A Colorado 7-et vágott a Vegasnak

Cale Makar 4 pontot szerzett a konferencia-elődöntő nyitányán. A Tampa Bay nagy csatában verte a Carolinát.

Peter DeBoer, a Vegas edzője komoly változtatást eszközölt a Colorado elleni mérkőzés előtt. Az előző körben a Minnesota ellen sokat bizonytalankodó és hullámzó teljesítményt nyújtó Marc-Andre Fleury helyett a közel egy hónapja pihentetett Robin Lehnert nevezte kezdő kapusnak. A meglepetésnek szánt csere nem jött be, az Avalanche egy hetessel szórta meg a svédet, és könnyedén behúzta a párharc első felvonását. A első játékrész végén még csak kettőnél jártak a hazaiak, majd ezután gyorsan nyílt az olló, ennek köszönhetően a felénél már öt volt a különbség. William Karlsson gólja megmentette a vendégek becsületét, ám Nathan MacKinnon pillanatok alatt visszaállította a különbséget. A befejező játékrészre már csak egy gól maradt, ezt a meccs legjobbja, az összesen négy ponttal záró Cale Makar szerezte. A duplázó és összesen 3 pontig jutó MacKinnon 8 találattal vezeti a mesterlövészek listáját a playoffban, a kanadai táblázaton pedig befogta a 12 egységgel álló Nyikita Kucserovot.

A Central-csoport döntőjének első mérkőzésén a Tampa Bay hatalmas küzdelemben verte a Carolinát 2-1-re. Mindkét kapus fantasztikus munkát végzett, Andrej Vasziljevszkij és Alex Nedeljkovic is csak egyszer-egyszer kapitulált a végjátékig. Az első gól a mérkőzés felénél született, ezt Brayden Point szerezte emberelőnyből. A válasz Jake Bean részéről érkezett szintén létszámfölényben, a harmadik harmad elején. 1-1 után érezhető volt, hogy egyetlen további találat fog dönteni. Ez így is lett: Barclay Goodrow szerezte egyéni akció végén. A meccs embere a győztes gólt szerző center mellett a 37 lövést hárító Vasziljevszkij volt.