A San José és az Edmonton őrzi a veretlenségét

A Buffalo viszont elvesztette, így a Sharks és az Oilers mellett már csak a Florida, St.Louis, Carolina, Minnesota négyes makulátlan.

A San José győzelemmel távozott a Toronto otthonából, ennek köszönhetően 2013 után kezdte ismét négy sikerrel a szezont. A Scotiabank Arenában az első felvonásban még nem találtak a kapuba a csapatok, a másodikban viszont felváltva voltak eredményesek kilenc perc alatt ötször is. A befejező 20 percre 3-2-es vendégvezetéssel fordultak a felek, itt azonban megszakadt a sorminta, mert Jonathan Dahlen először kettőre növelte a San José előnyét. A harmad derekán John Tavares idei első góljával még szépített a Leafs, az egyenlítés viszont már nem jött össze, Logan Couture egy üres kapus góllal lezárta a meccset.

Odahaza vesztette el a veretlenségét a Buffalo. A KeyBank Centerben a Boston vizitált, a vendégek a három pontot szerző Charlie Coyle vezetésével könnyedén győztek 4-1-re. A csatár mellett a tavaly még a Sabresben védő Linus Ullmark tette oda magát, aki 35 lövést fogott és csak öt percre volt attól, hogy lenullázza egykori csapatát.

Az Edmonton győzni tudott Las Vegasban és fennállása során negyedszer kezdte öt győzelemmel a szezont. Az Oilers győzelmének a kulcsa az ismét parádésan játszó Leon Draisaitl, Zach Hyman, Connor McDavid trió volt, amely az öt gólból négyet hozott össze és összesen hét ponttal járult hozzá a győzelemhez. A Golden Knights 45 percig tudta ellensúlyozni a a hármas tempóját, 3-3 után az utolsó negyedórában viszont már képtelelen volt válaszolni a trió góljaira. McDavid 5 meccs után már 13 pontnál jár: ennél jobb kezdést csak Wayne Gretzky tudott felmutatni az Edmontonban, aki 1983-ban 15, 1986-ban 14 egységgel állt.

A Dallas a csapata minden góljában szerepet vállaló Miro Heiskanen vezetésével győzött a Los Angeles ellen. A Stars hátvédje először gólpasszt adott Tyler Seguin emberelőnyös góljánál, majd saját maga volt eredményes fórból, zárásként pedig Gyenyisz Gurjanov győztes találatát készítette elő a hirtelen halálban. Heiskanen a mérkőzésen megszerezte karrierje 100. pontját, amihez 210 mérkőzésre volt szüksége. Ez a franchise negyedik leggyorsabb teljesítményes a hátvédek között John Klingberg (145), Craig Hartsburg (170) és Brad Maxwell (170) mögött.