Ovecskinnek 2 perc hoki után megsérült a térde

A Washington nélküle is nyerni tudott a Philadelphia ellen. 7-et lőtt a St. Louis.

A Calgary az első harmadban szerzett két gyors emberelőnyös góllal alapozta meg a 3-1-es sikerét a Winnipeg ellen. A Flamesben Rasmus Andersson mindhárom találtban benne volt előkészítőként, Jacob Markström 22 lövést fogott.

A St. Louis 7-3-ra verte a Columbust. A saját közönsége előtt játszó Blues igazi csapatmunkával győzött, minden gólját más-más játékos ütötte. 6-0 után a hazaiak kiengedtek a végjátékban, így a vendégek a duplázó Emil Bemström révén kozmetikáztak a végeredményen.

A Washington 5-3-ra verte a Philadelphiát, úgy, hogy Alekszandr Ovecskinnek alig több mint 2 perc jégidő jutott. A fővárosiak kapitánya Travis Konecnyvel ütközve sérült meg, és az első jelentések szerint erősen kérdésessé vált, hogy játszhat-e a Rangers elleni jövő szerdai szezonnyitón. A Capitals erejét mutatja, hogy az esetet követően a vezére nélkül is nyerni tudott, mégpedig úgy, hogy az öt góljából hármat a záró játékrészben szerzett.