Chytil-triplával győzött a Rangers

A cseh center a harmadikat a hosszabbításban lőtte. Véget ért az előszezon, négy nap múlva élesben játszanak a csapatok az NHL-ben.

A Buffalo meglepetésre győzni tudott a Detroit otthonában. A 3-1-es sikerérét a legtöbbet Zemgus Girgensons tette, aki a második harmad végén emberhátrányban szerzett győztes gólt.

A helyzetkihasználás hatékonysága döntött a Nashville javára a Carolna ellen. Míg a Hurricanes 37 lövésből csak három gólt ért el, addig a hazai jégen játszó Preds 17 kísérletből négyszer is eredményes volt. A négy gólt más-más játékos lőtte, háromnál gólpasszost sem jegyeztek fel.

A Tampa Bay két késői emberelőnyös góllal harcolta ki a 4-2-es győzelmet a Florida ellen. Az állami rangadón Pat Maroon kettőt vágott, Ondrej Palat három gólpasszt adott, Andrej Vasziljevszkij Vezina-formát mutatva 45 lövést fogott.

A Colorado saját közönsége előtt verte könnyedén 4-2-re a Dallast. Az Avalanche első sora, a MacKinnon, Rantanen, Landeskog trió három gólt és összesen öt pontot tett a közösbe, Jonas Johansson 18 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A Chicago is simán elintézte 5-1-re a Minnesotát. A Blackhawks kapitánya, Jonathan Toews első két gólját lőtte az előszezonban, míg Alex DeBrincat és a nyáron a Columbustól megszerzett Seth Jones egyaránt három ponttal zárt.

toews

John Tavares és Morgan Rielly egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá a Toronto sima 4-1-es sikeréhez az Ottawa ellen. A Maple Leafs-szurkolók öröme mégsem lehetett felhőtlen a meccs után, Ilja Mihejev ugyanis kézsérülést szenvedett az első harmad végén, és a későbbiekben már nem tért vissza a jégre.

A Pittsburgh a hosszabbításban győzött 4-3-ra Columbusban. A Penguins az utolsó kilenc percben ledolgozta kétgólos hátrányát Bryan Rust és Teddy Blueger találataival, majd a ráadásban Jason Zucker emberelőnyös góljával a győzelmet is behúzta.

Semleges helyszínen, a Connecticut állambeli Bridgeportban rendezték a New York-i városi rangadót, amely a Rangers 5-4-es győzelmével zárult. Az Islandersben Mathew Barzal és Anders Lee duplázott, ám ez is kevés volt, hogy ellensúlyozza Filip Chytil játékát. A cseh center mesterhármassal zárt, a harmadikat a hosszabbításban szerezte emberelőnyben.

A játéknap egyetlen shutoutját Adin Hill szállította, aki 25 védéssel nullázta le a Vegast. A San José kapusa mellett Kevin Labanc emelkedett ki a mezőnyből, aki egy-egy góllal és előkészítéssel vette ki a részét a 4-0-s diadalból.

Az Edmonton a 3-2-es végeredmény ellenére gond nélkül győzött Vancouverben. Az Oilers az Evan Bouchard, Brendan Perlini, Kailer Yamamoto trió találataival már hárommal ment, a Canucks csak ezt követően, az utolsó hat percben tudta szorosabbá tenni a mérkőzést. Az előző szezont a svájci Ambr?-Piottában töltő Perlini hatodszor volt eredményes az elmúlt heteket tekintve, ezzel a teljes előszezon legeredményesebb játékosa lett.

A forduló egyetlen szétlövést hozott, ezt az Anaheim húzta be a Los Angeles csarnokában. A Staples Centerben minden játékrész 1-1-re végződött, így 3-3 után jöhetett a ráadás. A rávezetések során a korábban duplázó Gabriel Vilardi hiába talált be ismét, ám a Ducks Kevin Shattenkirk és Max Comtois góljaival fordítani tudott.