Fleury utolérte Luongót, és már harmadik

A Vegas kapusa a 489. sikerét szerezte. Az Islanders oda-vissza lenullázta a Rangerst. Miller győzelemmel búcsúzott.

A Bostonba látogató Buffalo a játék egyetlen szegmensében sem tudott méltó ellenfele lenni a fél lábban már a rájátszásban lévő házigazdának. A Bruins úgy győzött 6-2-re, hogy 24-gyel több kapura lövése volt. A féltucat gólból Craig Smith hármat vállalt, David Krejci ugyanennyit készített elő. A Bostonnak a következő hat mérkőzésen 1 pontot kell szereznie a playoffhoz.

Dupla shutout volt Detroitban, a Red Wings és a Lightning sem tudott betalálni 65 perc alatt. A hazaiaknál Thomas Greiss, a vendégeknél Curtis McElhinney védett hibátlanul. A büntetőlövések során váratlanul kinyílt a gólzsák, az első négy játékos kivétel nélkül bevágta a rávezetését. A döntésre a nyolcadik körig kellett várni, amikor Yanni Gourde hibája után Sam Gagner megszerezte a pluszpontot a hazaiaknak.

Majdnem 0-0 volt a vége a Bridgestone Arenában is, nem született gól a rendes játékidőben a Nashville?Dallas összecsapáson. A gólcsendet a ráadás utolsó előtti percében Erik Haula törte meg, aki Mattias Ekholm tökéletes centerezését vágta be. A Predators kapujában Juuse Saros 28 védéssel zárt.

Az Islanders három nap alatt másodszor nullázta le a Rangerst. A shutoutot ezúttal is Szemjon Varlamov szállította, aki a szezonban négyszer védett hibátlanul a városi vetélytárs ellen. Az orosz az ezt megelőző két mérkőzésén is shutouttal zárt, így összességében 214 perce érintetlen a kapuja, amivel megdöntötte Chico Resch 178 perces rekordját. Varlamov 7 shutouttal vezeti az NHL tabelláját.

NHL: Washington Capitals at New York Islanders

A Pittsburgh a Washington vendégeként nyert 3-0-ra, ennek köszönhetően a két csapat helyet cserélt a Keleti-csoport élén. A Penguisben Bryan Rust kettőt vágott, Tristan Jarry 24 védéssel ért el shutoutot. Négy mérkőzéssel a befejezés előtt Crosbyéknak két pont az előnyük, de Ovecskinéknek eggyel több találkozójuk van hátra. A végelszámolásnál pontegyenlőség is lehet a két csapat között, ebben az esetben a több győzelem döntene.

Egymás után harmadszor győzött a New Jersey, mindhárom alkalommal a Philadelphia ellen. A Devils a két szoros siker után ezúttal simán nyert 4-1-re oly módon, hogy Mackenzie Blackwood alig több mint egy percre volt a shutouttól. A Devils kapusa mellett a két-két pontot szerző Jegor Sarangovics, Jack Hughes páros emelkedett ki a mezőnyből.

A Carolina hosszabbításban nyert a Columbus ellen, ezzel 10 meccsesre nyújtotta pontszerző sorozatát. Az első harmad mindkét oldalon egy-egy gólt hozott. Ezután a kapusok kerültek főszerepbe, a ráadás utolsó percéig Alex Nedeljkovic és Elvis Merzlikins is hibátlanul védett. A meccset Dougie Hamilton döntötte el, aki Nedeljkovic kapus csodapasszát váltotta gólra egy szóló végén.

Kétgólos hátrányból nyert a Montreal az Ottawa ellen. Az utolsó harmadban a Senators játékosainak feltörte a hátát a háló, a Canadiens ugyanis 18-3-ra nyerte a kapura lövéseket. A nyomást nem is bírta a fővárosi gárda, a Habs az utolsó 10 percben ledolgozta a különbséget Jeff Petry és Tyler Toffoli góljaival. A hirtelen halálra is kitartott a rekordbajnok lendülete, ahol az élete első gólját szerző Cole Caufield találatával szerezte meg a győzelmet.

