Phil Kessel megszerezte a 900. pontját

Második az aktív amerikai játékosok rangsorában. A Carolina megnyerte a csoportját, a St. Louis bejutott a rájátszásba.

Fontos győzelmet szerzett a Dallas a Tampa Bay otthonában. A bajnok számára tarthatatlannak bizonyult a Joe Pavelski, Roope Hintz, Joel Kiviranta sor, amely 4 góllal és összesen 9 ponttal járult hozzá a Stars 5-2-es győzelméhez. A dallasiak két pontra megközelítették a még rájátszást jelentő negyedik helyen álló Nashville-t. Mindkét csapatnak két mérkőzése van hátra: a Dallas kétszer találkozik a Chicagóval, a Nashville kétszer a Carolinával.

A Washington hazai pályán kapott ki 4-2-re a Philadelphiától, amivel gyakorlatilag elvesztette az esélyét, hogy a Keleti-csoport élén álló Penguinst befogja. A Flyers a második harmadban Wade Allison duplájával lépett el 3-1-re, és ez döntőnek bizonyult. A fővárosiaknak egy mérkőzéssel a befejezés előtt két pont a hátrányuk a Pittsburgh mögött, utóbbi ráadásul még kétszer lép jégre.

A Detroit kétgólos hátrányból nyert Columbusban. A Red Wings a 34. percig állt mínusz kettőre, de aztán megrázta magát, és három perc alatt fordított, amihez hozzácsapott még kettőt a befejező játékrészben. Az 5-2-es sikerből Valtteri Filppula három előkészítéssel, Thomas Greiss 22 védéssel, Joe Veleno karrierje első találatával vette ki a részét.

Az Arizona ugyanilyen forgatókönyv szerint nyert San Joséban. A Coyotes a két bekapott gólra öttel válaszolt, így szintén 5-2-re győzött. A vendégeknél Conor Garland neve mellé három egység került, Jan Jenik és Victor Söderström első találatát szerezte az NHL-ben, a győztes gólt szerző Phil Kessel a 900. pontját jegyezte. A 15. idényét taposó szélső 13. az amerikai születésű játékosok között, az aktívak rangsorában pedig második Patrick Kane mögött.

A Minnesota hosszabbításban győzött Anaheimben, megőrizve az esélyét arra, hogy a csoport második helyén végezve hazai környezetben kezdje a rájátszást. A rendes játékidőben a hazaiaknál Adam Henrique vitte a prímet, akinek a játékát a vendégektől az ugyanúgy góllal és gólpasszal záró Joel Eriksson Ek ellensúlyozta. A meccs legjobbja címet egy harmadik játékos kapta: Kirill Kaprizov, aki a ráadás 17. másodpercében a saját kipattanóját verte be. Kaprizov 27 találattal áll, ez kereken feles gól/meccs átlagot jelent, ami az újoncokat tekintve az elmúlt két évtized harmadik legjobb eredménye.

kaprizov goal_game

A St. Louis kikapott a hosszabbításban Las Vegasban, de a megszerzett egy ponttal is biztosította a helyét a playoffban. A Bluesnak megvolt a lehetősége, hogy begyűjtse mind a két egységet, de leadta kétgólos előnyét. A Golden Knights 1-3 után Alec Martinez és Nicolas Roy találataival jött vissza a meccsbe, majd a ráadás befejezése előtt 18 másodperccel a győzelmet is megszerezte Jonathan Marchessault révén. A St. Louis a 44. alkalommal kvalifikálta magát az egyenes kieséses szakaszra, ez a legtöbb az NHL-ben a nem Original Six-csapatok között.

A Los Angeles a kezdés után három, illetve a befejezés előtt szintén három perccel volt eredményes a Colorado ellen, ami arra volt elég, hogy keretbe foglalja a vendégek góljait. Az Avalanche a kisebb sérüléssel bajlódó Nathan MacKinnon nélkül lépett jégre, aki helyét a két gólpasszt kiosztó Andre Burakovsky foglalta el. A svéd csatár mellett Cale Makar érdemel említést, ő a Colorado történetének első olyan hátvédje, aki első két évében legalább 40 pontig jutott.