni.

Az Arizona a tizedik mérkőzését is elvesztette, és egyedüliként a mezőnyben továbbra is nyeretlen. A Coyotes ezúttal a Philadelphiával szemben maradt alul, amelynek gólt sem tudott ütni. A Flyersben Carter Hart 29 védéssel szerzett shutoutot, Claude Giroux és a 700. mérkőzését játszó Sean Couturier egyaránt egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe.

A játéknap negyedik hibátlan kapusteljesítménye az anaheimi John Gibson köthető, aki 28 védéssel nullázta le a New Jerseyt. A kapus mellett Ryan Getzlaf és Troy Terry és tette a legtöbbet a Ducks diadaláért. A kapitány három pontot szerzett és már csak nyolc egységre van az ezres határtól, Terry kétszer köszönt be és kilenc meccsre nyújtotta a pontszerző sorozatát, ami a leghosszabb az idei szezonban a teljes mezőnyben.

john gibson

A Minnesota gólzáporos meccsen, a hosszabbításban győzött az Ottawa ellen. A mérkőzése első felében a csapatok gyakorlatilag nem törődtek a védekezéssel, így fordulhatott elő, hogy a felek összesen nyolc gólt ütöttek igazságosan elosztva. 4-4 után a fennmaradó harminc percben nem született több gól, erre egészen a hosszabbítás harmadik percéig kellett várni. A mindent eldöntő találatot a tavalyi Calder Trophy győztese, Kirill Kaprizov ütötte, akinek ez volt az első találata a szezonban. A Senators az utolsó hat meccséből az ötödiket bukta el.

A Winnipeg saját magának tette nehézzé a győzelmet a Dallas ellen. A Jets ötven percig remekül játszott és kétgólos előnyt épített. Az utolsó tíz percre azonban kiengedett, a Stars pedig megérezve a lehetőséget Jason Robertson és Tyler Seguin révén megmentette az egyik pontot. A hosszabbítás nem hozott gólt, így jöhettek a rávezetések, ahol a hazaiak Kyle Connor és Mark Scheifele góljaival megszerezték a pluszpontot.

Vancouverben ért véget a Rangers ötmeccses idegenbeli sikersorozata. A New York-iak ugyanúgy kétgólos fórból várták a befejező etapot mint a Winnipeg, de bealudtak a játékrész elején, a Canucks pedig pillanatok alatt kihasználta a lehetőséget J.T. Miller és Vaszilij Podkolzin révén. Az utolsó negyedórában mindkét csapatnak rengeteg lehetősége volt arra, hogy lezárja a mérkőzést, erre azonban csak a ráadás harmadik percében került sor, amikor J.T.Miller egy szólót követően a kipattanót húzta be a Rangers kapujába. A Vancouver legutóbb 2019. október 22-én tudott úgy nyerni, hogy a harmadik harmadban kétgólos hátrányban volt.

A Nashville a Calgary legyőzésével nemcsak megszerezte egymás után a negyedik sikerét, de lezárta ellenfele hatos győzelmi sorozatát is. A hazai pályán játszó Flames kétszer még egyenlíteni tudott a rendes játékidőben, harmadszorra viszont már nem volt erre lehetősége, mert Matt Duchene a hirtelen halál második percében vette be a hazaiak kapuját. Sean Monahan a 600. meccsét játszotta a Calgaryban, ezzel a 11. helyen áll a franchise örökranglistáján.

A hazai jégen játszó San José a nyitó és a záró harmadot megnyerte a Buffalo ellen, a középsőt pedig döntetlenre adta, így összességében elmondható, hogy megerőltetés nélkül tartotta otthon a pontokat. James Reimernek mindössze 25 védés elég volt a győzelem megszerezéséhez, Tomas Hertl kettőt lőtt és előkészítette a karrierje első gólját szerző Ryan Merkley találatát.