A kipukkadó Vancouver sima 5-1-es vereségbe futott bele Torontóban. Mitchell Marner két találatot készített elő, Jack Campbell 26 lövést fogott, a góllövőlistát toronymagasan vezető Auston Matthews kétszer köszönt be, ezzel már 38 találatnál jár. Matthews az 5 az 5 elleni játékban (25) és az egyenlő létszám mellett született gólokban (28) is listavezető.

Fölényes győzelemmel búcsúzott közönsége elől a visszavonulását bejelentő Ryan Miller. Az Anaheim 6-2-re verte a Los Angelest, amihez a veterán hálóőr 23 védéssel járult hozzá. A 391. sikerét jegyző Miller mellett a diadalért az egyaránt három-három ponttal záró Danton Heinen, Jacob Larsson páros tette a legtöbbet.

ryan miller

A Coloradónak hiába volt 19-cel több kapura lövése, csak szoros meccsen tudott győzni a San José ellen 4-3-ra. Minkét oldalon volt két-két játékos, aki góllal és gólpasszal végzett: a hazaiaknál Mikko Rantanen és Nathan MacKinnon, a vendégeknél Tomas Hertl és Alekszandr Barabanov. A négy mezőnyjátékos mellett az újonc kapus, Josef Korenar játszott kiemelkedően, ám 40 védése is kevés volt a Sharks pontszerzéséhez. A Colorado az utolsó 15 hazai mérkőzésén 29 pontot gyűjtött a lehetséges 30-ból.

A Minnesota a héten harmadszor találkozott a St. Louiszal, és csak először sikerült begyűjtenie mindkét pontot. Sokáig úgy nézett ki, hogy a Blues a harmadik sikerét is behúzza, de a Wild jobban bírta a végjátékot, és a hosszabbításban megszerezte a győzelmet. A Minnesota az utolsó öt percben Nico Sturm és Jonas Brodin találataival egyenlített, a ráadásban pedig Kevin Fiala gólja döntött.

A Florida saját magának tette nehézzé a győzelmet Chicagóban. A Panthers ütötte a mérkőzés első két gólját, de ezután kiengedett, a Blackhawks pedig egyenlített. A Panthers meg tudott újulni, és 66 másodperc alatt hármat ütve ismét biztonságban érzhette magát. Ám ezután ismét magára húzta vendéglátóját, a Hawks pedig két újabb góllal nyílttá tette a végét. A Hawksnak 18 másodpere maradt az egyenlítésre, ez kevésnek bizonyult a pontszerzéshez. A Florida legjobbja a két ponttal záró Sam Bennett volt, az ő megszerzése eddig telitalálat. A center a Calgaryban 38 meccsen 12, a Panthersben 9 találkozón 13 pontot gyűjtött.

Majdnem elszórakozta a győzelmet a Vegas az Arizona otthonában. A Golden Knights az első két harmadban egy-egy gólt szerzett, de a befejező húsz percben elkényelmesedett, ezt két góllal büntette a Coyotes. A hosszabbításra ismét a régi arcát mutatta a ligaelső, lövést sem engedélyezett ellenfelének, és végül Jonathan Marchessault góljával a győzelmet is megszerezte. A 19 védéssel záró és 489 sikernél tartó Marc-Andre Fleury előtt már csak Martin Brodeur (691) és Patrick Roy (551) áll a győzelmi rangsorban, Roberto Luongo immár mögötte van.

Connor McDavid és Leon Draisaitl döntötte el a soros albertai rangadót. Az Oilers kettőse két nappal ezelőtt pont nélkül zárt a Calgary ellen, most viszont együttesen 7 egységet szorgoskodtak össze a 4-1-re megnyert mérkőzésen. A kanadai táblázatot hatalmas fölénnyel vezető edmontoni kapitány neve mellé egy gól és két előkészítés került, így 87 pontos, és esélye van arra, hogy ebben a csonka szezonban akár a százas határt is elérje.