A Nashville elvette a Minnesota veretlenségét

Roman Josi 4 pontot szerzett a Wild ellen. Lucas Raymond triplázott, tovább zuhant a Chicago.

Az egygólos különbség ellenére a Bruins izgalommentesen nyert a San Jose ellen. A Bruins negyedóra elteltével már hárommal ment, és ezt a különbséget a Sharks szépítő találata után is gyorsan visszaállította a második harmad elején. 4-1 után a fekete-sárgák biztosan tartották az eredményt, a részükről még az is belefért, hogy a hajrában kiengedjenek és a háromgólos előnyből kettőt leadjanak. A Bostonban a Brad Marchand, David Pastrnák, Derek Forbort hármas egyaránt góllal és gólpasszal zárt, Linus Ullmark 23 lövést fogott.

A Nashville győzött Minnesotában és ezzel elvette vendéglátója veretlenségét. A Predators gyorsan bebetonozta sikerét: 13 perc után már 3-0-ra vezetett, többek között két emberelőnyös gólnak köszönhetően. A vendégek ezt követően sem lassítottak, végül sima 5-2-vel zárták le a Wild sorozatát. A kapitány Roman Josi négy, Matt Duchene három pontot jegyzett, Ryan Johansen duplázott. A legnagyobb figyelem azonban mégsem ezt a három játékost kísérte, hanem az NHL-ben most bemutatkozó Connor Ingramot. A 24 éves hálóőr 33 lövést fogott és Pekka Rinne után a Nashville történetének második kapusa lett, aki győzelemmel debütált.

josi ingram

A Chicago hazai pályán szenvedett vereséget a Detroittól, így hat mérkőzést követően is nyeretlen. A United Centerben az első harmadban még csak egy-egy gól született, a másodikban viszont eldőlt a találkozó, ezt az etapot 4-1-re nyerte a Red Wings. A befejező húsz perc ismét döntetlenre végződött, de ez már érdemben nem befolyásolta a mérkőzést. A vendégeknél Tyler Bertuzzi és Dylan Larkin három-három ponttal zárt, az újonc Lucas Raymond pedig egy gólpassz mellett mesterhármast ütött élete hatodik NHL-bajnokiján. A 19 esztendős svéd támadó ezzel hat meccs után 7 ponttal áll, s a Detroit történetének második 20 év alatti játékosa lett, aki triplázni tudott, előtte ez csak a klublegenda Steve Yzermannek sikerült.

Ilja Szorokin shutoutjával győzött az Islanders Vegasban. A Golden Knights óriási fölényben játszott a meccsen, de hiába nyerte 42-26-ra a kapura lövéseket, képtelen volt bevenni a bámulatosan védő orosz ketrecét, aki zsinórban második meccsét hozta le a kapott gól nélkül. A New York-iak kevés helyzetükből viszont kettőt is gólra váltottak: először Josh Bailey révén a meccs elején, majd a harmadik harmad derekán Mathew Barzal jóvoltából.