54 év után verte playoffban a Toronto a Montrealt

A Maple Leafs és az Islanders egyenlített, a Tampa Bay és a Vegas egy lépésre van a második körtől.

A Lightning könnyedén verte 6-2-re állami riválisát, így már csak egy lépést kell megtennie a második körhöz. A találkozón a 4-4 pontot szerző Alex Killorn, Nyikita Kucserov páros mellett a kapusok teljesítménye is döntőnek bizonyult. Míg a Lightningban Andrej Vasziljevszkij 39 védéssel zárt, addig a Panthersban a 14 lövésből ötöt kapó Szergej Bobrovszkijt a 28.percben lecserélték. Jon Cooper, a címvédő edzője a fölényes győzelem ellenére nem lehetett felhőtlenül boldog, mert a hajrában először Anthony Duclair szabálytalankodott alattomosan Kucserovval szemben, majd Patric Hörnqvist tette ugyanezt Mihajil Szergacsovval. A két esetnek két következménye lett: egyrészt a rájátszásban 4 találkozón 9 ponttal álló csatár, illetve a hátvéd is megsérült, másrészt a meccs óriási tömegverekedéssel zárult.

A Vegasnak is csak egy siker hiányzik a második körhöz, miután a Minnesota elleni párharc negyedik meccsén 4-0-ra nyert, és összesítésben 3-1-re módosította az állást. Akárcsak Tampában, itt is döntőnek bizonyult a két kapus közötti különbség, hiszen a hazaiaknál Cam Talbot 17 védésből hármat kapott, ellenben a másik oldalon Marc-Andre Fleury 35-öt fogott és hibátlanul védett. A Golden Knightsban Fleury mellett a duplázó Nicolas Roy és az emberhátrányban gólt szerző Mark Stone emelkedett ki. A meccs legjobbjának választott kapus a 16. shutoutját szerezte, ezzel az örökranglistán feljött a harmadik helyre Curtis Joseph mellé.

playoff shutout

A New York Islanders simán intézte el 4-1-re a Pittsburghöt, ezzel egyenlített a párharcban. A New York-iak igazi csapatmunkával és Ilja Szorokin bravúrjaival hozták a mérkőzést. Az Islanders 10 játékosa szerzett pontot, egyedül Oliver Wahlström jutott kettőig. A kapuban az előző két mérkőzést elbukó Varlamov helyét az első meccsen győztes Szorokin foglalta el, aki 29 védéssel járult hozzá a sikerhez, és alig több mint két percre volt a shutouttól.

Az Islanders mellett a Toronto is egyenlített, miután egyoldalú mérkőzésen 5-1-re verte a Montrealt. A Canadiens ütötte a meccs első gólját, de ezután Jack Campbell lehúzta a rolót, és összesen 22 védéssel járult hozzá a győzelemhez. A mezőnyjátékosok közül a három ponttal záró Auston Matthews és a kettővel végző William Nylander emelkedett ki. A Leafs 1967. május 2-án tudott utoljára nyerni a Montreal ellen a playoffban, akkor a finálé hatodik mérkőzésén, ami akkor Stanley Kupa-győzelmet ért számára.