Robin Lehner 27 védéssel tért vissza

A Vegas hosszabbításban verte a Montrealt, és ezzel egyenlített a Stanley Kupa-elődöntőben.

A párharc negyedik mérkőzése előtt az volt a kérdés, hogy Peter DeBoer bizalmat szavaz-e a legutóbb pályafutása talán legnagyobb hibáját elkövető Marc-Andre Fleurynek. A Golden Knights mestere nemmel szavazott erre a dilemmára, így a vendégek kapujába az a Robin Lehner állt, aki a Colorado elleni csata első mérkőzésén szerepelt legutóbb, amikor is a Vegas 7-1-es vereséget szenvedett. A Montreal ezzel szemben semmit nem változtatott, egymás után az ötödik meccsen állt fel ugyanazzal a kerettel. Hazai rohamokkal indult a találkozó, de a három hetet pihenő svéd hálóőr nem okozott csalódást, ő tartotta meccsben a csapatát a sokkal aktívabb Montreal ellen. Az első harmadban mindössze 4 kapura lövésig jutó Vegas a második játékrészben több életjelet mutatott a támadásokban, de még ekkor is a hazaiak felé billent a mérleg nyelve. A Canadiens akciói az etap legvégén értek góllá, amikor Paul Byron tökéletesen fejezett be egy szólót. A befejező húsz percre taktikát váltott a kényszerhelyzetbe került Vegas, amelynek egy újabb vereséggel minimálisra csökkentek volna döntőbe jutási esélyei. Mentek előre Stone-ék, és erőfeszítéseiket a harmad derekán siker koronázta. William Karlsson tette vissza a pakkot a kapu mögül, a berobbanó Brayden McNabb pedig megtalálta a rést a rövid oldalon, és megszerezte első gólját az idei playoffban. 1-1 után a hirtelen halál nem tartott sokáig, Nicolas Roy a 78. másodpercben lezárta a meccset. Egy kapu előtti kavarodás végén a vegasi első kísérletét még hárította Price, a kipattanóra azonban nem ért oda, Roy a keresztvas alá emelte a korongot. A Golden Knights 2-1-re győzött, a csapatok összesítésben 2-2-ről folytatják Vegasban.

Az egyenlítő gólt szerző McNabb a Vegas hetedik hátvédje, aki az idei rájátszásban gólt szerzett. Ez NHL-rekordbeállítás, ami korábban csak öt csapatnak sikerült a liga történetében: az Edmonton Oilersnek (1987), a Calgary Flamesnek (1988), a Pittsburgh Penguinsnek (1991), a Washington Capitalsnek (1994) és a Boston Bruinsnak (2019).