A Villach ellen maradna 100%-os a Fehérvár

A két csapat az új ICEHL-szezon első fordulójában már találkozott, akkor magyar győzelem született.

Az osztrák bázisú nemzetközi bajnokság sorsolásának szeszélyes mivolta folytán a 4. fordulóban már másodszor csaphat össze a Hydro Fehérvár AV19 és a Villacher SV, ráadásul ismét az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Az ICEHL-tabella éllovasa eddigi sikereit éppen a VSV ellen alapozta meg, amikor is 9 nappal ezelőtt 5-1-gyel küldte haza ellenfelét. Azóta Kevin Constantine együttese legyűrte az újonc Val Pusteriát, majd idegenben fordított 0-2-ről és 1-3-ról egy nagyszerű 3-0-s harmadik harmaddal Bécsben, így jelenleg a mezőny egyetlen 100%-os alakulataként tartózkodik a topon. Ami nem kevésbé fontos, az az, hogy a Fehérvár általában nemcsak eredményesen, hanem látványosan és meggyőzően is jégkorongozik, kulcsemberei egyenletesen ígéretes formát mutatnak, illetve az új igazolások is gyorsan beilleszkedtek. Ennek kapcsán annyit jegyeznénk meg, hogy a védő Josh Atkinson 2+3-mal és +7-tel áll, két gólt pedig rajta kívül Terbócs István és Gleason Fournier szerzett még Anze Kuralt mellett, továbbá máris 15-en irakoztak fel a pontszerzők közé. A VSV a fehérvári 1-5 után két hazai meccset játszott, előbb 2-0-ra verte a Linzet, majd 3-2-re kikapott a már szintén említett Val Pusteriától, egyelőre tehát nem igazán találja a fonalat, következésképpen 11. helyezettként vizitál hazánkban ismét. A Fehérvár videós előzetesében Kiss Dávid másodedző és Anze Kuralt beszélt várakozásairól.