Az Islanders máris elvette a Tampa pályaelőnyét

A meccs legjobbjává választott Szemjon Varlamovnak, a New York-iak kapusának egy percnél is kevesebb hiányzott a shutouthoz.

Az Islanders 2-1-re nyert a Tampa Bay Lightning elleni eldöntő első felvonásán, és ezzel egymás után negyedik győzelmét érte el a rájátszásban. A csapat a mérkőzés teljes időtartama alatt szinte tökéletesen hozta a Trotz-éra alatt látott stílusát: a zárt védekezéséből indított életveszélyes kontrákkal operált. A rendszer olyan tökéletesen működött az Amelie Arenában, hogy a bajnokcsapat valamire való nagy gólhelyzetet nem is tudott kialakítani a a hatvan perc során. Sokat mondó adat, hogy a Tampa két legjobbja, Steven Stamkos és Nyikita Kucserov mindössze egy-egy kaput eltaláló lövésig jutott, a góllövőlistát vezető Brayden Point pedig kettőig. Az Islanders közben több helyzetet is kidolgozott, és sokkal veszélyesebben játszott, ezzel együtt mindkét góljához kellett a hazaiak hibája. Az első találatnál a Bolts elcserélte magát, és a Bailey indításával kilépő Barzal nem hibázta el a szólót. A hátrányba került Tampa próbálta felpörgetni a meccset, de a zártan védekező Islandersen továbbra is képtelen volt fogást találni. A vendégek eközben egy újabb hibát megbüntetve a harmadik harmad elején megduplázták előnyüket: Ryan Pulock a kék vonalról lőhetett, a kilátásban senkitől sem zavartatott Andrej Vasziljevszkij mégsem tudta megfogni a korongot. A fennmaradó negyed órában a New York-iak tökéletesen ölték az órát, és csak arra vigyáztak, hogy megtartsák az előnyüket. Ezt végső soron megoldották, bár az utolsó másfél percre emberhátrányba kerültek, és a Tampa a kapusát lehozva 6 a 4 ellen szépített. Többre azonban nem futotta a címvédő erejéből, az Islanders 2-1-re győzött a 30 védést bemutató Szemjon Varlamov vezérletével.

NHL: Washington Capitals at New York Islanders